České pohádky (19 pohádek)

České pohádky (19 pohádek) https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83832/ceske-pohadky-83832.jpg 5 195 32

Starší vydání pohádek patřících k největším dílům našeho slovesného umění. Text k vydání připravila, vysvětlivky a ediční poznámku napsala Františka Havlová.

Hyaenodon
12.01.2024 5 z 5

Naprostá klasika. Jaký malý Hyaenodon jsem je poslouchal z gramofonové desky.

Naďa2411
30.10.2022 4 z 5

Kniha pohádek mého dětství. Poslední pohádky byly pro mne neznámé a i docela těžké . Krásné ilustrace dávají knize šmrnc.

Aleh
18.04.2022 5 z 5

Pohádky Karla Jaromíra Erbena samozřejmě patří mezi naše literární skvosty. Teď po letech je otvírám kvůli své vnučce. Vždy je to pro mě jako svátek, neboť čtení Erbenových pohádek - to jsou především vzpomínky na dobu dávno minulou.

Kontryhelka
05.01.2022 5 z 5

Klasické krásné české pohádky na mně vždycky působily blahodárně. Pěkně napsané s neuvěřitelným kouzlem, které čtenáře vždycky pohladí. Kdo by nechtěl jako dítě být princeznou, či statečným Jankem. Pohádky vždycky pomohou zapomenout na bol a jsou balzámem na všechny starosti a bolesti světa.

Kája_14
03.08.2021 3 z 5

Krásné příběhy...

Kontryhelka
05.12.2020 5 z 5

Překrásné pohádky, které babička četla mojí mamce, moje mamka mně a sestře a já svému synovi. Pro malé děti pohádky mají své kouzlo a je jedno, zda je rok 1960 nebo 2000. Dětská fantazie a touha po dobrodružství hlavních hrdinů nepřekoná žádnou časovou osu.

E_Lan
15.10.2020 2 z 5

Klasické pohádky jsou povedené, je to prostě klasika. Dále ale ty méně známé, to je velmi zvláštní čtení, kruté, někdy zábavné, povětšinou ale méně. Prostě je to stará kniha, je to už pryč a staročeština dává při čtení také zabrat.

Micha-Él
22.06.2020 3 z 5

Vzhledem k tomu, že Erben pohádky neobměňoval tolik jako například Němcová, na mě většina byla moc jednoduchých. Zkrátka typické pohádky - byl/a jednou jeden/jedna, pak nějaké záporné postavy, které jsou poraženy dobrotou postav kladných atd. Rozhodně neříkám, že to tak být nemá nebo že Erbenovy pohádky pro mě tím ztrácejí cenu, ale přesto se mi víc líbí takové, kde je i určitá psychologie a vývoj děje. Musím ale pozvednout to, že tyto pohádky jsou původnější.

m_martina
26.05.2020 5 z 5

Přesně toto vydání pohádek Karla Jaromíra Erbena mám doma a četla jsem je už před lety svým dětem. A protože jsou to nádherné pohádky, věřím, že i vnučkám se budou líbit.

Hoshi
18.05.2020 5 z 5

Pohádky mého dětství a i po těch letech jsou stejně krásné, jako když jsem je slyšela poprvé. Poklad, který by měl být v každé domácnosti.

vlkodlaq
03.05.2020

V podstatě náhodný úlovek, ale velmi dobrý úlovek. Erbenovy pohádky by měly být součástí knihovny každé české domácnosti. Pohádky jsou navíc velmi dobré a jsou čitelné i v dospělosti.

Hanuja
27.02.2020 5 z 5

Krásné české pohádky. Poklad naší národní literatury.

Venda32
17.02.2020 5 z 5

Není nad klasické a krásné české pohádky.

RendyaDav
18.01.2020 5 z 5

I za tyto pohádky jsem moc ráda ,krásná klasika.

n.ezn.amy
21.12.2019 5 z 5

soubor nádherných českých pohádek s překrásnými ilustracemi, v dětství mi několikrát přečtená a když jsem se naučil číst, tak mnou několikrát přečtená

Radka1911
06.09.2018 5 z 5

Jedna z nejoblíbenějších knížek mého dětství.

boxas
25.11.2017 5 z 5

Díky čtenářské výzvě jsem se zase vrátila do dětství.

hroneczek
01.11.2017 5 z 5

Knihu jsem louskala na ZŠ, když jsem se učila číst. Některé pohádky byly mé oblíbené, jiné mě tolik neoslovily, ale celkově je kniha pěkná.

haki34
19.06.2017 5 z 5

klasické nestárnoucí pohádky, budou bavit i další generace (pokud jim je někdo ovšem přečte :))

kacimilek
23.04.2017 4 z 5

Krásně zpracované pohádky. I když některé se mi zdály docela morbidní, spíše pro větší děti.