České stopy v Itálii (a naopak)

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha mapující „české stopy“ v Itálii (a naopak) je spíše jakýmsi „pocitovým“ průvodcem než běžnou příručkou cestovatele, neklade si tedy za cíl provést čtenáře vyčerpávajícím způsobem po všech – nebo alespoň těch nejdůležitějších – italských pamětihodnostech. Autorka na Itálii nahlíží z jiného úhlu, přičemž se soustřeďuje především na hledání souvislostí mezi italskou a českou kulturou. Zmiňuje mimořádné osobnosti, které se zapsaly do dějin obou zemí, ať už v kladném či záporném smyslu, a uvádí také nejrůznější zajímavosti vyplývající z dlouholeté česko-italské (anebo italsko-české) vzájemnosti.
Obdobně netradičně nakladatelství přistoupilo i k výtvarnému pojetí publikace, která není doprovázena fotografiemi, jak to bývá obvyklé u klasických průvodců, nýbrž je vyzdobena uměleckými skicami Pavla Štefana, čímž se záměrně chce trochu podobat například Čapkovým cestopisům z období první republiky.

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/282161/ceske-stopy-v-italii-a-naopak-qk5-282161.jpg 51
Žánr
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno · Havran
1. vydání originálu:2015
Počet stran:208
Jazyk vydání:český
Edice:KROK
Ilustrace/foto:Pavel Štefan
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-87341-29-2
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha České stopy v Itálii (a naopak)

siena
23.06.2017

Tato útlounká a nenápadná knížka nám dává nahlédnout, jak, možná ani netuše, jsme my, Češi, Moravané, Slezani, a Italové vzájemně propojeni. Prostřednictvím evropských panovnických a šlechtických rodů, hudebníků, literátů, stavitelů a architektů, československých legionářů a dalších, sdílíme společný kus historie. Jak je uvedeno v anotaci, ambicí knihy nebylo stát se průvodcem, ani uceleným způsobem podat výklad společných dějin. Je to dílko plné drobných střípků, které určitě přimějí popátrat hlouběji a vzpomenout si na ně, až se vydáme na výlet, ať už po "vlastech" českých či italských...

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Štítky

Itálie místopisy

Autor knihy

Kniha České stopy v Itálii (a naopak) je v

Přečtených1x
Doporučených1x
Knihotéce1x
Chystám se číst4x