Červená, bílá a královsky modrá

Červená, bílá a královsky modrá https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444810/bmid_cervena-bila-a-kralovsky-modra-pmW-444810.jpg 4 1085 282

Co se stane, když se syn americké prezidentky zamiluje do britského prince? Alex Claremont-Diaz je pohledný a nesmírně charismatický mladík. Pro Bílý dům představuje marketingový poklad. Jediný problém je, že si dvakrát nerozumí s Henrym, princem na opačné straně Atlantiku. Když se navíc v bulváru objeví závěry, na nichž se Alex hádá s Henrym na královské svatbě, má to neblahý dopad na americko-britské vztahy. Hlavy rodin a států proto sestaví plán, jak napravit škody – Alex a Henry pro veřejnost sehrají divadýlko a uzavřou příměří. Jejich fingované přátelství ale postupně přerůstá v cosi mnohem hlubšího a taky nebezpečnějšího. Kdyby se totiž jejich přísně utajovaný vztah provalil, mohlo by to zmařit probíhající prezidentskou kampaň a zcela změnit vztah obou národů...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli (ČR)

Red, White & Royal Blue , 2019

Miborrow
16.09.2022 5 z 5

Jak se z nenávisti může stát láska? To se stane tak, když se propletou dva neslučitelné světy a setkají se dvě tváře, které objeví to, co dlouho hledali. Je to jako pohádka, pro kterou musejí bojovat a porazit mnohé překážky, které jim jejich společný svět přichystal... Kniha je čtivá, rychlá, humorná, probudí emoce, živé postavy a pasáže s emaily jsou skvělým oživením knihy.

KerrKnock
15.09.2022 2 z 5

(SPOILER) Bez ohledu na to, jestli jde v knížce o holku a kluka, o dvě holky, nebo dva kluky, mě jednoduše asi nebaví, když se příběh motá neustále kolem jednoho a toho samého. Chtějí se, píší si e-maily (které mě bavily z celé knihy nejvíce, místy byly opravdu vtipné), přijede jeden za druhým, rozdávají si to, podrobná postelová scénka, jeden z nich uteče. A znovu a znovu. Děj se nikam neposouval a neměla jsem pocit, že by to na konci nějak vygradovalo. Na to, že nemám problém knihu přečíst během jednoho odpoledne, jsem zrovna tuto knihu několirát odkládala. Škoda. Téma přitom bylo zajímavé a já bych třeba ocenila více ze života jak syna prezidentky, tak syna z královské rodiny...

hradil
23.08.2022 4 z 5

Podle knížky se tento rok v červnu začal natáčet film s mým oblíbeným hercem; to je také důvod, proč jsem se k ní dostal.

Linka Henryho a Alexe je opravdu čtivá a bezkonkurenčně nejlepší z celé knihy a kdyby se autorka více zaměřila jen na ně, možná by kniha byla lepší.

Ostatní linky a postavy byly pro mě upřímně nuda... Všechno bylo ukončeno tak nijak a najednou a spíš mi přišlo, že tam byly jen z důvodu délky.

I tak je to však kvalitní čtivo a těším se na film!

klara.franta
19.08.2022

Asi jsem divná, ale knihu už mám podruhé vypůjčenou a pořád se nemůžu začíst... Nedočteno, ale nevylučuji, že se ke knize někdy vrátím.

Ivka14
09.08.2022 4 z 5

Alex je syn prezidentky Ameriky a musí jen na královskou svatbu, kde se potká se svým nepřítelem Henrym, který je členem královské rodiny.

Tohle bylo super roztomilé čtení, a nesmírně mě bavila. Romantika je rozhodně hlavní zápletkou tohoto příběhu a opravdu se mi líbila, ale nebyla to jediná dobrá věc na tomto příběhu. Prezidentské klání bylo super zajímavé a nahlédnout do zákulisí (i když to může být fiktivní) života v Bílém domě a Buckinghamském paláci bylo velmi příjemné.

Knihu jsem viděla na všelijakých mediálních platformách a bála jsem se, že knih zklame moje očekávání. Ale nestalo se.

Luskal
08.08.2022 4 z 5

Knihu jsem si přečetla jakmile opadl její největší boom. Po několika špatných hodnoceních jsem se trochu bála, co mě čeká. Nicméně jsem knížku přečetla za jeden den, měla z ní příjemný pocit a mnohokrát úsměv na rtech. Četla jsem mnohem lepší LGBT? Ano. Četla jsem mnohem horší? Taky ano. Jako oddechovka naprosto splnila účel.

KláraH.
02.08.2022 5 z 5

Tak to jsem nečekala, ale tato kniha se dostává mezi moje TOP3. Odhodlání Alexe bojovat o Henryho bylo působivé a jeho pochybnosti, když se rozhodlo o kamufláži, drásavé. Ale nejhezčí byly ty dopisy s citáty. Autorka odvedla velký kus práce s osvětou a za to jí patří velký dík, bez ohledu na faktické odlišnosti, byť fiktivní.

Zuzanka45
26.07.2022 4 z 5

Ze začátku mi trvalo než jsem se do knihy dostala, ale jakmile jsem se do ní v jedné třetině začetla nebylo cesty zpátky. Kniha mě bavila až do úplného konce. Láska mezi Alexem a Henrym byla roztomilá. Fandila jsem jim!
Každý si zaslouží upřímnou lásku.

Lilinka.Ká
19.07.2022 5 z 5

Knihy s LGBT tématikou mě vcelku baví, ale tahle je zatím nejlepší ze všech, co jsem četla. Četlo se to krásně, ten příběh mě moc bavilva už se těším na další autorčinu knížku!

RemiBlack
14.07.2022 5 z 5

2021/5
Moc příjemná oddechová knížka, se zajímavými postavami a (podle mě) i s docela originální zápletkou. Už je to nějakou dobu, co jsem ji přečetla, ale co si vzpomínám, tak se četla rychle a měla i moc pěkné momenty.

simona8126
14.07.2022

Tahle knížka u nás vyšla v roce 2020? Prima, tak od té doby ji čtu. Respektive mám rozečtenou. Protože už alespoň třikrát nebo čtyřikrát jsem ji odložila a po hodně dlouhé době se k ní zase zkusila vrátit, jen abych ji znovu odložila. Když byla vydána, způsobila velký poprask jako jedna z nejočekávanějších novinek atd. Věřila jsem, že z ní budu nadšená – když nic jiného, tak alespoň proto, že mám slabost pro královské romance. Ale jsem asi trochu zklamaná, přesněji řečeno zmatená. Od začátku jsem si připadala, jako bych četla druhý díl něčeho. Autorka mě uvedla do světa plného postav, u kterých jako by počítala s tím, že už je budu perfektně znát. A hned pochopím, o co jde. No, příliš jsem se v tom ale nevyznala. V těch politických řečech, v tom, čím se vlastně Alex zabývá, s kým se zná a jaké politické problémy řeší. Vůbec jsem se v tom neorientovala a vůbec mě to nezajímalo. Těšila jsem se hlavně na rozvíjející se lásku s britským princem, ale z nějakého důvodu mě příliš neoslnila ani ta. Ještě pořád jsem nedočetla, znovu jsem knihu odložila a přemlouvám se, abych ji konečně dotáhla do konce. Tohle se mi snad ještě se žádným románem nestalo. Buď mě chytne a přečtu ho s radostí, nebo ho tedy definitivně odložím a neřeším to, ale tohle… s tímhle se pořád crcám, jak by řekla Škopková, a ne a ne to dočíst. Holt to asi nebude to pravé pro mě. :D

AnnaNes
10.07.2022 5 z 5

Moje úplně první kniha s tématikou LGBT a moc se mi líbila.
Těším se na nadcházející film.

kimChristopher
09.07.2022

Kniha se mi hned ze začátku nelíbila, ztrácela jsem se v ní. A říkala jsem si, že 423 stran takhle nikdy nemohu přečíst.
Ale stalo se a jsem za to moc ráda :). Celý děj byl napínavý a plný emocí. Radost, slzy, strach, vztek. Do knihy jsem se úplně zamilovala a ty stránky ubíhaly rychle jako voda. V knížce se objevili i nějaké spicy~ scénky, ale to (asi) nikoho nezabije :P. Každopádně je to skvělá kniha a stojí za přečtení.
Rozhodně doporučuji!!

Fidibus
06.07.2022 1 z 5

Hm, bohužel po půlce vzdávám. Téma v pohodě, ale to provedení... Začátek zajímavý, jak se princ a syn prezidentky dají dohromady, i když se nejdříve nenávidí. Ale pak se to svrhne ve střídání předvolební politiky s mejdany a sexem, dost nezáživné. Přitom občas nějaký vtip ujde a i vedlejší postavy zaujmou, ale chybí tomu něco víc...

ElessaRiverbow
26.06.2022 5 z 5

Můj největší strach u rereadingů je, že už se mi kniha nebude líbit a nebudu chápat, co se mi na ní předtím líbilo. Naštěstí jsou knihy, u kterých se mi to nikdy nestane a jsem ráda, že tahle patří mezi ně. Příběh mě pohltil už na začátku a knihu jsem měla rychle přečtenou. Alex a Henry jsou sympatičtí a naprosto je miluju, ale i ostatní postavy jsou fajn. I když jsem věděla, jak to skončí, nepamatovala jsem si všechny detaily, tudíž nějaké věci pro mě byly překvapení. Rozhodně to nebylo naposledy, co jsem knihu četla.

Spojenc
18.04.2022 5 z 5

Pokud už jste někdy četli nějaký ten příběh na Wattpadu, tak si asi dovede představit o co tu půjde, tedy kromě toho, že tato kniha je podstatně kvalitnější než většina Wattpad povídek. Kniha je čtivá, má milé postavy (jak ty hlavní tak vedlejší) a doprovází ji neustálá chuť na ovocné lentilky Skittles.

HockeyGirl
11.04.2022 4 z 5

Oddechové, pohodové a pěkné čtení. To mám ráda. Nic komplikovaného, složitého na přemýšlení, ale taky ne nic "sladkého" od začátku do konce. Samozřejmě, ne každý by si chtěl přečíst knížku o homosexuálním princi z Anglie a prvním synovi prezidentky USA. Ale mě se to líbilo a bylo to super čtení. Jenom ty volební pasáže byly na mne trochu složité, ale to bylo také součástí příběhu.

pat4157
08.04.2022 odpad!

Tak pokud vám není -náct, tak si vyberte jiné čtivo. Hrůza, děs...

alibaba72
29.03.2022 5 z 5

Takové to je sladké odpočinkové čtení. Moc mě tam bavilo proplétání politiky :-)

Horselen
13.03.2022 3 z 5

Na to, jaký kniha před 2 lety způsobila boom, bych čekala něco záživnějšího. Celkově jsem se pokaždé nemohla dobře začíst, protože ten styl psaní nedokážu nazvat jinak než "divný". Místy byl příběh zbytečně vulgární. A počáteční vztah Alexe k Henrymu je prostě jen insta-hate.
Další z důvodů, proč z toho nejsem tak odvařená je asi prostředí - prostě mi není tolik blízké, americká politika mi nic moc neříká.
Ale abych jen nekritizovala, konec mě poměrně bavil a vylepšil to.

homosexualita zfilmováno romantika prezidentská kampaň královská rodina gayové LGBT, queer, LGBT+

Casey McQuiston
americká, 1991
2020  83%Červená, bílá a královsky modrá
2022  73%Poslední stanice
2023  65%Políbila jsem Sharu Wheelerovou

Kniha Červená, bílá a královsky modrá je v

Přečtených1 393x