Přízraky na Devíně

Přízraky na Devíně https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295726/bmid_prizraky-na-devine-zvn-295726.jpg 4 171 35

Kníže Lučivoj, který vyrval Devín z avarských spárů, zůstal bez mužského následníka. Významné hradiště na pomezí Nitranského a Moravského knížectví zdědí ten, kdo si vezme za ženu Lučivojovu dceru. Její ruku je však nutné si zasloužit a před uchazeči stojí nebezpečný úkol – musí přemoci tajemné přízraky v lesích nad Devínem. Pokud chce kněžic Pribina zvítězit nad běsy a svým sokem Mojmírem, bude potřebovat pomoc. Z Kančí hory proto povolá černokněžníka Rogana a jeho věrného průvodce Goryvlada. Rychle se však ukáže, že stojí proti mnohem větší hrozbě, než si zpočátku mysleli. V sedmé knize o Černém Roganovi a vlkovi Goryvladovi se autor historických a fantasy románů Juraj Červenák vrací do světa slovanských mýtů a znovu nabízí čtenářům dobrodružství ve stylu „meč a magie“.... celý text

Romány , Literatura slovenská , Fantasy

Kvalita.

QEDS
QEDS
18.03.2017 5 z 5

Za mě skvělá kniha. Je trochu kratší než ostatní knihy od autora, ale vůbec to nevadí. Opravdu dobrá oddechovka. Nemá smysl tady něco plácat o ději nebo o postavách. Pro ty, kteří mají přečtené předešlé knihy doporučuji.

OldaB
OldaB
31.01.2017 4 z 5

Klasická "conanovka", dobře napsané, zajímavé postavy. A také plus za ukončení, na nějaké rozsáhlé ságy nemám poslední dobou náladu.

Atuin
Atuin
24.01.2017 4 z 5

Tato dobrodružství Černého Rogana měla takový povídkový formát, takže se na první pohled zdá být aitor takový věcnější, ale příběhu to neškodí.

BroDan
BroDan
18.12.2016 5 z 5

Čierny Rogan opäť nesklamal. Tato kniha, hoci kratšieho rozsahu (čo mne vôbec neprekáža, skôr vyhovuje), bola plná perfektnej akcie, zvratov, vladárskych intríg a Goryvladových satirických poznámok. Držala ma po celý čas a zhltol som ju dalo by sa povedať na jeden dych. Skvelá oddychovka, dávam 5*.

cori
cori
16.11.2016 3 z 5

Rogan se tentokrát vydává na takovou akční road movie s různými úkoly (Bojnohrad - strigy, Preslava - Milko, Devín - běsy). Tři knížata se ucházejí o Jarunu a dojde k výměnám vládců. Rogan má rozdělanou práci v Devíne, kam se pravděpodobně vrátí v příštím díle. Mojmír je vylíčen jako pěkný padouch. Škoda, že jsme se nedozvěděli víc o Roganově soukromém životě s Miladou, která se jen mihne v epilogu.

Torgal
Torgal
08.11.2016 4 z 5

Černokňažníkovi svedčia viac kratšie dobrodružstvá ako rozsiahle príbehy a Prízraky na Devine toho využívajú na plno. Je to v podstate zbierka poviedok umne upletených do podoby uceleného deja. Ubudlo sekania krkov i démonov, pribudlo intrigovania a plánov v plánoch (čo vítam). Príjemnou nadstavbou je téma nastupujúceho kresťanstva. Je z nej cítiť, že nová doba starým bohom nepraje a Rogan už nie je tým vítaným hrdinom, ale pre mnohých nebezpečným pekelníkom. Stále je to odpočinková literatúra (ako pre čitateľa, tak i pre autora), ale poctivo napísaná a pútavá. 7+/10

icone
icone
02.11.2016 5 z 5

Poznáte ten pocit, keď čítate knihu a desíte sa toho, že sa blížite ku koncu pretože nechcete, aby skončila? A okrem toho sa snažíte rozkúskovať si ju čo možno najviac, pretože ju nechcete prečítať príliš rýchlo? Tak takýto pocit zažívam pri každej knihe Juraja Červenáka a hlavne, čo sa týka príbehov Rogana a Goryvlada :) Zaujímavá zápletka, napínavý dej, parádne postavy, miestami strach a ešte aj humorné hlášky, pri ktorých sa jednoducho musíte nahlas rehotať - to všetko a ešte omnoho viac tvorí základnú esenciu jeho kníh. Prízraky na Devíne nie sú výnimkou, opäť raz fantastická kniha. Milujem Červenákovu tvorbu a štýl písania a už teraz sa neviem dočkať jeho ďalšieho počinu :)

Ranuncul
Ranuncul
25.10.2016 3 z 5

Opět fajn čtení/jako většina knih od tohoto autora.Předchozí díly jsem zatím nečetla,takže postavy pro mě byly nové,ale velice sympatické a tak se v průběhu času
pokusím přečíst i další díly.Jen celkov nějak nemusím období ve kterém se kniha odehrává,takže to snížilo hodnocení.No ale na Steina a spol. a Bathoryho to rozhodně nemá.

Brace
Brace
26.09.2016 3 z 5

Pokládám si otázku, proč vzniklo toto dílo o Černokněžníkovi? Pro radost autora nebo nutná povinnost pro čtenáře, kteří mají zřejmě nejznámější autorovu postavu v oblibě a žádají si přídavek v jakékoliv podobě? Poslední dobou se autorovo nadšení z psaní jasně přesunulo k Barbaričovi a Steinovi (nic proti tomu, je to skvělá četba) a předchozí hrdinové trošku zaostávají. Již poslední kapitán Bathory trošku klopýtnul v kvalitě příběhu (jsem zvědav na Hradbu západu) a nyní to samé Rogan s Goryvladem. I když chemie mezi dvěma hlavními představiteli stále funguje na výbornou, příběh s povídkovým potenciálem sotva utáhnou. Takže: v rámci česko-slovenské fantasy literatury stále dobrá kniha, v rámci Ďurovy tvorby průměr.

Svářeč
Svářeč
04.09.2016 4 z 5

Po rozmáchlejším Zlatě Arkony zase trochu komornější a přímočařejší příběh. Musím říct, že mě to bavilo o něco více. Zatímco ze Zlata Arkony jsem měl pocit jisté rutiny, tady zase bylo vidět, že to autora opravdu baví. Osobně mám trochu takový pocit, že to dřív měla být povídka nebo novela a teprve později z toho autor udělal román, protože zejména v první polovině se nachází několik ne úplně nutných dějových odboček (což ale nevidím nutně jako zápor), nicméně na zábavnosti to knize nijak neubírá. V poslední třetině pak přijde zajímavý zvrat, který jsem opravdu nečekal. Jinak v čem je Červenák tradičně mistr je navození dobové atmosféry, troufám si říci, že tohle u nás žadný jiný autor neumí líp - těsně před touto knihou jsem četl Vlčici a děti noci od Žemličky, co se odehrává v podobném prostředí, a ten rozdíl je nebetyčný.

jan8470
jan8470
01.09.2016 5 z 5

Juraj Červenák – Přízraky nad Devínem
Brokilon 2016
Zatím co Juraj Červenák sbírá body (a to nejen ve své domovině na březích Dunaje) s historickými detektivkami z rudolfínské doby a eposem o kapitánu Báthorym. Fanoušci jeho nejstarších a dnes již kultovních hrdinů se mohou radovat z nového dobrodružství černokněžníka Rogana a jeho věrného přítele vlka Goryvlada.
Příběh Rogana, Goryvlada a kněžice Pribiny je nejen vtipný. Črodějovy a vlkovy ironické komentáře často polechtají bránici, ale především svižný a čtivý.
Od Indiana Jonesovského úvodu, (kdy nás autor spolu s hlavními hrdiny bez dlouhých řečí vrhne do akce), přes zdánlivě jednoduchý hlavní příběh, až po vtipnou pointu celé knihy, se čtenář nezastaví. Vlastně nemáte čas se nudit. Stále se něco děje a najednou obracíte poslední stránku a říkáte si, chci víc.
Pro mě byl navíc ještě bonusem vývoj postavy kněžice Pribiny.
Pro někoho, je v knize té politiky možná víc než běsů a démonů. Ale já se domnívám, že poměr fantazie polita je na Devíně v přesné rovnováze.
Juraj Červenák nám znovu ukazuje nejen to, že politika byla svinstvo už za dob starých Slovanů, ale především, že je mistrem svého řemesla.
89%

Dave_Jame
Dave_Jame
30.08.2016 4 z 5

Pan Červenák píše velice čtivé knihy, a ani další dobrodružství Rogana a Goryvlada, Přízraky na Devíně, tomu není výjimkou. Oba hlavní hrdinové oplývají svým typickým šarmem, se kterým se probíjejí horami nepřátel a vodopády krve.
Přesto musím říct, že Přízraky na Devíně jsou pro mě zatím jejich nejslabším vystoupením. Možná je to jen tím, že bych osobně uvítal trošku více čarování a běsů, a trochu méně politiky a sporů.
Přesto velice dobrá kniha, které jde jen málo co vyčíst a dokáže vás donutit ji přečíst jedním dechem.

MP17
MP17
18.07.2016 4 z 5

Příjemná a oddychová historická fantasy. Příběh není kdovíjak sofistikovaný, ale ústřední duo výrazných sympaťáků v klidu utáhne celou knihu.

Četl jsem slovenskou (autorem vlastnoručně podepsanou!) verzi a byla to velmi zajímavá četba, budu v tom pokračovat.

t4rk
t4rk
20.05.2016 5 z 5

Dočitane a spokojnosť . Pre milovníkov fantasy ako je Zaklinač určite dobra voľba rovnako ako aj pre toho kto ešte nečítal černoknažnika. Je to samostatný ucelený pribeh , znova vychádza z historických udalostí v ktorých vymyslené od toho skutočného ťažko rozoznať . Nieje nutné čítať predošle diely aby sa čitateľ oboznámil z hlavným Hrdinom a jeho spoločníkom . Kniha neobsahuje hluché miesta ma spád len je krátka takže ju za víkend zvladne každý knihomol - ale to je daň za dobrý a napínavý pribeh . Pre mňa osobne zatiaľ najlepší diel Černokňažnika .

Kniha Přízraky na Devíně je v