nehodnoceno
Češi a Slováci v Austrálii v 1. polovině 20. století a jejich účast ve světových válkách https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374473/bmid_cesi-a-slovaci-v-australii-v-1-polo-4J4-374473.jpg 0 0 0

Monografie se věnuje československým krajanům pobývajícím v Austrálii za první i druhé světové války. Zachycuje válečné osudy Čechoslováků, kteří na vzdálený kontinent odcestovali v době předválečné či meziválečné, ale také těch, kteří se zde ocitli až po Mnichovu nebo 15. březnu 1939 – mezi ně patřili především českoslovenští Židé. Na základě domácích i zahraničních archivních pramenů popisuje, v jakém rozsahu se naši občané v Austrálii účastnili akcí na podporu prvního (1914–1918) a hlavně druhého (1939–1945) zahraničního odboje, včetně náboru do československé vojenské jednotky na Středním východě nebo účasti Čechoslováků přímo v australské armádě. Přispívá tak k dosud poměrně málo prozkoumané oblasti, jíž přitom rozhodně stojí za to věnovat další pozornost.... celý text

Austrálie Češi a Slováci 1. pol. 20. století Slováci v Austrálii

Pavel Kreisinger
česká, 1987
2012  90%Brigádní generál Josef Bartík
2020  93%Rok 1919 a Československo: Postavenie a premeny periférií nového štátu v procese jeho konštituovania
2018  0%Češi a Slováci v Austrálii v 1. polovině 20. století a jejich účast ve světových válkách
2020  0%Ozbrojené síly a československý stát
2022  %Dějiny Šternberka

Kniha Češi a Slováci v Austrálii v 1. polovině 20. století a jejich účast ve světových válkách je v