Červený vrch

Červený vrch https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203719/bmid_cerveny-vrh-203719.jpg 4 565 177

Jak se zachovat, když ten, pro koho byste položili život, vám o něj začne usilovat? Scarlet je rozvedená, pětatřicetiletá matka dvou dcer a pracuje jako rentgenová laborantka. Je pátek odpoledne a má službu v nemocnici, dcery poslala na víkend za otcem. Na příjem přivážejí umírající, ošklivě pokousanou a vyhublou dívku, a její rentgenový snímek prozrazuje to, o čem se v lékařských kruzích s hrůzou již pár dnů hovoří. Z Evropy se šíří záhadný virus a svět je zachvácen pandemií, která postupuje neuvěřitelně rychle. Projevuje se nesnesitelnou bolestí břicha a bleskovým úbytkem váhy, a pak už je jen smrt. Mrtví však nenacházejí klid, ale mění se v šouravé zombie, a hledají, čím by ukojili svůj neutišitelný hlad. Vábí je lidské maso a lačně se na ně vrhají. Jedinou obranou živých je rychlost a zásah do mozku zombie. Scarlet se upne k tomu, aby zachránila své dcery za každou cenu. Musí je odvézt na jediné bezpečné místo k přežití, které zná. Na ranč Červený vrch.... celý text

Literatura světová , Horory , Sci-fi

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Red Hill , 2013

Bettybook
06.01.2019 3 z 5

OBSAHUJE SPOILERY:

Musím říct, že to autorka zabila...
A to doslova.

Musím začít s tím, co nechápu a co mi opravdu nejde do hlavy.
Postavy:
Autorka udělala fakt neuvěřitelnou chybu, která pro mě na knize tolik ubrala. Začala to tam nesmyslně párovat. PROČ?
Vzniklo tam něco na bázi milostného trojúhelníku, což už je samo o sobě velké klišé. Samozřejmě, pokud autor dokáže to nějakým způsobem podat, tak s tím asi nemám sebemenší problém, a má DŮVOD tam ten milostný trojúhelník zasadit tak why not. Ale autorka místo toho, aby nám tam ukázala ten svět, řešila tu zombie apokalypsu, tak radši nechá Mirandu vzdychat že má kluka, kterého miluje, ale prostě chce Joeyho. A jak z tohohle ven? Jednoduše, venku je zombie apokalypsa, tak je všechny zabiju, konec šmytec.
REALLY?!
A poslední kapka pro mě byla, když autorka spárovala Skeetera a Ashley. Proč? Protože si zbyli, když se Nathan dal dohromady se Scarlet, kterým jsem to mimochodem asi jako jediným přála, sice tam také něco bylo co mi rezonovalo v očích, v uších, všude, ale to už nemá cenu řešit...
A když píšu, že poslední kapka pro mě byla když autorka dala dohromady Skeetera s Ashley, tak jsem se došťavila u toho konce, to bylo fakt něco so good :D
A co se týče příběhu, tak jako jo, dobrý, asi to zachránilo ty vztahový aférky, ale stejně jsem čekala asi něco víc...

denniys
23.12.2018 4 z 5

obsahuje spoiler...Jsem fanoušek The walking dead a s chutí hltám každou zombie knihu, tato tematika je při dobrém zpracování velmi poutavá..Červený vrch patří v rámci žánru rozhodně k tomu lepšímu, nechybí dávka napětí, emoce a děj se svižně sune kupředu, líbí se mi prolínání a postupné splynutí osudů hlavních hrdinů... A přesto na pětihvězdu to necítím, špetka něčeho chyběla, na začátku autorka naznačí něco o jakémsi doktoru a experimentu a dál se tomu nevěnuje, úmrtnost hlavních postav vždy oceňuji ( nesnáším, když jsou hrdinové nesmrtelní ), zde se úmrtími nešetří a proto mi vadí shledání, které zažije jedna z hlavních postav..jsem asi bezcitná, ale do háje - ty děti měly být mrtvé!! ...prostě tato kniha je slušná čtyřhvězda, ráda jsem si početla další vizi konce světa vinou "šouračů", "tupounu", "strašidel" nebo-li živých mrtvých :)

Govrid
18.11.2018 2 z 5

tu máme začátek knihy, Zombie přicházejí, a s nimi náhle přestala fungovat elektřina, rádio, televize atd., prostě konec, nijak vysvětleno to není, v tom Apokalypsa Z byla rozhodně lepší... Později už se to docela rozběhlo, než se dostali na ranč, pak už to nabralo nádech červené knihovny, plus mi připadalo, že autorka neví, co napsat, tak tam pomalu vraždí přeživší. Pro mě průměr, moc mě nenadchla kniha.

Illyria88
12.11.2018 3 z 5

Knížka se mi líbila asi do půlky. Pak mě neuvěřitelně začali štvát postavy. Hlavně to, že od půlky knížky se z toho stala červená knihovna.

jakafe
26.09.2018 4 z 5

Bude to znít morbidně, ale na postapokalyptických knihách mám nejradši začátky, tj. prvotní hodiny a dny po katastrofě. Autorka to tady vylíčila opravdu dobře a přesvědčivě. Když si to promítnu zpětně, tak je docela mazec, jak rychle se to vše seběhlo a jak většina lidí skončila. Co se týče hlavních hrdinů, tak na základě recenzí jsem očekávala více padlých, ale není tomu tak. Napětí v románu ale přesto je. Jen by mě potěšilo, kdyby bylo popsáno hospodaření na Červeném vrchu, zde to autorka upozaďuje na úkor vztahů. Suma sumárum, kniha je psána poutavě a napínavě. Plný počet nedávám, protože tento žánr mám solidně zmapovaný a určitá díla jsou prostě lepší. Červený vrch ale rozhodopádně stojí za přečtení :-).

Erlif
31.08.2018 5 z 5

Knížka přečtená za odpoledne jedním hltem, takhle si nějak představuji zaujetí knížkou... Kniha byla akční, nenudila jsem se a byl problém ji na chvilku dát z ruky, je opravdu dobře psaná, ke konci bych řekla, že jisté věci byly zrychlené a autorka se o nich mohla více rozepsat... Je to prostě taková klasická zombie knížka, ke které se určitě a ráda zase někdy vrátím.

Maybee
24.08.2018 5 z 5

Velmi dobře napsáno. Nějaké to klišé se tam sice objevilo, ale autorka má dobré popisy a umí zaujmout - nestihla jsem se nudit.

MóňaVíšJak
16.08.2018 5 z 5

Pro mě jednoznačně největší překvapení tohoto roku :-) kdo má rád zombie apokalypsy a vztahy mezi přeživšími, bude nadšen

Kačkaknihomol
27.07.2018 odpad!

Ať už jsem četla cokoliv, nikdy jsem neměla tak děsivý pocit. Něco tak hrozného, že se to nedá vystihnout ani tím nejvýstižnějším jazykem.

Nejsem zrovna rychločtenář, ale knihu většinou přečtu za dva, tři dny. S touhle věcí jsem strávila debilní týden, kdy jsem se nořila čím dál víc a víc... A přestože mi nějaké to bláto ještě zůstalo, přesto vyjmenuji těch "pár" bodů, díky kterým jsem si do očí chtěla vylít bělidlo:

Důvodem číslo jedna, jsou postavy. Ty se v knize střídají, bez nějaké chronologie. Což samozřejmě vůbec nevadí, problémem ovšem je, že se střídají jen jména. Jsou to jen panáci, bez nějaké sondy do jejich charakterů. Upřímně, jejich osudy mi byly absolutně jedno, i kdyby je tam ti zombíci do jednoho pozabili, jen bych pokrčila rameny. Navíc, Miranda se na Červeném vrchu začala chovat jako totální sobecká kráva, a to měla být, prosím pěkně, "kladná" postava.

K čemuž se dostávám k důvodu číslo dva, prapodivným milostným vztahům. Když bych se vrátila k Mirandě, měla partnera s kterým si rozuměla a byl jí vždy oporou, a co ona udělá? Začne bez sebemenších výčitek flirtovat s prvním sexy vojáčkem, který se zrodí na obzoru. Autorce asi došlo, že to je sakra problém, proto udělala co? Myslíte, že to nějak racionálně vysvětlila a vyřešila? Ale proč ta snaha, jsou tady přeci zombíci, tak proč všechny z toho trojúhelníku nepozabít, co? Zbylé postavy na to reagují samozřejmě velmi emocionálně (chovali se, kuva, jak roboti bez emocí). Teď, když už jsem se dostatečně vyjádřila k "páru" no.1, bych přešla k páru číslo dva. Což jsou Nathan a Scarlet. Ano, protože když někoho uvidíte, samozřejmě si hned řeknete "Miluju ho/ji". A samozřejmě se pak začnete chovat jako puberťáci. Eh, to snad ani už nebudu komentovat. Číslo tři, je Mirandina neurotická sestra, jejíž jméno si zaboha nepamatuju a Scott. Paní autorka si může podat ruku se S.J.M., obě totiž trpí chorobnou spisovatelskou nemocí, "párováním kohokoliv s kýmkoliv". Jejich vztah je nejenže vypocený, navíc i s velkým věkovým rozdílem. Scott byl přece v Nathanově věku (něco okolo čtyřicítky) a Mirandina sestra byla v podobném věku jako její sourozenec (tím pádem něco okolo dvacítky). Vážně, jak moc je takový vztah za takových podmínek reálný?

Pokud se mi ale z něčeho opravdu obracel žaludek, byl to děj. Nejenže nejsou zombíci v knize nijak vysvětleni, celý příběh je jak z opravdu špatného amerického béčkového filmu, autorka nebyla schopná vymyslet žádnou zápletku, prostě se jen jelo na ranč, to bylo tak všecko. Pokud byla první polovina táhlá, druhá byla ještě horší, nazvala bych to "poflakování před koncem knihy", kdy si autorka zabila pár postav, dcery konečně přišly a zazvonil zvonec, pohádky konec. K tomu, navrch, ještě šílený happend, který se ke knize vůbec nehodí. Fakt hrůza, chudáci stromy.

barush89
23.07.2018 5 z 5

Kniha byla opravdu napínavá, drobet předvídatelný příběh, ale super oddychovka!

petuzla5591
21.07.2018 5 z 5

Od knihy jsem se téměř neodtrhla. Velmi napínavá kniha, která měla spád. Moc mě bavila.

Turante
11.07.2018 3 z 5

Miluju knihy o zombících. Tahle vás chytne a nepustí, ale přeci jen, trošku mi přijde obšlehnutá ze všech ostatních knih a seriálů o zombíkách. Nepřichází s ničím novým, ale příběh je super ;-)

yaja8823
02.07.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla téměř na jedno nadechnutí :) Tajemný příběh plný překvapení a napínavých situací....

blanickaa1
28.06.2018 3 z 5

Celkem dobrý, dokud se z toho nestala červená knihovna.

Sam99
18.06.2018 4 z 5

Tento druh knih obvyle nečtu, ale kniha mě vtáhla do děje hned od první stránky. Velice jsem si oblíbila hlavní postavy, které mi během děje velmi přirostly k srdci. Pokud stále váháte s jejím přečtením, tak přestaňte váhat a začněte číst.

Annkag
20.05.2018 4 z 5

Knihu som zvládla prečítat s prestávkami za den a pol.
Strašne sa mi páčilo že to nezačalo obvyklími omáčkami kolem a kolem ale priamo v centri diania.V nemocnici kde sa začnú objavovat zvláštne prípady a....vypukne to v celej svojej krvavej nádhere.
Hlavná hrdinka pátra po úteku z nemocnice kde pracuje po svojich dvoch dcérkach.
Zaujme Vás pohlad na dianie vo svete zo zorného uhla viacerých hrdinov,ktorý sa nakoniec stretnú na ranči na Červenom vrchu.
Ich zúžitie,vztahy,riešenie problémov....smrt niektorých postáv a nakoniec dočkanie sa dcérok Scarlet.
Krirický pri apokalypse Zombie je ten prvý rok....preži a dočkáš sa postapokalyptického sveta ktorý z popola a prachu vybuduješ nanovo.

Tvefisto
04.05.2018 5 z 5

Zombie apokalypsy jsou mé úplně nejoblíbenější. Chvílema jsem se i nutila knížku zavřít, aby mi "vydržela" déle. No, nepodařilo se. Co bylo naprosto úžasné, tak propojení jednotlivých příběhů postav, skvěle napsané. Jen ta jednotlivá úmrtí byla tak nějak odfláknutá, bez emocí. Ale i tak, jsem nadšená a vřele doporučuji. (Prosím, prosím, víc takových knih!)

Lenka40
08.04.2018 5 z 5

Takže na začátku musím říct ,že nejsem příznivec zombie, ale tahle kniha mě dostala. Prostě paráda od začátku až do konce.Četla jsem při každé volné chvilce ,abych se dozvěděla jak to dopadne. Takže VŠEM DOPORUČUJI ,ABY SI JI PŘEČETLI .

veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

Bublinka.
20.11.2017 2 z 5

Docela dost čtivé, ale hlavní hrdinka v podstatě propolouvala událoostmi, které ji míjely. Chodila hledat svoje holčičky a přitom umírali lidé, kteří ji chtěli pomáhat a ona to přijímala se stoickou samozřejmostí. O velkém, za vlasy přitaženém, zombie finále ani nemluvím. Ale oddechovka dobrá.