České hrady

České hrady https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36648/bmid_ceske-hrady-63b1e64bb66c3.jpg 5 26 3

Představíme-li si typickou českou krajinu, jistě v ní nebude chybět silueta starého hradu nebo jeho zříceniny. Hrady odjakživa provokovaly lidskou fantazii, odjakživa nás fascinovaly svým němým svědectvím o minulosti, odjakživa v nás vzbouzely touhu dozvědět se o nich víc. Této touze vychází vstříc druhé, aktualizované vydání klasické knihy České hrady, dalšího svazku z edice OKO - zasvěceným průvodcem nám bude profesor Tomáš Durdík, historik, archeolog a význačný představitel evropské kastelologie (nauky o hradech). Tato příručka by neměla chybět v knihovničce žádného čtenáře, který se zajímá o historii i o její němé svědky - české hrady. Edice OKO.... celý text

georginaa
24.06.2022 2 z 5

S přítelem jsme každý víkend vyšlápli na nějaký ten hrad. Kniha mi byla skvělým průvodcem, kam zajít na co zajímavého se podívat. Nehledě, že se člověk i více dozví z knihy o vzniku a působení.

SiuxBeast
28.02.2017 5 z 5

Jedna z prvních knížek o hradech co jsem kdy prohlížel. Stále ji mám doma a čas od času do ní nahlédnu :)

jujdaaaaaa
10.07.2012

velice působivý průvodce nejznámějšími hrady v Čechách i na Moravě.