Červený vrch

Červený vrch https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/283368/bmid_cerveny-vrh-mrg-283368.jpg 4 565 177

JAK SE ZACHOVAT, KDYŽ TEN, PRO KOHO BYSTE POLOŽILI ŽIVOT, VÁM O NĚJ ZAČNE USILOVAT? Scarlet je rozvedená, pětatřicetiletá matka dvou dcer a pracuje jako rentgenová laborantka. Je pátek odpoledne a má službu v nemocnici, dcery poslala na víkend za otcem. Na příjem přivážejí umírající, ošklivě pokousanou a vyhublou dívku, a její rentgenový snímek prozrazuje to, o čem se v lékařských kruzích s hrůzou již pár dnů hovoří. Z Evropy se šíří záhadný virus a svět je zachvácen pandemií, která postupuje neuvěřitelně rychle. Projevuje se nesnesitelnou bolestí břicha a bleskovým úbytkem váhy, a pak už je jen smrt. Mrtví však nenacházejí klid, ale mění se v šouravé zombie, a hledají, čím by ukojili svůj neutišitelný hlad. Vábí je lidské maso a lačně se na ně vrhají. Jedinou obranou živých je rychlost a zásah do mozku zombie. Scarlet se upne k tomu, aby zachránila své dcery za každou cenu. Musí je odvézt na jediné bezpečné místo k přežití, které zná. Na ranč Červený vrch. Román Červený vrch vás uchvátí od první stránky a nepustí až do omračujícího závěru. Autorka bestsellerů Jamie McGuire se zde předvedla v nezapomenutelné formě.... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: ekniha , Fortuna Libri (ČR)

Red Hill , 2013

veronika4001
31.10.2020 4 z 5

Kniha Červený vrch mě nadchla, i když na druhou stranu nepřinesla v zombie tématice nic nového. Na začátku se mi líbilo, že hlavní hrdinka řešila způsob, jak sebe a svoji rodinu ochránit před virem. Teprve poté, co vir začal působit i na její spolupracovníky, ze kterých se začaly vytvářet mrtví živí, hledala cestu, jak se ochránit nejen před nimi samotnými, ale i ostatními, které třeba jen jako kolemjdoucí potkávala, protože vir ze všech lidí masově dělal živé mrtvé trosky. Stačilo kousnutí od neživého a z člověka se stal zombie. Koho ochránit, koho ponechat svému osudu, jak se zachránit? Komu věřit na cestě za záchranou? Nastává kolečko útěků, bojů zombíků ne s virem, ale se sebou samými. Tuto překážku musela hlavní hrdinka spolu s ostatními překonat, protože znamenala akci na zneškodnění viru. Zombie náměty většinou nepřináší nic nového, ale kniha mi stačila, protože jsem si ji pořídila kvůli mému očekávání, a to dokonale splnila.

NicaCola
31.10.2020 3 z 5

Kniha nebyla špatná, rozhodně bych se podívala na film, kdyby se příběh natočil:) hrozně mě štvala hlavní hrdinka, ke konci se mi vyprávění táhlo.

tereza7804
08.10.2020 5 z 5

Knihu jsem sehnala v levných knihách a nemohu říct že zklamala... četla jsem ji na začátku karantény a měla jsem strach, že se tohle všechno stane i v realitě :D (neznámý virus vyhubí lidstvo) , ale dodalo to alespoň atmošku :D

Laf
26.09.2020 5 z 5

Dobře a čtivě napsáno. Netušila jsem, co od toho čekat, když od autorky znám převážné jiné žánry, ale byla jsem překvapená, že i tohle bylo super.

Lukeronka
25.09.2020 4 z 5

Na knihu koupenou za pár korun v levných knihách jsem byla mile překvapena, apokalyptický příběh se vším všudy, čtivý, napínavý.

L3nch4
05.09.2020 3 z 5

Ze zacatku mi vadilo stridani tri pohledu. Chvilemi jsem se musela vracet, abych si ujasnila, ci pohled prave ctu. Ale zvykla jsem si na to a ve finale to vse zapadlo krasne do sebe.

V knize jsem nasla nekolik momentu, kdy jsem mela pocit, ze se autorka lehce ztratila v urcitych myslenkach.
Př. Nathan neco blablabla...a o par radku dal... Aha, jmenuje se Nathan. Je to psane z toho sameho pohledu.

Pribeh byl zajimavy, ubihal svizne. Tedy az do momentu, kdy se dej ke konci knihy zacal opakovat s malymi obmenami stale dokola. Cistime, zpet. Cistime, zpet. Trochu me zacal otravovat duvod, proc to jedna z hlavnich hrdinek chtela absolvovat stale dokola.
Uz jsem si i rikala, ze to prelitnu az na par poslednich stranek, ale ted vim, ze by to byla chyba. V te casti, kterou jsem chtela puvodne preskocit, se stala vec - citlive popsana smrt jedne z postav, ktera mi vehnala slzu do oka.

Libilo se mi, ze se autorka nebala nechat zemrit kde koho.

Nevadil mi ani krapet te romantiky u konce.

Spoiler!!!
Cely pribeh speje v podstate jen k jednomu konci. Prijdou nebo ne? Jsem prejici a mam rada stastne konce, ale sem by se mi hodil spis jiny konec, nez jak to skoncilo.
Cekala jsem nejake velke emoce, ale bohuzel se nedostavily. Spis mi bylo lito tech dvou, kteri u toho prisli o zivot, nez aby me nejak vic emocionalne zasahlo dlouho ocekavane velke rodinne shledani. A to jeste bez poradneho vysvetleni, kde vlastne ty dve celou dobu byly a co delaly.
Konec spoileru!!!

Podtrzeno, secteno - kniha se mi libila. Kdo ma rad knihy a filmy o zombikach, o konci sveta, urcite stoji za precteni. :-)

Amitiel76
22.07.2020 5 z 5

Musím říct, že jsem skutečně nečekala, jak mě tato knížka chytne. Její koupě byl takový malý risk, ale vážně se vyplatil....
Filmové horory se zombíkama naprosto odmítám. Přijdou mi směšně ubohé. Ale tady,,,,tady mi prostě sedli. Působili tak nějak reálněji. Člověk až chvílemi uvažoval, že tohle se prostě jednoho dne může skutečně stát. Známe to... Vědci vymýšlejí pořád nějaké šílenosti. Vědecké experimenty, biologické zbraně... A pak ať už úmyslně, nebo nedopatřením, se prostě projekt vymkne kontrole, a unikne mimo laboratoř. A pak nastane boj lidstva o přežití.....
Kniha byla vyprávěna z pohledu tří osob. Každá měla své vlákno, a postupně se proplétalo s osudy ostatních. To bylo hrozně fajn. Také tu byla skvěle vybudovaná atmosféra celého příběhu. Mělo to děj, mělo to spád. Člověk jim držel pěsti ze všech sil, a modlil se s hlavními hrdiny, aby se opět setkali se svými blízkými. A aby ty "Tupouny" už konečně někdo zlikvidoval.....

suiteki
14.06.2020 4 z 5

Zombie klasika, kniha byla velmi dobře napsána, příběh nenudil a byl napínavý

barbora1636
25.05.2020 3 z 5

Knížka je čtivá , ale jako celek spíš průměrná.

avalonek
20.05.2020 5 z 5

Četla jsem po druhé a pokaždé mě to dostalo.Super popis epidemie a záchrany lidí,a teď když mám děti to ještě víc prožívám.Perfektní kniha

zandu
18.05.2020 4 z 5

Bavilo mě to. Takový slabý odvar Živí mrtví. Ale super.

JančaP.
05.05.2020 4 z 5

Knížku jsem dlouho odkládala na tu správnou chvíli. A ta nastala teď v období reálné pandemie a upřímně nemohla jsem si vybrat lepší dobu. Asi je to trošku zvrácené, ale... :D Knížku můžu jen doporučit, pokud jste viděli The walking dead, tak toto je za mě lepší verze.

Sabina335
07.04.2020 5 z 5

Zombie, pandemie, a vše s tím spojené. Super počtení.

Ticiana
04.04.2020 5 z 5

Kniha z Levných knih. Bavila mne od právní až po poslední stránku. Některé scény mi přišli až hrozivé. Bavili mne i vztahy mezi nima. Autorka to napsala hodně ctive, napětí nechybělo a stupňovalo se. Konec mne dostal. Zombie apokalypsa supr.

diana5134
24.02.2020 5 z 5

Knihu jsem si koupila úplnou náhodou a jsem z ní teda nadšená moc se mi líbila nemohla jsem se od ní odtrhnout přečetla jsem ji za 4 dny

MartinProtschke
31.01.2020 4 z 5

Dal jsem na doporučení a rozhodně nelituji. Zombíky mám rád a tahle knížka mě hodně bavila.

Dušanskej
22.01.2020 5 z 5

Kazdeho milovnika klasicke zombie apokalypsy bude tahle kniha bavit ... aspon me bavila

MamaKnihomolka
01.01.2020 5 z 5

Poutavý a čtivý příběh už od začátku knihy. Bylo velmi těžké se od knihy odtrhnout a jít spát. Má první kniha o zombie apokalypse a jsem naprosto nadšená. Kromě úžasného vypravěčského umění autorky je další plus vyprávění jednotlivých postav z jejich pohledů a životů. Zvláště se mi líbilo jak se osudy hlavních hrdinů proplétají, hrdinové se míjejí a vše se odehrává v blízkosti okolí. Jako fanoušek The Walking Dead jsem nadšená.

nycol
30.12.2019 3 z 5

Dobrý, jen jsem měla chvílemi pocit, že čtu Malevil. Ale u tohoto žánru je to pochopitelné.

jan0504
28.12.2019 5 z 5

Kniha sa číta jedným dychom. Pre mňa super apokalyptický román a ani tá romantika mi tam vôbec nevadila. Páčil sa mi štýl akým bol román napísaný - z pohľadu troch postáv. Dávalo tomu zaujímavý nádych a aj rôzny uhol pohľadu na dej.