Červivé jablíčko ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Občas se stane, že se zakousneme do zralého plodu pouze proto, abychom zjistili, že je skrz na skrz zkažený a svírá náš slabý žaludek. Stejně jako tichá hrůza, která plíživě proniká do našich životů dříve, než si to vůbec stihneme uvědomit. Tato kniha bohužel není pro čtenáře, kteří trpí nespavostí, nebo si při četbě hororových příběhů připadají jako děti, které mají strach ze tmy... Setkáme se zde s celou řadou osob a věcí, na které bychom pravděpodobně nechtěli narazit v reálném životě, ať už jde o slavnou malířku, kterou její vlastní umění přivede k šílenství, či hazardního hráče, který nevědomky prohrál svůj vlastní život v krvavé hře s krutým osudem, nebo o zdánlivě nevinné řádové sestry ze středověkého kláštera, jež však pod neposkvrněným povrchem skrývají ďábelská tajemství... Nezáleží na to, na kterém místě začnete číst, a jestli se ocitnete na zasněženém panství, opuštění a ztracení mezi hlubokými lesy, zaživa pohřbení v podzemních kobkách nemilosrdné inkvizice, anebo třeba ve slepé uličce moderního velkoměsta, kde teče čerstvá krev. Jedna věc je jistá: pokud ochutnáte červivé jablíčko, poznáte, že strach dokáže být i sladký......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211400/big_cervive-jablicko-211400.jpg 31
Žánr:
Horory, Literatura česká

Vydáno: (ekniha), Viking
více info...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Červivé jablíčko

Morbidus
25.04.2020

Tahle sbírka povídek z ranku horror či dark fantasy je něco trochu jiného, než na co je dnešní rozmlsaný čtenář zvyklý. Ačkoli se na první pohled může styl psaní zdát pohádkový, nikdy nevíte, za kterým rohem vás čeká hrůzný mord, prokletí nemrtví či slizké chapadlo. Z příběhů čiší Poeovská až Lovecraftovská atmosféra. Na druhou stranu jde z textu znát určitou nevypsanost, která protřelého čtenáře okamžitě praští do očí - což je škoda, protože s lepší korekturou by byl můj celkový dojem hned o stupínek výš.
Paradoxně hodnotím nejhůře titulní povídku Červivé jablíčko, která mě málem odradila od dalšího čtení. Naštěstí jsem vytrval a kromě slabších či průměrných povídek nalezl i poměrně zajímavé kousky, z nichž nejlépe hodnotím Kráčející rakev.
Sborník bych doporučil zejména nadšencům do starších, temně laděných příběhů.