Češi 1992 - Jak Mečiar s Klausem rozdělili stát

Když v listopadu 1989 lidé na náměstích zvonili klíči, asi nikoho nenapadlo, že jedním z prvních velkých výsledků revoluce bude rozpad společného státu. Co ho vlastně drželo pohromadě, pokud ho rozložila svoboda? A jak k tomu rozpadu došlo, když nakonec tolik lidí na obou stranách zaskočil? Je to příběh staršího a mladšího bratra. Ten starší je si mladším sourozencem do té míry jist, že často neslyší, co mu ten druhý říká. Když ale národ dospěje do stadia, kdy jeho emancipace vyvrcholí vznikem vlastního státu, neexistuje způsob (kromě násilí), jak mu v tom zabránit. Češi to zažili na vlastní kůži v roce 1918, a v letech 1989–1992 jim to historie s jejich slovenskými bratry zlomyslně zopakovala....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/220142/cesi-1992-jak-meciar-s-klausem-rozd-220142.jpg 3.738

Češi (9.)

Komiksy, Literatura česká
Vydáno:, Mladá fronta, Česká televize

Kniha Češi 1992 - Jak Mečiar s Klausem rozdělili stát

Mánička178
02.08.2017

Komiks, který poskytuje super vhled do této zajímavé události a do souvislostí, které k rozpadu vedly. Pořád si říkám, jak to je chvíle, co se to stalo, přitom je to událost v podstatě historická a přelomová. Když se člověk podívá po světě/Evropě, kde vládne tolik separatistických sklonů, pak se až diví, jak to tady proběhlo všecko v klidu a bez krveprolití apod.

Tozbee
26.03.2017

Vydařené "dialogy". Poněkud mi vadilo, že se jich tolik odehrává na televizní obrazovce, což vyvolává dojem, že se podstatná část rozdělení Československa dojednala v diskusních pořadech.

martinstefko
19.05.2016

Samotného mě překvapilo, jak se i tahle událost jeví historická, dávná, přitom její důsledky stále pociťujeme. Události jsou podány dostatečně zajímavě, i když autorsky zkreslené, ale díky kresbě Dana Černého to nevadí, protože ono se očekává, že ten pohled bude trochu nadsazený. Hodí se to sem a s tímhle dílem jsem spokojen. Více: http://www.comics-blog.cz/2015/02/848-cesi-1992-jak-meciar-s-klausem.html

Ivan Kučera
25.11.2015

Pôvodne som uvažoval, že dám „až“ 60%, ale potom som sa spýtal a prečo? Veď ťa to nebavilo. Kresba fajn („detská“, ale nie každý komiks musí vyzerať ako Thorgal) a občas mrazivé a výstižné. Najmä s odstupom rokov, keď už viem, čo boli Mečiar a Klaus zač. Ale inak som sa nudil a prečítal som si to vcelku bez záujmu.

OldaB
18.10.2015

Ne úplně šťastné oddobí našich státu zpracováno čtivě a přehledně. S kresbou jsem měl na začátku problém, ale nakonec musím uznat, že mi k tomu celkem sedla.

Autoři knihy

Dan Černý