Černý panter

Černý panter https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30887/bmid_cerny-panter-s3n-30887.jpg 4 30 3

Další z románů věhlasné autorky vypráví příběh mladičké Gwendolyn, která roku 1839 přijede na pozvání své starší sestry do Londýna, aby se zde zúčastnila společenské sezony. Seznámí se s poslancem parlamentu sirem Philipem, k němuž ji přitahuje cosi nevysvětlitelného a tajuplného. Brzy se dozví, že sir Philip prožil před mnoha lety vášnivý vztah k indické tanečnici Nadě, která tragicky zemřela. Od té doby žije Philip uzavřeným, staromládeneckým životem, teprve Gwendolyn ho probudila z letargie. Když zjistí, že mladá dívka má mnoho společných povahových rysů s mrtvou Nadou, požádá ji o ruku. Gwendolyn však pozvolna zjišťuje, že se v její paměti vynořují záhadné vzpomínky a zážitky...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The Black Panther , 1976

alenkacermi
01.07.2018 4 z 5

Obecně nemám takhle sladkobolné romány ráda. Naposledy jsem četla něco podobného asi v šestnácti letech a už tenkrát mě rozčiloval a vadil ten předvídatelný rukopis tohoto žánru. Černého pantera jsem četla jen kvůli Čtenářské výzvě. Ale pokud mám knihu nějak posoudit,tak : vadily mi rozvláčné myšlenkové pochody hlavní hrdinky,ve chvily,kdy jsem přemýšlela,že knihu odložím, se ale děj zase posunul, a tak jsem pokračovala. Takže to zase tak špatné nebylo. Nicméně další už raději číst nebudu.

miruska1
21.09.2017 3 z 5

nič moc autorka ma aj lepšie knihy

slimáčik
23.08.2017 3 z 5

Tak táto téma nie je mojou obľúbenou "šálkou čaju". Takže aspoň za odvahu vyskúšať nezvyčajnú tému dávam 3 *.