České pověsti

České pověsti https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396711/bmid_ceske-povesti-rFL-396711.jpeg 4 16 4

Filomena1961
16.04.2024 5 z 5

Pověsti i pohádky mám ráda, takže i ve zralém věku jsem se začetla do pověstí Adolfa Weniga s ilustracemi Josefa Weniga. A dobře jsem udělala, ocitla jsem se v polích i lukách, hájích i lesích. Setkala jsem se nejen s lidmi s nadpřirozenou mocí, ale také s bytostmi, které si lidé vytvořili ve své fantazii.Při čtení jsem prožila moc hezké chvíle a už se těším na vnučku a společné večery strávené nad knížkou pana Weniga.

Kontryhelka
26.01.2021 5 z 5

Pověsti to je moje a nesmí v mém seznamu přečtených chybět ani tato kniha.

Hezy
13.05.2017 5 z 5

Bohatá kniha pověstí Adolfa Weniga. Od magické Prahy dále přes tajemné kraje jihočeské až ke starým Chodům. O to více mne knížka zaujala, když jsem v ní četl o místech, která jsou mi svou blízkostí známa... Najdeme zde jak pověsti historické, etiologické, legendární, tak i pověsti pověrečné o bájných bytostech a zjeveních. Od delšího vyprávění o Dívčí válce se dostaneme k legendárním poutníkům, králům a k významným osobám českých dějin. Poté budeme putovati až ke slavným kostelům, studánkám či k lesům a vrchům. Od nich dále za čerty, vodníky a ohnivými muži. Též mne potěšila pověst o strakonickém dudákovi či pověst o punčoše ukryté v komíně. Ten, kdož má pověsti rád, je vždy potěšen zjištěním, že jedna pověst je k nalezení i v mnoha dalších knihách jakožto nepatrný důkaz o její krásné lidovosti. Dnes už pro nás předávané, bohužel jen ve starých knihách. A to vše s krásnými ilustracemi Josefa Weniga a touhou po přírodě naší rodné země, České!

lady
05.12.2011 4 z 5