České pohádky

České pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206023/bmid_ceske-pohadky-DG0-206023.jpg 5 228 49

Osobité a humorné variace na známé motivy lidových pohádek. Pohádky s typickým drdovským humorem a láskou k prostým lidem zná už několik generací. Některé pohádky jsou známé i z filmového zpracování - Dařbuján a Pandrhola, O princezně Jasněnce a ševci, který létal.

heavy66
16.03.2024 5 z 5

Ohodnotil a okomentoval jsem všech dvanáct pohádek obsažených v knize a nestává se často, aby všechny části knihy byly za pět hvězdiček! České pohádky jsou hvězdná sbírka!

E.l.i.a
06.01.2024 5 z 5

Pohádková klasika a ilustrace Josefa Lady to prostě nemá chybu. Navíc dobře si pamatuji, že jako dítě jsem byla fascinovaná pohádkou Jak šel Honza do Lenoráje :))

Janizoun
25.10.2023 5 z 5

Úžasné, nádherné, milé pohádky, které i dnes dokážou oslovit jak dospělé, tak malé děti. Počtení, které doplňují i krásné ilustrace od Josefa Lady, se mým dětem i mně moc líbí.
Jan Drda, byl další skvělý spisovatel co dokázal napsat knížky, které budou stále věčné.

kannibal28
30.05.2023 2 z 5

Zlá doba dochadzaju mi knižky tak si prečitam pár rozpravkových kníh čo mám doma..Staré klasické rozpravky ktoré su niektoré sfilmované

Tůčomil1234
18.12.2022 4 z 5

Moc zajímavá a dokonce i poučná kniha. Doporučuji pro milovníky českých pohádek.

rafan65
15.09.2022 5 z 5

Moc pěkné pohádky, některé známější některé méně ale jako celek hezké. Drobotina si to krásně užila.

Hakate
03.09.2022 5 z 5

Krásné české pohádky.
pohádky Jana Drdy patří mezi mé oblíbené české pohádkové příběhy.

petra.kosiky
24.06.2022 5 z 5

Doporučuji. Krásné české pohádky. Čteno dětem před spaním, a to je dětem již 8 a 10 let, a obě poslouchaly s radostí a pozorně.

Shashlick
28.02.2022 4 z 5

Klasické pohádky, které ne vždy končí dobře, jak nás na škole učili.

vvikingg
29.01.2022 5 z 5

jedny z nejhezčích českých pohádek co u nás vyšly, úspěšné filmové zpracování mnoha z nich hovoří za vše

georginaa
30.11.2021 5 z 5

Nádherné pohádky, které se vyprávějí po staletí. Kdyby to Drda věděl, že se jeho pohádky budou číst a poslouchat, nebo dívat stále dokola každý rok, byl by nadšen. Je vidět, že jsou tak dokonale vymyšlené, nádherné a myslím, že se budou líbit dalších plno let.

heavy66
31.10.2021 5 z 5

Drdovy České pohádky mají snad největší počet filmových adaptací. Proč ne, málokdy se sejde v jedné sbírce tolik vtipných, napínavých i dojemných příběhů, které mají jedno společné - vždy v nich zvítězí dobro nad zlem! Svým dětem jsem je četl, moje oblíbené jsou o prasáčkovi, který balí princeznu na hádanky, a o havíři, který ožere i samotného Smrťáka.
Pro zajímavost, z 12 pohádek v knize bylo 10 zfilmováno, některé i dvakrát. Chybí mi pouze Konec Skoupé Lhoty a Jak šel Honza do Lenoráje!?

slunicko1958
14.10.2021 4 z 5

Typicky české pohádky, ve kterých vítězí nejen dobro, ale i chytrost, moudrost, zkušenost či láska. Často jsem však měla pocit, jako by autor "opisoval" od Karla Čapka. Tolik mně připomínaly Čapkův sloh.
Nesmím zapomenout pochválit Ladovy ilustrace. Dodaly příběhům ten pravý pohádkový šmrnc.
Neumím si představit, že bych Drdovy pohádky četla dětem. Mám vydání z roku 1990, ale i já jsem měla problém pochopit význam některých slov. Jsem přesvědčená, že současné děti by se ptaly, co znamená to či ono slovo. Prospěly by vysvětlivky tak jako u vydání Babičky. Tam je dokonce vysvětleno, co je to pluh...

petraj30
28.03.2021 5 z 5

Jelikož mám už většinu pohádek od BN už přečtenou, vrhla jsem se na Drdu. Je to zase trochu změna. Knih od BN mám hodně a Drdovu jen tuto jednu jedinou. Možná právě proto je pro mě vzácnější a to i obsahem. Dařbujána a Pandrholu můžu číst pořád dokola. U pohádky O Matějovi a Majdalence mi chybí dvě stránky, ale je to proto, že tahle kniha už hodně pamatuje, ale pokud to bude možné, budu předávat dál. Tuhle knihu jsem četla zatím jen tomu staršímu, ale myslím, že se k ní vrátíme i později, až budou obě děti starší. Nádherná kniha a nádherné pohádky a rozhodně to není kniha jen pro děti do 10 let. Já ji můžu číst pořád dokola a nebudu jediná:-)

Síma97
25.03.2021 4 z 5

Krásné pohádky, u kterých jsem si zavzpomínala na dětství. A pohladilo mě to po duši. V téhle těžké době mě bavilo číst pohádky, které mají dobrý konec.

Dana7746
21.02.2021 5 z 5

Česká klasika, kterou by měl každý znát.

Kontryhelka
11.01.2021 5 z 5

Zase trochu jinak psané pohádky, ale pořád pěkné a pro děti krásné čtení.

Greenfingers
09.09.2020 5 z 5

Z výběru nádherných Drdových pohádek u mne hraje prim Dařbuján a Pandrhola, snad i kvůli dnes už klasickému filmovému zpracování. Jasněnka taky není k zahození.

terimila
06.07.2020 3 z 5

Tahle pohádková knížka mi moc nesedla. Opravdu extrémně mi utkvěl Dařbuján a Pandrhola, samozřejmě, jak kvůli dobré filmové verzi, tak kvůli celkem neobvyklému tématu (když se tak pozoruju, tak mě vždycky fascinovaly pohádky, kde se lidé snažili vypořádat s kmotřičkou smrtí a nakonec vždycky zjistili, že to bez ní nejde...).
Jinak si z téhle sbírky ale moc nepamatuju. Názvy znám, ale o čem ta která pohádka byla... pfíííí. :) Bohužel jsem nikdy nebyla dítě, které by mělo rádo princezny, prince, čerty a krále... přišlo mi, že klasické české pohádky dělají z dětí blbečky a malujou jim růžový obláčky, že vždycky všecko dobře dopadne a všichni se budou milovat až do smrti. Tůdle. :)

m_martina
27.05.2020 5 z 5

Krásné pohádky, ale některé musím zatím vynechat, když je předčítám vnučkám. Musí na ně dozrát čas, protože jsou na ně ještě moc malé. Mám na mysli například pohádku Zlaté kapradí.