Nekonečno vítá ohleduplné řidiče

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17210/bmid_nekonecno-vita-ohleduplne-ridice-fl9-17210.jpg 4 786 112

Červený trpaslík série

Rob Grant a Doug Naylor, britští autoři kultovního humoristického sci-fi díla, zfilmovaného jako mnohadílný sitcom televizní BBC a v této podobě notoricky známého i u nás, nám představují své hrdiny, neohroženě se řítící vesmírem: Listera, posledního žijícího člověka, Rimmera, hologram, jenž kdysi býval člověkem a ponechal si všechny jeho odpudivé vlastnosti, Hollyho, senilní palubní počítač s IQ 6000, Krytona, popleteného mechanoida, a Kocoura, marnivého humanoida vyvinutého z kočky domácí, která byla zavřená ve skladišiti.... celý text

Literatura světová , Humor , Sci-fi

Vydáno: , Argo

Red Dwarf. Infinity Welcomes Careful Drivers , 1989

Gustik5
10.11.2017 4 z 5

Pro mne, jakožto fanouška seriálu naprostá povinnost, která v mnoha ohledech zajímavě doplnila některé nejasnosti a nastínila představy autorů, které být z finančních důvodů v seriálu být nemohly (třeba Lister v hopíku před naloděním na trpaslíka). Na plný počet to ale není,a to možná proto, že valnou většinu vtipů tak důvěrně znám...

Jane007
08.11.2017 5 z 5

Knížka je naprosto skvělá!!! Perfektně doplňuje některé mezery v seriálu a celkově má něco navíc. Nejvíc jsem si užila ty úchylné scény (nechápu, proč je v seriálu vynechali). Rozhodně doporučuji.

Viky007
27.10.2017 5 z 5

Po zhlédnutí geniálního seriálu jsem měla trochu strach, jak na tom bude tahle útlá knížečka. A s potěšením můžu říct, že nezklamala. Rimmer a Lister jsou zkrátka postavy, které jsou nesmrtelné. I když ani jednoho bych teda doma nechtěla :-D.
Snad jen malé varování by se hodilo. Kniha totiž způsobuje opakované záchvaty smíchu :-).

Shui-Xian
19.10.2017 2 z 5

Seriál jsem si po úvodních rozpacích celkem zamilovala: jeho třeskutý humor má svou neohrabanou, "listrovskou" přitažlivost. (I když myslím, že značnou část jí propůjčuje padnoucí dabing.) Na "hochy z Trpaslíka" jsem proto byla zvědavá i v knižní podobě...
Nezklamalo mě rozepsání některých legendárních scének (Rimmerovy důstojnické zkoušky alá "Já jsem ryba", nebo první setkání posádky s Krytonem a jeho děvčaty). U toho ale s nadšením končím. Co má v seriálu švih, je v knize utahané. Kde upadá vtip, tam autoři nacpou vulgarity. Osobnost sice postavám nechybí, zato chybí jejich společný soulad. Celkový dojem je jak indické jídlo bez kari. Fanoušky ale jistě knížečka potěší, navíc poskytne doplnění k některým z linií příběhu.

frantisek8863
06.10.2017 4 z 5

Kniha má své silné i slabé stránky, ovšem seriál mě pobavil mnohonásobně lépe.

m_friedlova
13.08.2017 2 z 5

Sit-com mám nakoukaný téměř nazpaměť, kniha mě však zklamala. Není tak humorná, zbytečné vulgarismy, některé pasáže naprosto změněné. Za mě zklamání, čekala jsem víc.

Ajinka126
30.07.2017 4 z 5

Dostala jsem darem, neplánovala jsem si koupit knihu. Viděla jsem několikrát všechny díly seriálu. Tohle seriál vlastně kopíruje. Je to výtečný společník třeba ve vlaku. Taky je to humorné, mě ale chybí Rimmer a jeho zásoba výrazů.

Lucek
25.07.2017 5 z 5

Výborně jsem se pobavila!

nycol
06.07.2017 5 z 5

První ze čtyř a podle mě nejpovedenější. Nikdy bych jí ze své knihovny nevyřadila.

lenka4434
07.04.2017 2 z 5

Asi jsem čekala více. Ze seriálu jsem viděla pár dílů, ale neuchvátily mě. Kniha v prostřední třetině nebyla moc zajímavá, konec už zase měl trochu spád. Kocour je mi nesmírně protivný a nedokážu ho brát s nadsázkou tak, jak ho berou všichni ostatní. Oceňuji fantazii autora při psaní LNŽ.

Jackobee
31.01.2017 5 z 5

Už jako malý jsem miloval seriál, ale když jsem dostal tuto knihu, můj pohled na Červeného trpaslíka se úplně změnil. Kniha je napsaná úžasným způsobem a čtenáře pobaví

KnihovniceVěra
21.01.2017 4 z 5

Nikdy jsem seriál Červený trpaslík neviděla. Jenom díky čtenářské výzvě jsem opět po letech otevřela sci-fi a byla jsem nadšená, že to není jen katastrofické a může to být i zábavné. Začátek naprosto super, u druhé a třetí části už jsem se tak nesmála. Největší dík dětem, že mi tuhle knížku doporučily a půjčily.

thomascz84
16.01.2017 5 z 5

Nejdříve jsem viděl seriál a až poté jsem přečetl knihu. Vůbec toho nelituji. Obojí mě nadchlo.

miloslav0399
11.01.2017 3 z 5

Ze seriálu jsem kdysi viděl asi dva díly a nijak mne nezaujaly. Nyní jsem, kvůli luštění jisté šifry, přečetl tuto knihu. Není špatná, ale nejvíc mě bavily části, kde vystupuje více postav. Prostředek, čtyři trosečníci na Trpaslíkovi, mi přišel nudný, sem tam s dobrým vtipem. Další díl asi číst nebudu, na seriál mě to taky nenalákalo. Normální průměrná sci-fi zábava.

Welinie
10.01.2017 3 z 5

Přečteno až po shlédnutí seriálu, ale ten byl milionkrát lepší!

Hraboshka
22.12.2016 5 z 5

Moc milé překvapení! Bála jsem se, že půjde jen o přepsaný seriál. Ale je tu spousta věcí navíc, hodně je toho doplněno a vysvětleno, takže se určitě vyplatí knihu přečíst, i kdybyste seriál znali nazpaměť.
Jen mi trochu vadily vulgarismy. Obecně proti nim nic nemám, sama občas mluvím jak dlaždič, četla/viděla jsem spoustu věcí, kde každé druhé slovo bylo sprosté, a líbily se mi. Ale k Trpaslíkovi se mi to nějak nehodilo. V seriálu nakonec žádná sprostá slova nebyla, v originále se pořád říkalo smeg a přišlo mi to tak super.
Ale to je opravdu jen drobnost, i když nepříjemná a někdy rušivá. Jinak jsem si čtení moc užila a těším se na další díly.

Ninjer
07.11.2016 4 z 5

Rimmer naslouchal s rostoucí radostí, jak mu jeho dvojník připomíná jejich jedinou noc s Yvonnou McGruderovou.
"To tělo! To tělo!" spokojeně bublal dvojník.
"Ani to její nebylo špatné!" zahlaholil Rimmer.

Skvělá sci-fi komedie od autorské dvojice kultovního seriálu Červený trpaslík, v níž vidíme mimo jiné i děj z první řady. Nejzábavnější jsou pasáže, které se v hrané podobě neobjevily, ať už jde o dokreslení charakterů nebo o scény, na které by v seriálu nesehnali peníze (kupříkladu Kocourův fantaskní svět s polonahými dvoumetrovými valkýrami).
Zamrzí, že český překladatel si seriál více nenastudoval, a tak nemálo hlášek či popěvků známých ze seriálu jsou přeloženy odlišně, což může být pro fanouška rušivé.

Čtyři polévky gazpacha z pěti.

honza.gal
27.06.2016 5 z 5

Od knihy jsem dostal lepší a větší porci než jsem čekal. A to jsem čekal porci velkou a výbornou.

Terien
11.04.2016 4 z 5

Původně jsem si to po letech přečetl znovu, abych to mohl zkritizovat. O kolik je to horší jak seriál a tak podobně. Ale kupodivu se mi to líbilo :)

aginecka
21.03.2016 4 z 5

Velmi mě bavil nový pohled na notoricky známé příběhy. Poodhalením motivací, toho, co předcházelo nebo následovalo, nenásilně mění vyznění kultovních scének. Kromě jedinečného britského humoru, kterému přece jen živé podání sluší trochu víc, autoři rozehrávají i jímavější tóny, které v seriálu neměly tolik prostoru. Jeden materiál, dvě skvělá díla. Doporučuji nejen skalním fanouškům!

vesmír humor humorné sci-fi zfilmováno – TV seriál

Autoři knihy

Rob Grant
britská, 1950
Doug Naylor
britská, 1955

Kniha Nekonečno vítá ohleduplné řidiče je v

Přečtených1 200x