Nekonečno vítá ohleduplné řidiče

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17210/bmid_nekonecno-vita-ohleduplne-ridice-fl9-17210.jpg 4 784 110

Červený trpaslík série

Rob Grant a Doug Naylor, britští autoři kultovního humoristického sci-fi díla, zfilmovaného jako mnohadílný sitcom televizní BBC a v této podobě notoricky známého i u nás, nám představují své hrdiny, neohroženě se řítící vesmírem: Listera, posledního žijícího člověka, Rimmera, hologram, jenž kdysi býval člověkem a ponechal si všechny jeho odpudivé vlastnosti, Hollyho, senilní palubní počítač s IQ 6000, Krytona, popleteného mechanoida, a Kocoura, marnivého humanoida vyvinutého z kočky domácí, která byla zavřená ve skladišiti.... celý text

Literatura světová , Humor , Sci-fi

Vydáno: , Argo

Red Dwarf. Infinity Welcomes Careful Drivers , 1989

Emik87
19.02.2024 4 z 5

Knížku jsem si vybrala jsem kvůli Čtenářské výzvě. Pro mě toto prostě není. Ale musím uznat, že se knížka nečetla špatně.

Sybelle
16.02.2024 5 z 5

Pro fanoušky britského humoru a série červený trpaslík skvělé. Pro nefanoušky i tak pěkná kniha/poslech (dle formátu knihy). Některé vtipy samozřejmě lépe vyznějí na televizních obrazovkách, ale i tak se u knížky člověk pobaví. A dokonce poznáte hlavní postavy více. Lister z 1. dílu knižní předlohy vychází o něco chytřejší a Rimmer o kousek méně jako menší magor. Také jsou v knize události, které předcházely jejich setkání ve vesmírné flotile.

morienhithwen
13.01.2024 5 z 5

Může být něco srdcovkovatějšího než Červený trpaslík? Ne.

whale77
20.12.2023 5 z 5

Ten super pocit, když se asi po čtvrtstoletí od shlédnutí (resp. pravidelně opakovaného shlédávání) seriálu konečně dokopete k přečtení předlohy a jste úplně stejně nadšení! Zase jsem se setkala se starými známými, ale i s novými postavami, získala jsem doplňující informace, které jsem v seriálu nepostřehla (nebo zapomněla?) a hlavně – královsky jsem se bavila. Srovnávání se seriálem se nevyhnete, ale myslím, že není jednoznačně určitelné, co se povedlo lépe, jsem naprosto spokojená s obojím a do dalších dílů knihy jsem se vrhla s velkou zvědavostí.

ANDY28
28.09.2023 4 z 5

Moje poslední téma ČV a zdálo se mi nepřekonatelné, ale já konečně i viděla 1.díl seriálu a chci další

Kristy78
28.08.2023 4 z 5

Mé první setkání s Červeným trpaslíkem...a nebylo to špatné. I jsem se pobavila :)

Andrea81
14.06.2023 4 z 5

Sci-fi není úplně můj šálek kávy, ale toto bylo hodně v pohodě.

pakoshka
29.05.2023 4 z 5

Letošní čtenářská výzva mě trochu dostala, jsou tam dvě nebo tři témata, která mi úplně nesedí a jsou tak opravdovou výzvou. Kniha, která se odehrává ve vesmíru? Sci-fi já nečtu a stokrát omílaným Malým princem se mi výzva obelhávat nechce. A pak mi to došlo! Trpaslík! Seriál plnej britskýho humoru miluju, hlavně první série, a tak bylo jasno. A navíc v audiu.

Ladis777
24.05.2023 4 z 5

Bavil jsem se celkem dobře, i když se připojuju k názoru, že kniha není sitcom, takže je mnohem vážnější, než si asi uvědomujeme. Ale ta vážnost je protknuta groteskními prvky, které tu vážnost dobře vyvažují. Bonus byl, že jsem si postavy představoval jako ve filmu, i když to možná vlastně bylo spíš záporem, že jsem je měl předdefinované. Knihu rozhodně ukládám, doufám, že se k ní jednou dostane dcera.

stoun25
14.05.2023 5 z 5

Absolutní bomba.
Seriál až znám hromadu let, ale kniha je naprosto úžasná. Krásná oddechovka a hned jdu na Lepší než život.

Vilma232
20.04.2023 3 z 5

Nejsem čtenář sci-fi, ale tohle mě bavilo. Kdysi jsem pravidelně sledovala seriál, takže jsem jednotlivé postavy "viděla". V tomto případě zcela výjimečně dávám přednost televiznímu zpracování.

1bublina
17.04.2023 5 z 5

Poslouchala jsem audioknihu, kterou čte "ten pazneht Rimmrák" - Kamil Halbich. Často jsem se smála nahlas. Hodně mě bavily ty pasáže, které byly stejné nebo hodně podobné jako v seriálu, protože seriál je moje srdcovka. Nejvíc se mi líbila část s Krytonem a konec. Budu poslouchat i druhý díl Lepší než život.
ČV 2023 - Kniha, jejíž děj se odehrává ve vesmíru.

kure91
13.04.2023 5 z 5

Až se to stydím napsat, Trpaslíka jsem objevil až v dnešní době a doháním restíky. Knížka, jak už ostatní píšou, vychází z několika dílů seriálu, avšak více rozepisují a rozšiřují jejich děj a dozvíme se více o tom, jak se Lister dostal na Trpaslíka nebo strávíme mnohem více času v Lepší než život. Za mě jsou rozpracovanější i charaktery hlavních postav a celkově je knížka pěkným doplněním seriálu.

Mudry
21.03.2023 3 z 5

Nejsem fanouškem sci-fi asi v žádné podobě , takže seriálem nepolíbená jsem se do čtení pustila jen díky čtenářské výzvě. První polovina mě nenudila, ale ani nijak zvlášt´ nebavila a pak už to bylo s každou stránkou lepší a lepší. Vypadá to, že dám šanci i dalšímu dílu.

Koza3
16.03.2023 5 z 5

Trošku jsem si dal reparát z Trpaslíka a sjíždím všechny série hezky od začátku. Jasně, viděl jsem je tolikrát jako plakát s tenistkou, jak se škrábe v zadku, ale tohle se neokouká. Byl jsem taky zvědavý jestli je desátá série takový shit, jako před lety a bohužel se mi to potvrdilo. Každopádně knižní zpracování (o kterém nevím zda je teda předloha nebo inspirace seriálem, protože vznikla v roce 1989), je odlišná a nemusí každému sednout. Příběhy jsou široké a to co znáte z krátké epizody, kde se to rychle posouvá je tady rozpracováno do většího detailu. Pro trpaslíkofily je tady toho hodně. Jak se potkal Rimmer s Listerem, jaký byl večírek u kapitánova (teda spíš kapitánčina) stolu a polévkou Gaspacho, proč vlastně randila Kochanská s Listerem a spousta dalších zajímavostí. Určitě povinnost pro skalní fanoušky, ale berte to jako jiné médium. Stejně jako se nedá srovnávat Hra o trůny kniha a seriál, protože to jsou jiné nosiče, tak nemůžete srovnávat tohle. Je to trošku smutnější, depresivnější, ale vtípky tam pořád jsou. Za mě topka a za dalších deset let si sjedu ještě jednou.

klara1550
08.03.2023 4 z 5

Po trošku nudném úvodu jsem se dost bavila. Nutno říct, že asi i proto, že znám seriál, takže jsem si dokázala přesně představit, jak kdo vypadá, jakou intonací co říká... Oceňuju skvělé vypracování psychologie jednotlivých osob - tenhle díl má 200 stran a mám pocit, že postavy dobře znám. To se někdy nestane ani u 600 stránkových knih. A taky tam člověk nachází sám sebe, že... hlavně v Rimmerovi. :D

Corso
26.02.2023 3 z 5

Akoze fajn, v podstate namiesane z ingrediencii ako kedysi Stoparov sprievodca. Ale lepsie je to vidiet :)

tlllk
18.02.2023 3 z 5

Ak poznáte serial v podstate Vás nič neprekvapí, pracne tvorená pointa je Vám jasná už desiatky strán vopred. Ale splnil som čitateľskú výzvu a ani to dlho netrvalo.

Vendy1993
02.02.2023 5 z 5

Naprostá bomba. Samozřejmě jsem nejprve viděla seriál a jelikož je to skoro doslova opsané tak jsem věděla co a jak, ale to byla taková paráda. Četla jsem to v MHD a řechtala jsem se kolikrát, že si lidi museli myslet, že jsem magoooor ;)
Jelikož je to už celkem dlouho, co jsem seriál viděla, tak jsem byla moc ráda, že jsem se na Červeného trpaslíka mohla vrátit :)

Kory98
17.01.2023 4 z 5

(e-kniha) Tentokrát jsem se nemohla do knihy vůbec začíst, prvních 300 stránek jsem skoro protrpěla a říkala jsem si, co je to za blbost. Ale další část, kdy Lister zůstane sám na palubě Červeného trpaslíka, to už je jiné kafe. Přibude sitcomového humoru, kterému se musíte smát i kdybyste nechtěli. Sice jsem fanda sci-fi, ale tato série mě doposud míjela, neviděla jsem ani seriál. Určitě to sice nebude moje srdcovka, ale musím upřímně uznat, že má své kouzlo :-) Pouštím se do dalšího dílu.

vesmír humor humorné sci-fi zfilmováno – TV seriál

Autoři knihy

Rob Grant
britská, 1950
Doug Naylor
britská, 1955

Kniha Nekonečno vítá ohleduplné řidiče je v

Přečtených1 198x