Červený kokon

Červený kokon https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/6562/bmid_cerveny-kokon-oVT-6562.jpg 4 25 4

Soubor povídek (Smrt neznámého, Olověné vejce, Legenda o mořské panně, Hůl, Kouzelná křídla, Osud básníka, Vetřelci, Dendrocacalia, Červený kokon) japonského povídkáře, romanopisce, dramatika, esejisty, také vystudovaného lékaře, představitele avantgardy japonského poválečného písemnictví, známého českému čtenáři z románu Písečná žena. Příběhy s fantastickými náměty, ve kterých autor kombinuje postupy science fiction se současnou realitou.... celý text

Literatura světová , Povídky

Vydáno: , Odeon

caballero
01.01.2022 4 z 5

Prvá polovica poviedok ma moc neoslovila.
Našťastie to začalo pekne gradovat, a musím povedať, že autorov štýl je viac ako pozoruhodný.

Komaeda
26.03.2019 3 z 5

Zvláštní surrealní povídky ve stylu Franz Kafka

vandalka
21.02.2019 4 z 5

Skvělá sbírka surrealistických povídek, u které jsem se radostně smála nahlas nad krásnými jazykovými obraty a obrazy. Moc jsem si ji užila!

Fabiana
18.03.2016 4 z 5

Z Abeho povídek je zřetelně cítit inspirace Franzem Kafkou - hrdina se často náhle ocitne v situaci, z níž nemůže (a ani se příliš nesnaží) uniknout.
Línému čtenáři doporučím do knihy alespoň nahlédnout; případně přelouskat povídky Olověné vejce a Vetřelci, které mě z celé sbírky zaujaly nejvíce.