Ostrov s vůní čerstvého chleba

Ostrov s vůní čerstvého chleba https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301192/mid_ostrov-s-vuni-cerstveho-chleba-mBN-301192.jpg 4 375 110

Čerstvý chléb série

Někdy se stane, že žijete celé roky s přítelem, s nímž máte vlastní prosperující podnik, bydlíte v luxusním manažerském bytě v Plymouthu, chodíte do vybrané společnosti, a zdá se, že jinak to ani být nemůže. A pak přijde bankrot, váš vztah to zničí a najednou nemáte nic. Chce to velkou odvahu začít znova. Třicetiletá Polly to dokázala. Bez prostředků, bez přátel se ocitla na přílivovém ostrově v Cornwallu. A po práci v designérském studiu začala péct chleba a zjistila, že hníst těsto rukama je pro její bolavou duši zázračný lék. Elitní společnost plymouthských podnikatelů vyměnila za rybáře, vyjíždějící každý večer na moře za úlovkem. Nebylo lehké bydlet v nehostinné krajině, kdy je třeba přizpůsobit život přílivům, jež odříznou ostrov od okolního světa, a kde bouře přináší smrt i těsné přátelství. Zpočátku byl jejím jediným kamarádem papuchalk, který náhodou vlétl dírou ve střeše k ní do domu. Chtěla zde zůstat jen tak dlouho, než se zase postaví na nohy, ale nakonec zjistila, že tenhle kouzelný ostrov jí zcela učaroval.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Argo

Little Beach Street Bakery , 2014

Nattali.ka
16.04.2024 2 z 5

(SPOILER) Na knihu jsme se velmi těšila, mám ráda tematiku ohledně pečení a "hygge" stylu, ale tohle mě zklamalo. Bylo to nezáživné, linka s papuchalkem mi přišla docela dětinská, ovšem nakonec můžu říct, že to byla vlastně jedna z těch příjejmnějších linek příběhu. Taky zakazování péct svůj chlaba a tajnosti s tím, protože na ostrově chleba může péct jen jedna stará paní v obchodě. Příběh mi přišel zdlouhavý, neosobní, vše je zmiňováno okrajově a děj není plynulý. Banální dialogy, někdy nelogické, úsečné (možná chyba překladu?). Zápletka s ženatým rybářem byla zvláštně nevysvětlena, tragický konec rybářské lodi dejme tomu, ale Hackleův úprk zpět do Ameriky před domyšlenou neopětovanou láskou jsem tedy taky nějak nepochopila, to už jsem četla z donucení, ať knihu dokončím a můžu vzít jinou...

Nosorozec_91
10.02.2024 3 z 5

Jako jo, je odpočinková, příjemný prostředí, pečení taky fajn, ale že by musela být až tak nudná a zdlouhavá.... na konci jsem přeskakovala, jen abych věděla, jak to dopadne a mohla ji konečně zas vrátit do knihovny. A sice jsem to tedy nečetla uplně pořádně, ale prostě jsem nepochopila, proč se kniha najednou rozlezla od dalších x nudných kapitol jen kvůli nějakýmu nedorozumění.... No, nevim, nesedly jsme si. Třetí hvězda je jen za papuchalka.

MartaPear
14.01.2024 3 z 5

Současná Anglie, typický mladý pár s módními profesemi, v krizi zkrachují i ve vztahu, holka se přesune někam na nehostinné pobřeží a konečně uplatní svou zálibu - peče "chleba", tj. nejrůznější pečivo, a tím aktivizuje vesnici k novému rozmachu, samozřejmě nechybí milostná linka se zápletkou a šťastným koncem, ale čte se to dobře

aNGie5
08.01.2024 3 z 5

Je tam i drama i zábavný papuchalk, ale jak píše Evaho 73, jsou tam zbytečnosti, jako třeba napětí vyvolané nedorozuměním (ve stylu amerických filmů), Star Wars a jiné "nadstavby", což kazí celkový dojem. A k tomu ty zmatky v textu a v překladu, které nacházím v každém z románu J. Colgan, už mě nebaví, tak jsem pokračování - Léto s vůní čerstvého chleba - ani nedočetla.

Evaho73
25.12.2023 3 z 5

Keď sa vám ako spisovateľovi podarí vtesnať desať tématických myšlienok do jednej knihy, je niekedy nemožné sledovať dej. Táto kniha prechádza od bankrotu k utopeniu na mori, k svadbe zo Star Wars, k včelárovi, k pekárni a majáku a späť. Niektoré scény boli až príliš nepravdepodobné, a tým pádom neuveriteľné.
Pekný príbeh, ak sa povznesiete nad jeho reálnosťou.

Marcik7
08.12.2023 4 z 5

Kniha ve stylu Caplinové, velmi dobře se četla . Odvaha začít od piky v jiné profesi a prostředí mi byla velmi sympatická .

verunb
12.09.2023 5 z 5

Pohodové čtení ideální na dovolenou.

Jahýnek
03.08.2023 3 z 5

Nenáročné letní čtení, dokonalá hlavní hrdinka, které se po počáteční nepřízni osudu (mladické naivitě?) život začne až neuvěřitelně dařit. A všechno vypadá tak lehce, zanedbanou ruinu zútulní vlastně jen generálním úklidem, všichni si ji oblíbí a ano, i na lásku dojde. Pečivo mi chutnalo, jinak přeslazeno.

klodnerovic
28.07.2023 3 z 5

Musím konstatovat, že jsem lehce zklamaná. Těch pár chybek - vypadnutých písmenek bych byla s to přejít, ale těch momentů "Cože? Vždyť to nedává smysl." tam na můj vkus bylo až příliš. Přečtení nelituji, ale knihu pošlu dál.

john_silver
27.07.2023 4 z 5

Přilákaly mě rekvizity jako ostrov, maják a pták rosomák. A rád jsem se jimi několik dnů bavil.

Tamirai
14.04.2023 4 z 5

Pekný príbeh, pohladí po duši :)

Marika Vanova
14.04.2023 5 z 5

Příběh o pekařce Polly s papuchalkem Neilem se mi moc líbil. Ještě jsem si k tomu našla na youtube tu Tarnieho píseň Rybářské blues od skupiny The Watwrboys a je to dokonalé. Určitě se vrhnu na další díl.

alekis
04.04.2023 4 z 5

Někdy zachutná víc krajíc čerstvého chleba s máslem a s medem, než hutná, vodkou nasáklá Bloody Mary, krvavý steak s příchutí střelného prachu, to vše příhodně doplněno řevem příšer, ať pozemských, nebo z vesmíru...
Prostě, někdy je příjemnější obyčejný příběh ze současnosti o dívce, která se rozhodne nebrečet nad rozlitým mlékem a z rychlíku přestoupí do venkovské lokálky. Objeví, co dosud neznala, pozná nové lidi, najde v sobě schopnosti... Její život nabere nový směr.

Příběh je z kategorie Pro ženy, ale jako skoro vždy, dostává se nám kromě klasických obvyklých témat i nadstavba. Život na ostrově v Cornwallu není snadný, příliš málo zdrojů obživy, mezi ten hlavní patří lov ryb na moři... Rybáři vyplouvají každodenně a každodenně se vracejí domů... Pokud nepřijde bouře a potom se někteří nikdy nevrátí... Tak to totiž chodí v lidském životě... Protože život holt není červená knihovna...

ferdada
27.03.2023 2 z 5

Tak oddych, no. I takových knih je nejspíš třeba, aby člověk, který číst musí ( rozuměj, typ, jehož přirozenost je čtení zrovna tak, jako dýchání), tak aby ten čtenář na chvíli vypnul a zrelaxoval.

PeťulaV.
23.02.2023 4 z 5

Po posledních emočně trochu náročnějších knížkách jsem teď potřebovala něco oddychového a to mi právě tahle kniha splnila dokonale. Je to milý pohodový příběh, místy trochu trhlý, někdy neuvěřitelný, ale co. Čas od času jsou takovéhle pohádky potřeba. U čtení jsem se zasnila, hned bych zas někam vyrazila. Chybí mi moře, ty výhledy, západy slunce, atmosféra a všudypřítomná vůně všech možných dobrot. Mám teď obrovskou chuť jak na rybu, tak i na ten čerstvě upečený voňavý chléb. Příběh jako takový se mi líbil, asi víc z nás by si přálo začít znovu, někde daleko od našeho všedního života. Polly i všechny obyvatele ostrůvku jsem si okamžitě oblíbila a papuchalk Neil, no bez toho by to vůbec nebylo ono. Recepty na konci knihy potěšily, nějaký moc ráda vyzkouším. Jako odpočinkové čtení určitě fajn volba, těším se na další díl.

myrna0868
20.02.2023 4 z 5

Takový ten klasický příběh o plnění snu, trocha nebo víc romantiky, překonání nějakých obtíží....zasazený tentokrát do prostředí přístavu a staré pekárny. Zkrátka příjemná oddechovka pro ženy. Nejsem úplně cílová skupina, ale tato kniha mne překvapila pozitivně. Rozhodně jsem měla chuť si něco upéct nebo si jít koupit nějakou dobrou bagetu :-)

Artep25
23.12.2022 4 z 5

Reálné či nereálné, asi je to jedno.Ja jsem si u toho odpočinula a měla jsem chuť upéct chleba.

Marla
01.11.2022 2 z 5

Jak mám knihy ve kterých se peče a vaří ráda, tak tohle mě vůbec nebavilo. Bylo to jaksi placaté, divně napsané, nejlepší z toho všeho byly recepty na konci knihy. Nu, nicméně dám šanci druhému dílu, uvidíme.

kalinka99
11.10.2022 5 z 5

Oddechový příběh s vůní medu, chleba a šťastného konce.

Mindy
29.09.2022 2 z 5

Za mě strašná nuda. Příběh naprosto nereálný, Polly se svými jahodově blonďatými vlasy mi k srdci zrovna nepřirostla a svatba ve stylu Hvězdných válek tomu všemu nasadila korunu. Tak aspoň vyzkouším některý z receptů na konci knihy.

pro ženy ostrovy chléb Cornwall pekaři, pekařky

Jenny Colgan
britská, 1972
2018  81%Pojízdný krámek snů
2014  78%Báječný krámek s čokoládou
2016  78%Ostrov s vůní čerstvého chleba
2021  84%Knihkupectví u jezera
2015  83%Rosiin sladký krámek snů

Kniha Ostrov s vůní čerstvého chleba je v