Červená Karkulka

Červená Karkulka https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127844/bmid_cervena-karkulka-sqm-127844.jpg 5 48 13

Další půvabné vydání pohádky o Karkulce, která nese babičce potraviny, ale potká na cestě lesem vlka..

klaraj093
24.01.2022 4 z 5

Krásná dětská kniha.

Metla
11.07.2021 3 z 5

Už jako malou Metličku mě iritovalo, že je nezletilá Karkulka vyslána sama vstříc hrozbám světa, že neposlouchá a toulá se mimo bezpečnou infrastrukturu, že svou indiskrétností uvede do letálního nebezpečí nejen sebe, ale i svou nemocnou příbuznou, že babička musí být fakt hrozná tlama, když je zaměnitelná se zvířetem, že má vlk podezřele šikovné tlapy, schopné nasadit brýle, uvázat čepeček, přikrýt se atd., že polyká kořist vcelku, bez kousání, jeho trávící trakt je jakási neškodná čekárna, než přijde myslivec a vyrobí nouzový východ... a ten surový chlápek v zelené kamizole mě štval nejvíc, nesnáším týrání zvířat! Otesánkovo řádění a násilný skon překousnu, to byl přece jen pařez, ale ubohý canis lupus, věčný pohádkový otloukánek, vždycky mi ho bylo líto.
Nevím, co si cácorka slibovala zapůjčením této knížky, byla však tradičním vyzněním zklamána a divné obrázky neoslovily ani jednu z nás. Klasika nebo ne, k nadšeným hodnocením se nepřidáme. 65%

jfialova
05.07.2021 5 z 5

Oblíbená kniha všech našich dětí. Obrázky jsou naturalistické a ten, kde vlk žere Karkulku, jsme museli přeskakovat. Pak se na něj sadomasochisticky potají dívali, vždycky hromadně pomaloučku otevírali knížku na příslušném místě a pak ji strašně rychle zaklapli :-) Doprovodné texty jsou hezky napsané. Škoda, že dnes takové knížky nevychází.

iiiccc
21.06.2019 5 z 5

Jedna z prvních knih, kterou jsem přečetla sama. Jako dospělá musím hodnotit, že je to opravdu krásně napsané a ty ilustrace! Tuto knihu jednou předám svým dětem a vy, kdo ji máte doma, rozhodně ji neposílejte pryč.

intelektuálka
23.11.2018 4 z 5

Další z pohádek pro děti,kterou mám ráda ve své knihovně...

Obraz vlka je tu opravdu děsivý - ale Karkulka nad vlkem vyzraje...

natan22
31.10.2017 5 z 5

Tuhle knihu mi maminka půjčovala z knihovny.Pořád jsme ji prodlužovali.Milovala jsem ji a jinou nechtěla.Takže když jsme ji šli vrátit ,zase jsem si ji půjčovala.Byla neskutečně odrbaná.Když jsem už měla svoje děti malé,tak jsem tuto knihu jednou dostala k narozeninám.Ani nevíte jako radost jsem měla,a nikdo kromě mě a maminky nechápal .

Mruskulka
14.08.2017 5 z 5

Nalezen poklad u mé maminky. Tuhle knížku jsem si jako malá holčička četla neustále, nyní ji čtu své dceři. Obrázky souvisí s textem a obrázek vlka je děsivý.

Skubaneqq
28.06.2016

Dobrý večer, sháním tuto knížku, srdcová záležitost z dětství. Prosím poraďte, děkuji .

edith79
06.02.2016 5 z 5

Nádherná vzpomínka. Moje asi nejčastěji půjčovaná knížka v dětství v naší knihovně. Ráda bych ji zase někdy vzala do rukou.

doubravka
04.09.2014 5 z 5

Včera jsem ji četla poprvé svému synovi (6 let), měl oči navrh hlavy a hltal každé slovo. Ilustrace jsou báječné, krásně souzní s textem. Vlk je děsně strašidelnej ;-) Má oblíbená z dětství.

vikaa
15.07.2014 5 z 5

Když byla moje dcera hodně malá, chtěla tuhle knížku číst denně snad půl roku:-)

Moniks
07.03.2013 5 z 5

super klasická česká karkulka :-)tuhle sehnat v dnešní době tak platím zlatem.....

vitavita
12.03.2012

Mým dětem jsme to četl alespoň 25x - malým se to líbí.

Jan Suchl
česká, 1928