České pohádky

České pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34186/bmid_ceske-pohadky-EMt-34186.png 5 228 49

Osobité a humorné variace na známé motivy lidových pohádek. Pro děti do 10 let. Pohádky s typickým drdovským humorem a láskou k prostým lidem zná už několik generací. Některé pohádky jsou známé i z filmového zpracování - Dařbuján a Pandrhola, O princezně Jasněnce a ševci, který létal.

veronie
28.09.2015 5 z 5

Úplně první knížka, kterou jsem četla své malé princezně. Moc krásné pohádky, ke kterým se určitě ještě vrátíme.

MarkétaLore
17.10.2014 5 z 5

Dařbujána pandrhola, Zapomenutý čert, Jak šel honza do lenoráje... O princezně jasněnce , Jak proncezna hádala až prohádala.. nicméně Troška to zprznil, ani ta nejkrásnější kniha holt není imuní.

Harry
18.04.2013 5 z 5

Klasické české pohádky, které jsem hltal jako dítě a kde nechybí loupežníci, vodníci, králové - prostš všechno, co patří do srpávných pohádek. A k tomu kouzelné ilustrace Josefa Lady . Nádhera !!!

Kate.S
03.02.2013 4 z 5

Moc ráda jsem tyto pohádky četla. Moje nejoblíbenější byla Dařbuján a Pandrhola, kterou jsem listovala snad nejvícekrát. I teď se na tuto knížku alespoň očkem podívám a pohádky miluju doteď:)

Selinute
24.10.2012 4 z 5

Moc pěkné pohádky a jestě krásnější ilustrace Josefa Lady.

maryzka
27.05.2012 2 z 5

kdysi sem Drdovým pohádam nerozuměla jenom jedné - O zapomenutém čertovi a to ještě díky zfilmováním. Ale díky zfilmování pár pohádek pana Trošky jim jakž takž rozumím.

hortenzie
03.10.2011 5 z 5

Nejen krásné, ale i vtipné pohádky. Mám je ráda od dětství, potom jsem je četla svým dětem a nyní začnu vnoučatům.

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Ano, nejkrásnější!

misssicccka
30.11.-0001 5 z 5

nejkrásnější české pohádky, to mi nikdo nevezme :)