Červený drak

Červený drak https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422315/bmid_cerveny-drak-HHK-422315.jpg 4 938 126

Hannibal Lecter série

První kniha (1981) ze čtyřdílné série o Hannibalu Lecterovi. Francis Dolarhyde pracuje ve filmových laboratořích a na své okolí působí jako veskrze pracovitý a uzavřený člověk. Francis je však fyzicky poznamenaný šílenec. Cílevědomě si vybírá šťastné rodiny, které pak brutálně, promyšleně a beze stop vyvraždí. Zohavená těla mrtvol mu slouží k rituálně mystickým účelům. Žije totiž v představě, že je Červený drak z obrazu Williama Blakea. Sadismus vyšinutého masového vraha šokuje a děsí veřejnost. Podaří se bývalému detektivovi FBI Willu Grahamovi zabránit mimořádně nebezpečnému muži v jeho násilných činech? Sám se však na to necítí, a aby se dokázal do vrahovi mysli vžít, vydává se za Hannibalem Lecterem, kanibalem, který jeho samotného před lety málem připravil o život.... celý text

Literatura světová , Horory , Thrillery

Vydáno: ekniha , Argo

Red Dragon , 1981

Němka138
Němka138
08.07.2018 5 z 5

Kniha přečtena jedním dechem. Doporučuji! Opravdu skvělé.

Gabux
Gabux
17.06.2018 5 z 5

Perfektní kniha. Vykreslení postav je velmi realistické. Věřila jsem autorovi každé písmenko. Fascinující.

aginecka
aginecka
29.05.2018 4 z 5

Vážně jsem tomu věřila! Skvěle popsaný vnitřní svět hlavních postav - od psychopatů po oběť, která nevidí. A i když jsem se nebála (spíš mě to fascinovalo), doporučuju!

Grety
Grety
22.01.2018 3 z 5

Nějak mi ten hlavní hrdina nesedl, nevím moc empaticky moc nudný, příliš namyšlený..Vnitřní boj draka a Francise, propracovaný a zápletka s Rebou byla super okořeněním.

slunicko1958
slunicko1958
29.12.2017 5 z 5

Odjeli jsme na dovolenou na chatu v lesích na Slovensku a já si zapomněla vzít knížku. V martinském knihkupectví mi doporučili tuto, prý na dovolenou velmi vhodná. Byla jsem z ní tak vyděšená, že mě musel manžel doprovázet i na WC, protože jsem si myslela, že naproti na stromě sedí nějaký psychopat, který nás pozoruje, jak si užíváme dovolenou.
Doporučuji, na dovolenou perfektní.

Reacher
Reacher
26.12.2017 5 z 5

Kniha, kterou přečtete téměř na jeden zátah... Skvělé vykreslení atmosféry, velice sugestivní náhled do mozku psychopata, často jsem měl při čtení husí kůži.

Marfiel
Marfiel
25.12.2017 5 z 5

Výborná knížka. Cením si hlavně toho, že autor nezklouzl k samoúčelné podbízivosti, jak se někdy u tohoto žánru stává. Brutalita je vylíčena jenom do té míry, aby čtenář pochopil šílencovy pohnutky... Stejně tak se mi líbí věrohodnost v pátrání policie. Často přešlapují na místě, chytají se nejrůznějších indicií, dávají střípek ke střípku, aby se nakonec dopátrali pravdy... A děkuji za malé intermezzo s Hannibalem. Sice jenom epizodní, ale potěšilo.

Arya26
Arya26
21.12.2017 5 z 5

Tomuhle se říká super thriller. Harris umí skvěle vystihnout charaktery svých postav a toho si na něm cením. Ten konec mě dostal, nemyslela jsem, že to takhle dopadne. Měla jsem divnou předtuchu ,,Tohle je všechno?!´´ a nakonec ,,BUM!´´ Mohla tam být víc Lectera, to je asi jediná výtka.

sarka45
sarka45
09.12.2017 5 z 5

Skvělá knížka. Bez dlouhého úvodu rovnou do děje. Všechno podstatné se dozvíme z retrospektivy, vše perfektně načasované, člověk se ani chviličku nenudí. Skvěle vykreslené postavy, chápeme proč se děje, to, co se děje. Postavy nejsou černo-bílé. Napínavé až do konce. Žádný superhrdina, který vše sám zvládne a přežije. Po všech těch novodobých "bestsellerech" , kde se na polovině z 600 stran neděje vůbec nic, je toto naprosto úžasné čtení. Všem vřele doporučuji.

cat5
cat5
24.11.2017 5 z 5

Přečteno v podstatě jedním dechem. Naprosto skvělé.

Lev
Lev
06.10.2017 5 z 5

Hlavní postavou románu je policista Will Graham, který se mmj. dokáže na místech činu rychle vcítit do vrahovy mysli. Je to právě on, kdo dokázal polapit nechvalně známého H. Lectera, jenž se objevuje v dalších Harrisových knihách. Oproti nim je tu ale spíše na okraji celého příběhu. Tentokrát je W. Graham přivolán k vyšetřování několika vražd, které nesou určité známky rituálu a podle provedení se jedná rovněž o činy sériového vraha. Jeho jméno je Francis Dolarhyde a čtenář má možnost se už od začátku blíže seznámit také s jeho osobou. Předností knihy je určitě napínavý a čtivý příběh, který člověka postupně zcela pohltí. Autorovi se podařilo velmi dobře vykreslit charakterové rysy všech postav, ale nejdokonaleji vystihl zejména samotného vraha a kritické momenty v jeho životě, které později stály v pozadí za jeho psychickým stavem. T. Harris však dokázal podrobně popsat snad každou situaci v ději a proto si myslím, že kniha je v tomto případě jistě lepší volbou než filmové zpracování z roku 2002. Jednoznačně doporučuji.

denib
denib
22.09.2017 5 z 5

Běhal mi mráz po zádech odporem. Pachatel byl zrůda (díky svým činům), ale když jsem četla o jeho dětství, říkala jsem si, že nebyl sám. Sice jsem se těšila, že se budu bát, a to se skoro nestalo, ale i tak mě kniha nadchla. Brrrr ....

Laaaney
Laaaney
08.09.2017 5 z 5

Perfektní!

JPART
JPART
21.08.2017 5 z 5

Možná lepší než Mlčení jehňátek. Doporučuji.

Atanone
Atanone
12.05.2017 5 z 5

Opět volám ano!

Smardik17
Smardik17
06.04.2017 3 z 5

Ale jo! Bylo tam pár hluchých míst kdy jsem chtěl přestat číst, ale jsem rád že jsem to nakonec neudělal, protože konec byl famózní

Fififjonka
Fififjonka
01.02.2017 5 z 5

Nemůžu pochopit, že mě to bavilo víc, než Mlčení jehňátek, ale je to tak. A ačkoliv za nejlepší postavu samozřejmě považuji doktora Lectera, tak tady opravdu vůbec nemusel být a nemá v ději téměř žádný smysl. Will Graham je dobrý protagonista a líbilo se mi, že v ději se nic moc zbytečně neokecává, ale je to napínavé a rychle odsýpající (a to jsem viděla film, který je s knihou téměř totožný). Také mi nechyběly některé na mě až příliš hloubavé pasáže, jako byly v Mlčení jehňátek a celkově není vyprávění tak chladné a neosobní, jako v Jehňátkách. Líbilo, líbilo...

Welinie
Welinie
10.01.2017 5 z 5

Mě se to líbilo a to hodně... snad za čtyři večery bylo hotovo. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Byla jsem hodně zvědavá jak to s tím bláznem dopadne. Lecter sehrál taky super roli.

gonegirl
gonegirl
06.01.2017 4 z 5

Sice jsem do této knihy šla s tím, že to bude další pecka o našem milovaném Hannibalu Lecterovi, který tam ve finále byl zmíněn jen asi na čtyřech pěti stránkách, ale odhlédnu-li od toho, kniha mě opravdu nadchla! Zápletka, retrospektiva, kdy jsme měli šanci poznat vrahovu minulost a vůbec příčinu toho, proč to dělá, a nakonec nečekaný zvrat na konci. Jsem zvědavá na filmové zpracování, snad nezklame!

Hecate23
Hecate23
10.10.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Film jsem sice viděla, ale kdysi dávno (naštěstí). Harris velice dobře popisuje nejen průběh vyšetřování, ale také i charakter postav, zejména u Dolarhyda, proč jednal jak jednal a jak se zrodil Červený drak. Velmi doporučuji.