Černý tulipán - zkrácené vydání

Černý tulipán - zkrácené vydání https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184846/mid_cerny-tulipan-Tjn-184846.png 4 63 6

Přesuňme se do Holandska ve druhé polovině bouřlivého sedmnáctého století. Mírumilovný pěstitel tulipánů je proti své vůli zapleten do velmi složitých a nebezpečných politických intrik. Do rukou se mu dostaly kompromitující materiály, ale také dopis jednoznačně dokazující jeho nevinu. Jenže ten si nepřečetl - zabalil do něj cibulky velmi vzácných černých tulipánů, které se mu podařilo vyšlechtit. Díky udání závistivého souseda je uvězněn, ale i v nejtemnější kobce může znenadání zablesknout světélko naděje… Jeden z nejznámějších Dumasových románů se dočkal několika filmových i televizních adaptací.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Zdeněk Holfeld

La tulipe noire , 1850

Ahmose
07.11.2019 1 z 5

Po pravde som po tejto knihe stiahol pre 2 veci : 1. Dej sa odohrava v Holandsku a tak sa mi hodilo ČV2019 (kniha o vašem oblibenem miste, zemi) 2. Bola na Martinuse v zlave. Musim povedať, že ma dost sklamala, moju pozornost si udržala hadam prvych 40 stran a potom to šlo už dolu vodou a mal som problem sa ju prinutit vobec čitat až som si povedal dosť a knihu som nedočytal. Ako už bolo spominane v komentaroch pod mojim, táto kniha je parodia sama na seba. Postavy vedu hlupe dialogy viac menej o ničom, dej je neskutočne predvidatelny a nudný, postavy sa spravaju iracionalne a neskutočne naivne. Velmi slabe!!!

Kuža007
25.11.2018 5 z 5

Stejně jako film byla i toto skvělá napínavá kniha.

jethro.tull
01.10.2017 1 z 5

Opravdu tohle napsal světoznámý spisovatel Alexandre Dumas? Opravdu je to historický román? Nebo se spíš na historickém pozadí řeší pěstování tulipánů, a to dokonce i ve vězení. Čtenář pak ani nedýchá a kouše si nehty, jak je napnutý, jak to nakonec s černým tulipánem dopadne. Knihy podobného druhu není třeba parodovat, tento román totiž má již sám o sobě blízko k parodii. („Milé dítě,“ promluvil Kornelius v hlubokém pohnutí, „nemám nic, čím bych se ti odvděčil … mimo starou bibli… Je to poslední dar poctivého muže…“ „Děkuji vám, pane, nikdy se od ní neodloučím,“ zvolala vděčně dívka a dodala šeptem: „Škoda, že neumím číst!“)

Jarushka9
02.08.2017 2 z 5

200 stran tohoto podprůměrného románu, by se dalo shrnout na 30 a bylo by to rozhodně záživnější. Posledních 50 stran se dalo překousat rychleji, protože se po úmorných prvních 150 stranách konečně začalo něco dít, avšak žel - od 150. stránky už přesně víte, jak to skončí.
Jedna hvězdička jen za to, že je to Dumas. Velké zklamání.
A kdo čeká, že film s Alainem Delonem je na motivy této knihy, je na velkém omylu... Film je o roce 1789, kdežto kniha o r. 1673.

Marselle
24.02.2016 4 z 5

Knihu jsem si ráda přečetla, a zavzpomínala na dětství kdy jsem viděla i film :-)

Andrejka Myers
04.03.2013 3 z 5

Pokud máte rádi stejnojmenný film, tak Vás musím zklamat, podobenství zde nenajdete. Nemůžu říct, že by to bylo špatné, ale rozhodně byl film lepší...... Nejakčnější byl snad hned začátek, kdy bratři prchali z města a dav šílených lidí je roztrhal na kusy....