Červený vrch ekniha

JAK SE ZACHOVAT, KDYŽ TEN, PRO KOHO BYSTE POLOŽILI ŽIVOT, VÁM O NĚJ ZAČNE USILOVAT? Scarlet je rozvedená, pětatřicetiletá matka dvou dcer a pracuje jako rentgenová laborantka. Je pátek odpoledne a má službu v nemocnici, dcery poslala na víkend za otcem. Na příjem přivážejí umírající, ošklivě pokousanou a vyhublou dívku, a její rentgenový snímek prozrazuje to, o čem se v lékařských kruzích s hrůzou již pár dnů hovoří. Z Evropy se šíří záhadný virus a svět je zachvácen pandemií, která postupuje neuvěřitelně rychle. Projevuje se nesnesitelnou bolestí břicha a bleskovým úbytkem váhy, a pak už je jen smrt. Mrtví však nenacházejí klid, ale mění se v šouravé zombie, a hledají, čím by ukojili svůj neutišitelný hlad. Vábí je lidské maso a lačně se na ně vrhají. Jedinou obranou živých je rychlost a zásah do mozku zombie. Scarlet se upne k tomu, aby zachránila své dcery za každou cenu. Musí je odvézt na jediné bezpečné místo k přežití, které zná. Na ranč Červený vrch. Román Červený vrch vás uchvátí od první stránky a nepustí až do omračujícího závěru. Autorka bestsellerů Jamie McGuire se zde předvedla v nezapomenutelné formě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/283368/cerveny-vrh-mrg-283368.jpg 3.9389
Literatura světová, Horory
Vydáno: (ekniha), Fortuna Libri (ČR)

Red Hill (2013)

ISBN:978-80-7321-830-0

Kniha Červený vrch

adela3429
včera

Kdyby se příběh v polovině nezměnil v romanci, kterou jsem u takové knížky opravdu neočekávala, rozhodně bych byla spokojenější. První půlku knihy jsem si totiž opravdu užívala, zatímco tu druhou jsem dočítala spíš jen z povinnosti.

PriMula

Má první kniha o ,,Tupounech'' a páni!
Moc se mi do knihy nechtělo, zombie tématika mě sice lákala, ale očekávala jsem, že to bude nuda, nic zajímavého, ale ono to bylo přesně naopak! Kniha je to velice originální, promyšlená a autorka na mě působí velice sympaticky!
Určitě si přečtu další knihy! Doporučuji všema deseti!

LadyHip

Nikdy by mě nenapadlo sáhnout po knize se zombie tématikou. Nijak mě svět oživlých mrtvol neláká, ani na obrazovce, natož na stránkách. Ale stalo se. Za prvé díky výzvě #tojanectu a za druhé díky autorce a tomu, jak jsem propadla sérii "Krásná katastrofa".
Ale musím uznat, že dobrý. Jako dost dobrý. Hodně silný příběh, který podporuje různorodá směsice zajímavých postav. Prvotní strach a hrůzu postupem času přebíjí lidská přizpůsobivost a i v tak šílených podmínkách vyplouvají na světlo všechny stránky lidské povahy, potřeby a touhy. Asi chápu, že nadšencům postapokalyptického světa to může přijít jako přeslazená záležitost, ale mě se to tak líbilo. A popravdě jsem pár momentů oplakala.

ElizabethB

Červený vrch je fantastický post apokalyptický príbeh, ktorý je o nákaze, ktorá sa medzi ľuďmi rozšírila a z ľudí sa stávajú zombíci.
Príbeh rozpráva niekoľko postáv, ktoré sa snažia putovať na jediné miesto, kde by mohli byť v bezpečí. Je jasné, že patria k tým čo prežili. Všetci rozprávajú svoje verzie putovania.
Musím priznať, že od Jamie McGuireovej som čítala Prozreteľnosť, ktorá ma neskutočne sklamala a práve preto som na túto knihu nemala nijaké veľké očakávania. Kniha ma však totálne prekvapila. Bolo tam všetko, čo má takáto kniha o zombíkoch obsahovať - napätie, akciu, trochu romantiky a lásky. Najpodstatnejšia je však samozrejme akčnosť, ktorá bola 100 %. Ani chvíľočku sa nebudete nudiť, stále sa niečo deje, niečo vás neustále šokuje a nenechá ani vydýchnuť. Keď postava prekoná jednu prekážku, hneď si pomyslíte: "Okej, jedna vec prekonaná, no čo ju čaká ďalej?" a nemôžete sa od knihy ani len odtrhnúť.
Takže autorka ma knihou príjemne prekvapila a osobne si myslím, že by mala pokračovať skôr v písaní takýchto príbehov než paranormálnych romancí. To je podľa môjho názoru veľmi nejde, pretože to je gýčové. Tento príbeh bol však fantastický a chcem viac a viac takýchto kníh!
Navyše má skvelú obálku. :)

Schary

Taková klasická zombie knížka z pohledu matky a ženy. Hrdinove jsou sympatičtí, uvěřitelní a mají většinou víc štěstí nez 99% populace. Konec mě, ale dost naštval, protože mé oblíbence autorka nechala sežrat.....

silvara

Jsem trochu zklamaná. Knížka se nečetla špatně, to je pravda. Ale... doopravdy se mi autorka pokusila vnutit představu, že zombie apokalypsy si sestřička v nemocnici všimne až v momentě, kdy jí končí směna a nemocnici opouští? Vážně?! A takových nelogičností a příznivých "náhod" tu bylo podstatně víc. A když se ve druhé polovině ze zombie-postapo stala romantická červená knihovna, věděla jsem, že ani v téhle oceňované knížce mě McGuirová neohromí.

Gynger

Toto byla moje první kniha s tématikou zombie. Kniha se mi moc líbila i to nakonec dobře dopadlo. Určitě si pořídím knihy s podobnou tématikou.

Awča

Nejsem asi úplně objektivní, jsem fanda katastrofických a zombie příběhů :-)
Kniha se mi četla velmi dobře, začátek byl opravdu napínavý a pohled na situaci očima různých osob se mi hodně líbil. Popis putování do bezpečí byl strhující. Od půlky to již není úplně o akci ale spíše o psychologii, no dobrá, možná je to opravdu trošku červená knihovna, místo ní mohlo být více místa věnováno způsobům zajištění základních prostředků obživy apod. Konec je na mě až moc sladký, no alespoň vyvážil ty drsné okamžky ze začátku příběhu :-)