Červený vrch

Červený vrch https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/283368/bmid_cerveny-vrh-mrg-283368.jpg 4 565 177

JAK SE ZACHOVAT, KDYŽ TEN, PRO KOHO BYSTE POLOŽILI ŽIVOT, VÁM O NĚJ ZAČNE USILOVAT? Scarlet je rozvedená, pětatřicetiletá matka dvou dcer a pracuje jako rentgenová laborantka. Je pátek odpoledne a má službu v nemocnici, dcery poslala na víkend za otcem. Na příjem přivážejí umírající, ošklivě pokousanou a vyhublou dívku, a její rentgenový snímek prozrazuje to, o čem se v lékařských kruzích s hrůzou již pár dnů hovoří. Z Evropy se šíří záhadný virus a svět je zachvácen pandemií, která postupuje neuvěřitelně rychle. Projevuje se nesnesitelnou bolestí břicha a bleskovým úbytkem váhy, a pak už je jen smrt. Mrtví však nenacházejí klid, ale mění se v šouravé zombie, a hledají, čím by ukojili svůj neutišitelný hlad. Vábí je lidské maso a lačně se na ně vrhají. Jedinou obranou živých je rychlost a zásah do mozku zombie. Scarlet se upne k tomu, aby zachránila své dcery za každou cenu. Musí je odvézt na jediné bezpečné místo k přežití, které zná. Na ranč Červený vrch. Román Červený vrch vás uchvátí od první stránky a nepustí až do omračujícího závěru. Autorka bestsellerů Jamie McGuire se zde předvedla v nezapomenutelné formě.... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: ekniha , Fortuna Libri (ČR)

Red Hill , 2013

dia.riedl
10.11.2017 4 z 5

Za mě super čtení :) První půlka byla sice mírně nezáživná, nedokázala jsem se sžít s postavami. Možná, kdyby byl začátek trochu víc natažený, ovšem zajímavě, a nešlo se hned do akce, bylo by to více uvěřitelné. Druhá půlka je mnohem lepší a konec pořádně napínavý, kdy už jsem všem fandila a netrpělivě očekávala, co se stane na další stránce.
Líbilo se mi vyprávění z různých pohledů a také propojení postav. A ta trocha romantiky na dojmu z knihy neubrala. :)

Eldar80
19.10.2017 2 z 5

Tento žánr vůbec nečtu a tak jsem nevěděl co čekat. Jako obvykle jsem před čtením nečetl anotaci. Těšil jsem se na nový zážitek a další literární zkušenost. Ještě bych měl říct, že dosud mě horory nelákaly a nevyhledávám je ani ve filmové podobě.
Kniha začíná v lékařském prostředí a tak jsem myslel, že v knize bude nějaké vědecké vysvětlení budoucích událostí. Jenže až na povrchní popis se samotná nákaza vůbec neřeší. Knize tak po této stránce chybí určitá logika a ta značně utrpí i v průběhu celého příběhu. Spousta knih má zdlouhavé úvody, které většinou umožňují lepší ponoření do děje a seznámení s hlavními postavami. Zde něco takového prakticky chybí a hned po pár stránkách se už něco děje. Vůbec to však nepomáhá a mám obavu, že autorka tím zakrývá, že neumí dobře psát. Celý začátek knihy na mě totiž působil extrémně nevěrohodně. Asi je to tím, že co funguje u filmu, v knize nezabere.
I když jsem filmů s podobnou tématikou viděl jen pár, měl jsem pocit, že autorka některé situace téměř okopírovala. Do knih se mi obvykle daří vžívat, ale zde mi to vůbec nešlo, protože dřív než se to stalo, nastala nějaká nesmyslná situace. Prostředek knihy je naštěstí poměrně napínavý, ale ke konci kniha dostane romantický nádech, který působil dost nepatřičně.
Sliboval jsem si napínavé čtení, ale bez ponoření do děje jsem si to moc neužil. Bránil tomu nějaký širší kontext, který ve filmech být nemusí, ale knize to značně ubírá na hodnotě. Od toho se přece knihy čtou ne? Nelogičnost a dějové zvraty bránily v gradaci napětí. Myslím, že tohle je pouze pro skalní fanoušky tohoto žánru a pro všechny, kteří umí během čtení vypnout mozek. Já jsem bohužel v mém mozku žádný totální OFF nenašel. Nejsem žádný literární pozér, ale knihy které obsahují pouze dobrodružství a napětí mě příliš neoslovují. Komu naopak tohle vyhovuje, bude nejspíš nadšený. Kniha se podle mě hodí spíš pro mladší čtenáře. 45%

Peace
28.09.2017 3 z 5

"Konec znamená jen jedno jediné - nový začátek."

Téma mě hodně lákalo a chvílemi byla kniha opravdu napínavá. Uvítala bych, kdyby autorka nechala děj v čistě akční rovině, milostné a telenovelovské prvky mi nesedly a zážitek z knihy mi dost ubraly.

evilunicorn
18.09.2017 3 z 5

Jako bych četl dvě knihy..Dvě třetiny naprosto akční jízda,ovšem v okamžiku,kdy postavy dorazí do "místa určení",děj ztrácí dech a na řadu přichází jakási postapo lovestory..Škoda promarněného potenciálu

ElyLio
13.08.2017 5 z 5

Super knížka. Přečtena jedním dechem, od začátku do konce.. Je to klasický zombie horor, podobný jako The Walking Dead, ale dokáže pohltit..

avalonek
04.08.2017 5 z 5

Paráda.Moc dobře napsaný postapokaliptický příběh.Při čtení jsem měla chuť začít se na to připravovat.Byla jsem napjatá až do konce,který může byt i dobrý,tedy jak pro koho a jak se to vezme..Zombie jsou nevyřešená věc,která třeba jednou postihne i náš při takovém množství věcí o kterých mi ani netušíme.Takze já jsem spokojená a asi si nakoupím pár věcí do výbavy,člověk nikdy neví..

Veronika33
03.08.2017 4 z 5

Klasická zombie téma, nič prevratného, ale keďže ja tento žáner fakt môžem, veľmi ma bavila. Miestami sa dej trošku zadrhával, ale nič tragického. Veľké prekvapenie narozdiel od autorkinej knihy Krásna katastrofa (tá bola fakt katastrofa) je to fakt dobrý príbeh. Odporúčam!!!

stolbice
24.07.2017 2 z 5

Zombí žánr je už dle mého docela vycucaný a tahle kniha mě v tom jen utvrdila. Nic nového, nic překvapivého, nic zajímavého, romantická linka to jen zbytečně oslazuje. Je to čtivě napsané, ale to je asi tak všechno. A ten konec, to snad ani nemám sílu komentovat :-( Dávám 2 hvězdy jen za hezkou obálku a čtivý styl psaní.

Katranis
03.07.2017 4 z 5

Moje první zombijská kniha. Musím uznat, že mě to chytlo. Napsáno z různých úhlů pohledu hlavních postav. Konec sice předvídatelný, ale i tak se to dobře četlo.

KateřinkaKulas
02.06.2017 5 z 5

Výborná

Izu
26.03.2017 3 z 5

Kdyby autorka misto love story vnesla do deje vic syrovosti a reality, bylo by to daleko ctivejsi.Takhle cist o tom, jak se vsichni urputne miluji az za hrob neni to prave orechove.Nebylo poradne vysvetleno zdroj nakazy, vice prokreslene postavy.

fis.rena
14.02.2017 2 z 5

Zombie jsou pro mě odjakživa fascinující a odjakživa taktéž preferuji pouze filmovou verzi. Po přečtení Červeného vrchu jsem se utvrdila v tom,že u filmového zpracování zůstanu. Kniha není špatná,čte se dobře,ale chybí mi v ní náboj a gradace v ději. Přišlo mi,že všechno šlo nějak moc snadno a vlastně samo a je to takový příběh,který si představí většina z nás při takové apokalypse,takže jsme vlastně bez překvapení až do samotného konce knihy,který se mně osobně teda moc nelíbil. Přišlo mi to jako takové všeobecné nedotažené vyprávění.

hadenka
09.02.2017

mě to chytlo, čtivé, líbilo se mi

Barbarka_CZ
13.12.2016 2 z 5

Co k tomuhle napsat... Proti zombie apokalypse vůbec nic nemám, právě naopak, ale tohle fakt ne. Příběh byl plochý, málo propracovaný, postavy až do poloviny knihy absolutně nejasné a nedostatečně vykreslené (a ani pak to žádná velká sonda do jejich osobností nebyla) a celé to bylo hrozně uspěchané, nerealistické (na zamoření celého USA stačí jediný den? wtf?). Pozitivně hodnotím vyprávění z vícero pohledů a to, že se tam stále něco dělo, ale to je tak všechno. Jinak v příběhu je také spousta amatérských chyb jednoduchým přeskakováním v čase počínaje (to už tam skoro mohlo být napsáno "o týden/měsíc později", což nesnáším) přes nelogičnosti a nedostatečně vysvětlené věci (v jednu chvíli sedí dotyčný v autě a v následující větě sahá po kanystu benzínu na verandě domu???) až po podivný, nepravděpodobný happy end (více méně). Po Apokalypse Z a Všemi dary obdarované opravdu velká slabota. Za snadnou čitelnost (cca od druhé třetiny knihy) dávám dvě hvězdičky.

Drone
06.12.2016 1 z 5

Příběh předvídatelný, přesto však s řadou nelogičností. Střídání vypravěče zbytečné - mění se jen jména, postavy jsou zcela prázdné. Kniha se mi četla snadno, zůstal ale jen pocit trapnosti a ztraceného času. Zdejší průměrně hodnocení je zcela mimo.

Taurusfairy
25.11.2016 4 z 5

Taková oddechovka na téma zombie apokalypsy. Nic zvláštního, ale dobře se četlo, happy end, proč by ne.

elis0383
08.11.2016 4 z 5

Knížka mě bavila. Taková klasická zombie apokalypsa :). Za den jsem měla přečteno.

Padla Hvezda
06.10.2016 2 z 5

Neskutečné zklamání. Nuda. Čekala jsem na něco, co nepřišlo. Postavy jsou ploché a povrchní, jejich jednání se dá prohlédnout a ten konec? WTF?! Doufala jsem v něco bezútěšnějšího.

KateChatt
28.09.2016

Úžasná zombie knížka, jen mě mrzí, že v ní umřeli moje oblíbené postavy.

midloch
27.09.2016 4 z 5

Tak o téhle knize jsem se dočetl tady na DK u knihy Apokalypsa Z. Vzhledem k mé slouholeté oblibě v zobie tematice jsem se rozhodl přečíst si ji. Je to taková limonádka, strašně lehce se to čte a oproti jiným zombie příběhům je protkaná hlavním motivem a tím je strach o děti. Jako otec dvou dětí naprosto chápu chování hlavních hrdinů a je asi dobře, že kniha je právě zaměřená na tohle téma. Pro mě slušný počin v oblasti zombie příběhů.