Červený sníh

Červený sníh https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26718/cerveny-snih-26718.jpg 4 27 7

Kniha zavádí čtenáře do reality tvrdé ruské zimy na počátku roku 1943 – zlé a nelítostné zimy s kulisou detonací, svistem všudypřítomných střel, pachem krve a hnisajících ran. Na osudech několika vojáků a důstojníků s odlišným původem, myšlením i fyzickými předpoklady ukazuje autor vývoj názoru německého národa na válku.

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Naše vojsko

Roter Schnee , 1962

čichačknih
14.05.2023 5 z 5

Zajímavě napsaný příběh. Narazil jsem na knížku vydanou v 1983 v tisku Naše vojsko a bylo tam docela hodně překlepů. Ale i tak se to dalo číst. Neříkám, že se to nemohlo stát. Ale bohužel nebyla to většina a škoda, že si to válečníci neuvědomili dříve. A ano znám historii a znám i ty pokusy sesadit Hitlera a snahy zvrátit válku. Co se mi na knížce opravdu líbilo tak kresby v knize od Zdeňka Filipa.

jan.para
13.09.2022 3 z 5

Kniha složená z několika dějových linií. Čtenář se do knihy celkem rychle pročte.

KLADIK
16.09.2016 5 z 5

Tak to je paráda.Pohled s druhé strany žádní neohrožení hrdinové jen normální i když zmanipulovaní vojáci a jejich smutné osudy dané dobou.
Vrhám se na další volné pokračování,, Merci kamaráde´´
Jinak vřele doporučuji těm co mají rádi toto téma.

555LAcny
19.02.2016

mel bych zajem

MildeZ
20.01.2015 5 z 5

Pohled do řad německých vojáků v době II.světové války, kdy je drtila ruská armáda...čte se velmi dobře a uvidíme, jak si povedou další pokračování...

fan_tomas
01.06.2014 4 z 5

Další skvělá kniha na téma 2.světová válka. Pohled do řad německých vojáků při bojích v Rusku.

RunningWolf
25.02.2014 4 z 5

Jelikož mám nejraději válečné romány od Remarqua,tak mě tato kniha velice potěšila a splnila veškerá moje očekávání.

druhá světová válka (1939–1945)

Günter Hofé
německá, 1914 - 1988