Češi u Tobruku

Češi u Tobruku https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181313/bmid_cesi-u-tobruku-Nio-181313.jpg 4 14 3

Kniha přináší osobní autentické výpovědi mužů, kteří v roce 1941 bojovali v řadách československého 11. pěšího praporu u obklíčeného libyjského města Tobruk a společně s ostatními spojeneckými vojáky ho ubránili před německo-italskou přesilou. Součástí publikace je historizující komentář k tehdejším událostem a také přehledná historie československé jednotky na Středním východě. Kniha rovněž obsahuje dosud nepublikované fotografie československých vojáků během jejich výcviku v Palestině a Egyptě i během jejich bojového nasazení v Sýrii a na severoafrické frontě.... celý text

jan.para
28.11.2021 3 z 5

Kniha poměrně povrchně popisuje činnost 11. praporu. Kdo se ale chce dozvědět víc, tak musí zvolit jinou publikaci.

Placi
13.07.2020 4 z 5

Několik autentických životních příběhů českých kluků, kteří si za druhé světové války prošli severoafrickou a blízkovýchodní anabází, včetně strastiplné cesty ke vznikající československé jednotce na Blízkém Východě. Velice zajímavá součást naší vojenské historie v podobě osobních svědectví vojáků, kteří daleko od domova bojovali za svobodu své vlasti.

jakub87
24.02.2013 3 z 5

Moc pěkná kniha a rychle se čte. Pro náročné čtenáře však nedostačující.