Lepší než život

Lepší než život https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17212/bmid_lepsi-nez-zivot-pzi-17212.jpg 4 554 54

Červený trpaslík série

Pokračování Červeného trpaslíka líčí další příhody party kosmických ňoumů ve vesmíru vzdáleném tři miliony světelných let od Země. Všichni společně se tentokrát ocitnou v zajetí nejúžasnější, nejdokonalejší a nepřekonatelné počítačové hry „Lepší než život“, která má jedinou nevýhodu: je tak dobrá, že z jejího systému nelze uniknout zaživa. Jak ovšem víme již z prvního dílu, smrt někdy může být pro život tím nejlepším řešením a putovat po kosmu se stříbřitým hologramovým H na čele může mít svůj půvab.... celý text

Literatura světová , Humor , Sci-fi

Vydáno: , Argo

Better Than Life , 1991

Worbitka89
30.12.2020 5 z 5

Cau trpaslikovci! Co dodat k Red Dwarf, do kosmu?....Muj chlap se jmenuje David a naše zvire se jmenuje Holly.... Výběr je ciste nahodny... Jakoze věřím v kremikove nebe :D kez by RD mel tolik dilu jako Simpsonovi...

Eridan
16.06.2020 5 z 5

Kniha vyšla v roce 1991, kdy měl seriál za sebou čtvrtou sezónu. Zpracovává zejména díly Lepší než život, Trosečníci, Bílá díra, Polymorf a Pozpátku. První kniha byla takový remaster seriálu nebo chcete-li director´s cut. Starý dobrý obsah, plus pár nových příběhů a lehce vyleštěno do krásy hloubky knihy. Druhá kniha se vydává odlišnou cestou. Seriál v ní připomíná spíše pár ozvěn a volnou inspiraci. Fantazie autorů se jím nedává spoutat, tak jako v první knize, ale tvoří nové příběhy. Musím říct, že ani tentokrát jsem nebyl zklamán a výtečně jsem se bavil. Hold vzdávám Juanitě a Toustovači. A asi zkouknu film Život je krásný.

Lilith89
10.06.2020 5 z 5

Prostě srdeční záležitost, číst tuto knihu je lepší než život :)

Tms636
21.11.2019 5 z 5

trpaslíkov. jsem nekritický, musím si někdy přečíst znovu.

EsoRimmer
03.08.2019 5 z 5

Druhý díl se více odpoutává od seriálového základu než ten první. Příběhy ze hry Lepší než život jsou úplně jiné a dotažené k dokonalosti. Psychologie našich postav je tady probádána dokonale. To je však pouze první část knihy. Dále prozkoumáme koncepty ze 3. a 4. řady seriálu, opět zajímavě propojené mezi sebou, a dokonce dostaneme odpovědi na některé seriálové záhady.
Román také přináší pohled na to, co se stalo ve vesmíru mimo příběhy našich postav, čímž nabízí satirický pohled na naši vlastní společnost a opět ukazuje, že všední zkušenosti z našeho života se dají aplikovat i 3 miliony let v budoucnu.
A právě díky tomuto překonání seriálové skořápky je možná 2. díl o trochu lepší než ten první i Lepší než život.

jaroiva
09.06.2019 5 z 5

I druhý díl stál za to. Chci ten Toustovač!

Banny_L
03.04.2019 4 z 5

Je to prostě má srdeční a bránicová záležitost :)

Ali_xy
01.11.2018 5 z 5

Na knižní sérii Červeného trpaslíka jsou snad nejlepší právě ty drobnosti, které v seriálu nejsou, ty vtipy, které kolikrát ani tolik nevyzní a především - můj oblíbený toustovač zde dostává o dost více prostoru :-)

DericCaster
26.09.2018 5 z 5

I zde musím napsat: Pro fandy seriálu je to prostě povinná četba. Další díl Trpaslíkovské série a další skvost britkého humoru. Na Červeném trpaslíku mě kromě humoru baví i jeho úžasná nadčasovost ;)

Sharru-ken
28.08.2018 3 z 5

Hodnocení stejné jako Nekonečna. Co k tomu napsat? Asi to samé co k Nekonečnu. Ať žije Červený trpaslík!!!

Ivan F
10.04.2018 4 z 5

Ani lepšie, ani horšie než Nekonečno víta ... ale ruku na srdce, už to nie je ono, čas je sviňa a to čo bolo super v rokoch 90tych, už teraz také "wau" nie je. Avšak stále poteší ... len opísaný osud našej Zeme, tomu sa asi nevyhneme.

vlkodlaq
19.02.2018 4 z 5

Nejvíc jsem se těšil na věci, které v seriálu nejsou. Rozhodně jsem nebyl zklamán. Třeba návrat Listera na Zemi je skvělý.

Jane007
19.01.2018 5 z 5

Skvělá knížka, která krásně doplňuje skvělý seriál. Nemohu než doporučit.

Govrid
25.12.2017 4 z 5

Kniha nebyla špatná, ale až moc zápletek ze seriálu - konec je nejzajímavější.

Viky007
19.12.2017 4 z 5

Přestože jsem se dost bavila, musím dát o hvězdičku míň. Ta překombinovanost byla prostě šílená. Občas jsem si říkala, co za drogy autoři berou :-D. Prostě jsem se v tom trochu ztrácela. Jinak ale super - hlavně u závěrečné scény s polymorfem jsem umírala smíchy.

Gustik5
10.11.2017

Dost možná lepší, nežli díl předchozí, je to i více "odkloněné" od seriálové předlohy, hlavně co se Hry týče. Přesto se to nemůže rovnat s genialitou seriálu, díky němuž nejsem schopen hodnotit cokoli, co s ním má něco společného, objektivně proto opět 4*...

Ajinka126
30.07.2017 4 z 5

Tohle je prostě skvost na moji knižní poličce. Jen stále nevím, zda bych vám měla doporušit knihu nebo rovnou seriál, na který se dívám stále dokola:).

nycol
06.07.2017 4 z 5

Miluju Listra :).

thomascz84
16.01.2017 5 z 5

Červený trpaslík je světová klasika, která dokáže bavit ještě dlouhá léta. Věřím že jednou si ho přečte a pobaví se u něj i můj syn který má teprve 3 roky.

Ninjer
15.12.2016 3 z 5

"Večírek skončil, Jittermane."
"Hele," odsekl Tonto s náznakem úsměvu. "Večírek nikdy neskončí, dokud nezbyde k pití jenom Cinzano!"

Ve druhém díle opět parta z Trpaslíka prožije několik epizod seriálu, ale kromě několika málo situací a dialogů úplně jiným způsobem.
Místy je to naprostá paráda, protože děj není epizodní, ale krásně na sebe navazuje a je zde několik skvělých nápadů a nových, zatraceně vtipných scén.
Bohužel útěk z virtuální hry Lepší než život mi moc zábavný nepřišel, často byl spíš nepříjemně znepokojující. O Rimmerovi v ženském těle, který je nucený k prostituci, jsem si číst nepotřeboval.

Horší než první díl, občas trochu nuda, ale občas to stojí za to.

Šest dutohlavů z deseti.

humorné sci-fi

Autoři knihy

Doug Naylor
britská, 1955
Rob Grant
britská, 1950

Kniha Lepší než život je v