Česká čtyřka aneb Všechno mělo být jinak

Česká čtyřka aneb Všechno mělo být jinak https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327560/bmid_ceska-ctyrka-aneb-vsechno-melo-byt--RJz-327560.jpg 4 10 5

Humorně laděný román o mladíkovi, kterému osud nadělil jedno varle, zadrhávání v řeči, a aby toho neměl málo, i lásku ke stejnému pohlaví. Nic z toho si nepřál, naopak vždy toužil žít stejně jako ostatní heterosexuálové: najít si ženu, založit rodinu, vychovat děti… I když mu to nevyšlo s ženou, ostatních ideálů se nevzdal a šel za svým cílem s buldočím zaujetím. Příhody humorné i smutné ho provázejí životem při hledání životního partnera i při snaze o zplození vlastního potomka.... celý text

miroslav3627
02.01.2022 3 z 5

Je to neuvěřitelné, ale knihu jsem dočetl po 2 letech. Začal jsem knihu číst a jelikož jsem nebyl úplně vtažen do příběhu tak jsem knihu odložil a četl jiné, ale pak jsem knihu zahlédl u kolegyně v práci a říkala jak je kniha skvělá a nemůže přestat číst. Řekl jsem, že je čas to zkusit dočíst a odstup času mi prospěl, pomalu jsem se dostával na hlouběji a hlouběji. Ani nevím jak a byl jsem u konce knihy a musím přiznat, že ještě pár dní jsem v hlavě měl jména aktérů a závěr knihy a musím napsat, že to bylo skvělé a můžu jen doporučit.

Juvka
02.06.2020 4 z 5

Osobně mě kniha velice pobavila, vůbec jsem s ní neměla žádný problém, ale myslím že je to tím, že prostě s homosexuály nemám problém.

meduuzka
10.10.2019 5 z 5

Kniha mne moc bavila. Četla se mi pomalu, ale o to déle jsem si ji mohla užívat. Na konci jsem řvala jako želva. Vřele doporučuji, hlavně těm, co nemají předsudky vůči homosexuálům.

IvaJakl
12.09.2019 5 z 5

Ačkoliv jsem hetero tak se mi kniha líbila

saumur
03.04.2017

Něco mezi červenou knihovnou, humoristickou freskou, sociální sondou a psychologickým románem... Od každého trochu. Pokud ke knize budeme přistupovat s vědomím, že jde o fikci a nikoliv o realistický obraz, pak se určitě pobavíme a občas i od srdce zasmějeme. Bohužel celý dojem kazí příšerná práce s jazykem a slovní zásobou, navíc utvrzená pravděpodobně neznalostí minoritního prostředí. Jinak by autor nemohl používat výrazy typu "pazdrát" a obraty typu "vsednout na vlak" a určitě by nevkládal partnerům do úst oslovení typu "debile, pitomče, darebáku, uličníku".