České hrady, zámky a tvrze IV. - Střední Čechy

Čtvrtá část přehledu panských sídel v Čechách přináší na sto padesát objektů z území, jež se přibližně shoduje s oblastí označovanou dnes jako střední Čechy. Heber popisuje jak sídla, jež v jeho době byla ještě rozsáhle dochovaná, tak ta, která byla porůznu přebudována či je bylo možné odhalit pouze podle nepatrných stop, anebo již zcela zanikla a nezbyly po nich mnohdy ani listinné zmínky. Ve svazku Střední Čechy dominují především proslulé lokality jako pražský Vyšehrad, hrady Karlštejn a Křivoklát, Kokořín, Týřov, Žebrák a Točník. Stručněji či podrobněji autor dále prezentuje a kresbami, rytinami a spoustou poznámek ilustruje podobu a historii menších sídel, jejichž význam se průběhem času často výrazně měnil. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/128774/ceske-hrady-zamky-a-tvrze-iv-stredni-cechy-128774.jpg 53

České hrady, zámky a tvrze 4.

Literatura naučná, Encyklopedie
Vydáno, Argo

Kniha České hrady, zámky a tvrze IV. - Střední Čechy

Žlutotemenný
09.09.2018

Tady v podstatě není o ščem psát. Tohle je peostě další unikátní dílo a já jsem rád, že jej mám ve své knihovně.

Sandik
15.03.2015

První moderní zpracování českých hradů, stále v mnoha ohledech využitelné jako nesmírně cenné dobové svědectví o tehdejším stavu zachycených lokalit.

hrady a zámky tvrze střední Čechy

Franz Alexander Heber
česká, 1815 - 1849