Červený vrch

Červený vrch https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203719/bmid_cerveny-vrh-203719.jpg 4 565 177

Jak se zachovat, když ten, pro koho byste položili život, vám o něj začne usilovat? Scarlet je rozvedená, pětatřicetiletá matka dvou dcer a pracuje jako rentgenová laborantka. Je pátek odpoledne a má službu v nemocnici, dcery poslala na víkend za otcem. Na příjem přivážejí umírající, ošklivě pokousanou a vyhublou dívku, a její rentgenový snímek prozrazuje to, o čem se v lékařských kruzích s hrůzou již pár dnů hovoří. Z Evropy se šíří záhadný virus a svět je zachvácen pandemií, která postupuje neuvěřitelně rychle. Projevuje se nesnesitelnou bolestí břicha a bleskovým úbytkem váhy, a pak už je jen smrt. Mrtví však nenacházejí klid, ale mění se v šouravé zombie, a hledají, čím by ukojili svůj neutišitelný hlad. Vábí je lidské maso a lačně se na ně vrhají. Jedinou obranou živých je rychlost a zásah do mozku zombie. Scarlet se upne k tomu, aby zachránila své dcery za každou cenu. Musí je odvézt na jediné bezpečné místo k přežití, které zná. Na ranč Červený vrch.... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Red Hill , 2013

Gret21
24.08.2015 3 z 5

Napínavá a veľmi dobre napísaná kniha s dobrými postavami, ale ako pre milovníčku TWD bol pre mňa ten koniec naozaj príšerný. Tak tuctovo a šťastne to skončiť jednoducho nemalo. Nie je možné, aby v takej apokalypse slabší prežil silnejšieho.

minimonisek
20.07.2015 4 z 5

Skvělá kniha s překvapivým závěrem. Autorka barvitě vykresluje vztahy mezi lidmi, což knize dodává šmrnc. Rozhodně si tuto knihu ještě přečtu. Bavila mě.

Týnušxxx
15.07.2015 3 z 5

Od knihy jsem čekala trochu více. Celkově mi přišlo, že se to zaobíralo až moc jednotlivými vztahy mezi lidmi.
Ale musím autorku pochválit. Zombie knihy mě moc nebaví, ale tady mi to nijak nevadilo.

Markét.t
10.07.2015 4 z 5

Super! :)
Potom, co jsem Krásnou katastrofu odložila v půlce, jsem si už od autorky moc neslibovala. Ovšem tato kniha mě dokázala přesvědčit, že Jamie McGuire dokáže překvapit.
Téma zombie apokalypsy mě sice nějak moc nelákalo, ale nakonec jsem knihu přečetla jedním dechem.
Jen ten konec to mírně zkazil.

ZÓNA
06.07.2015 3 z 5

Thriller. Bezesporu velice zajímavý, i když tématem omšelý. Autorka umí psát a proto není k zahození. Skvělé postavy, se kterými se snadno ztotožníte a fandíte jim. Jste smutní, pokud někdo zemře a že to není situace ojedinělá. Musíte se s tím naučit žít. Přesto je v románu jeden faktor, který nelze přehlédnout a dost příběhu ubližuje. Nechci být za šovinistu, ale hlavní hrdinka je příliš akční a přespříliš neohrožená. V zabíjení se nakonec vyžívá a nakonec kvůli ní zemře i sympatický mariňák, který by za normálních okolností nezemřel. Román měl možná skončit smrtí hlavní představitelky, nabyl by na věrohodnosti. Takhle to působí jako kýč. Ale dobře napsaný. Jako filmový scénář by rozhodně nepropadl. Lidé by šíleli nadšením. Knihomol jen zdvořile zatleská.

Ditules
25.06.2015 3 z 5

Mám ráda tématiku zombie (velký fanda TWD), ale musím říct, že Scarlet byla ve světě zombie tak pitomá, že to snad ani není možné! Ty sestry měly ke konci knihy pravdu. To je snad poprvé, kdy mě ústřední hrdina neskutečně štval. Příběh je ale velice čtivý a napínavý. Škoda jen toho blbého zakončení! Největší sympaťák je pak pan Skeeter.

Patouska
07.06.2015 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, mela zajímavý děj a autorka se s tímhle tématem skvěle poprala. :) Presne takhle si představuji zombie apokalypsa. Příběh me vtahl do děje
A nemohla jsem se od knihy odtrhnout.
Jen mi bylo lito smrti některých postav. :/ Vlastně všech :D oblíbila jsem si je.

Akjadzord
04.05.2015 4 z 5

Opravdu dost povedená knížka, jen mi tam neseděl ten konec. To jako vážně?! Nejraději bych to sem napsala, ale protože jsem hodná tak to neudělám ;-).. jen, nezdá se vám že pro jednoho človíčka to skončilo úplným happyendem a druhému tam všichni umřeli?

tomas2582
14.04.2015 2 z 5

Tuto knihu mi doporučila má přítelkyně potom, co si ji sama přečetla a líbila se ji. Možná to i zapříčinilo "BUM" po našem společném sledování seriálu The Walking Dead, který ale tahle kniha převýšit nemůže a ani se ji zdaleka nepřiblížila co se kvality týče ve srovnání s výše uvedený seriálem.

bookcase
23.03.2015 5 z 5

Tak tohle byla opravdu pecka. Nejprve se mi do čtení moc nechtělo, ale překonala jsem se a nelituju. Připomnělo mi to trochu film Válka Z. Každopádně to není jen o zombie, ale především o lidech, jejich povahových rysech a vlastnostech, které vyplují na povrch, když jde opravdu do tuhého. Přečetla jsem ji za večer, ale pak jsem se bála jít se psem :)

malazluta
04.02.2015 4 z 5

Moje první kniha se zombie tématikou, která mě doteď opravdu nelákala. Jamie McGuire se s ní vypořádala se ctí a kniha se mi moc líbila. Neříkám, že se vrhnu na další knihy tohoto žánru, ale další díla od této autorky si přečtu moc ráda.

Samira
12.12.2014 3 z 5

Nejsem sice milovnice zombie, ale přesto byla první polovina knihy i přes svou brutalitu výborná a četla se jedním dechem. Pak přišla vztahová druhá polovina, která bylo o poznání slabší. Vztahy mě zaujaly a líbilo se mi, jak si s tím autorka poradila. Ale těch nesmyslů a mrtvých, tam bylo moc, v mých očích to trošku ztratilo dech. Knížka se milovníkům žánru určitě bude líbit, já z ní, ale přece jen měla depku.

Hlavous
07.12.2014 4 z 5

Dobře čtivá kniha, nejedná se o můj oblíbený žánr, ale neodložil jsem a nelituji :)

Madame R
08.11.2014 3 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Téma zombie jsem četla poprvé a naprosto mě uchvátilo, dokonce jsem se přistihla jak přemýšlím co bych v dané situaci dělala já, kam bych se schovala, atd. Všem doporučuji.

Melindaaaa
04.11.2014 4 z 5

Moje první zkušenost se zombíky se více než povedla :) Knížka se dobře četla a já se ani nenadála a byla jsem na konci :)
Celá recenze k dispozici v záložce recenze :)

helicar
02.11.2014 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, byla napínavá, akční, místy hodně smutná, ale i plná šťastných okamžiků. Musím dát 5 hvězdiček :)

kleria
26.10.2014 5 z 5

Na tuhle knížku jsem se strašně těšila už dřív než vyšla. Samotná anotace mě zaujala a já jsem si říkala, že tohle je kniha přesně pro mě a že si jí musím co nejdřív přečíst :). Popravdě jsem čekala trochu víc, ale i tak jsem byla spokojená a kniha se mi fakt moc líbila. Byla napínavá, akční a i tak trochu romantická :).Autorka knihu zbytečně neokecávala a hned nás hodila do hotové situace a to mám na knihách ráda. Pokud máte rádi takovéto příběhy, tak vám tuto knihu DOPORUČUJI všemi deseti :D

Catie_
24.10.2014 5 z 5

Nejsem přiznivcem jakýchkoli -topií, ale Jamie je autorkou, od které přečtu všechno a musím říct, že jsem nebyla zklamaná ani v tomto případně. Musím říct, že to je zatím její nejlepší knížka. Opravdu mě dostala. Smála jsem se, fandila jsem všem postavám, bála jsem se, brečela a zase se smála. Tato kniha má všechno, co si můžete přát a možná ještě více.

Kate S.
23.10.2014 5 z 5

Přečteno dá se říci "jedním dechem". Zbožňuju knížky, které ve mě dokáží vyvolávat emoce. A mezi ně kniha Červený vrch neodmyslitelně patří. V určitých pasážích jsem se usmívala, jindy se smála i nahlas a následně mi slzy tekly nezadržitelně proudem.
Kniha je naprosto dokonalá. Děj skvělý a ačkoli jsem si říkala, ze kniha o zombií (šouračích či tupounech) není nic pro mě, mílila jsem a jsem ráda, že jsem i tak po knize sáhla.
Neuvěřitelný zážitek! :-)

Bee
22.10.2014 5 z 5

Jamie McGuire se tak nějak stává mojí srdcovkou. Po Krásné a Učiněné katastrofě jsem byla zvědavá, co přijde dál a když jsem četla anotaci, zajímalo mě, jak se autorka vypořádá s tímto žánrem. A nezklamala.
Jsem milovníkem všech zombie filmů a serošů, takže jsem se nemohla dočkat, co z toho vlastně vzešlo a musím uznat, že se to povedlo. Ač je to akční, má to šťávu a jsou to ZOMBIE, autorka skvěle pracuje i s postavami. Jsem přesvědčená o tom, že to je její silná stránka. Líbilo se mi střídání pohledů, protože to udržuje určitou míru napětí a zároveň můžete poznat i další postavy knihy. Co se týče děje, nemá to chybu, nenudila jsem se ani u jediného písmenka. Těším se na autorčinu další tvorbu.