Červená pečeť

Červená pečeť https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59144/cervena-pecet-59144.jpg 4 13 3

Jedná se o přepracovaný román Dobrý člověk. Znovu - na širším základě - zachytil vývoj houslové virtuosky.

Nofar197
08.03.2023 4 z 5

Osirela Helena Drahosova vyrůstá v domě starého pana řídícího na venkově poté, co jeji otec, učitel na tamní škole, zemřel na tuberkulózu. Pan řídící rozpozná Helenin velký hudební talent a nechá ji učit hře na housle. Poté je Helena poslána do Prahy, aby pokračovala ve výuce u známého profesora Tichého.

Po několika letech je Helena vyzralou hudebnici na počátku slibne kariéry. Profesor Tichý umírá a Helena zjišťuje, jak důležitá byla jeho záštita. Její první impresario - dnes bychom řekli manažer - který ji má zprostředkovat první zahraniční turné, se ukáže jako podvodník a Helena zůstává v Itálii sama, bez finančních prostředků. Nevzdává se však a pouští se do těžkého boje za svou hudební budoucnost......
Krásná kniha, kterou jsem objevila v babiccine knihovně a rada se k ní vracím.

IvaJakl
24.03.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila

Vojslava
23.12.2019 5 z 5

Kvůli čtenářské výzvě jsem sáhla po milované knížce svého mládí, kde nerozlučným druhem a symbolem hlavní hrdinky jsou překrásné housle Amati... Ale i tak jsem si připomněla s radostí pasáže, které mne fascinovaly už ve čtrnácti a které nesou poselství i po mnoha letech. Je to zkrátka jedna z mých srdcovek!

Karel Josef Beneš
česká, 1896 - 1969