Černý opat

Černý opat https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64243/cerny-opat-64243.jpg 4 137 34

Kdo se skrývá za kutnou a vraždí? Seržant Puttler nemá opravdu lehkou práci.

Majdule
13.02.2017 5 z 5

Tenhle příběh z pera mistra detektivních dobrodružství patří k mým nejoblíbenějším vůbec. Zápletka je důmyslná, děj poutavý a dobrodružný, navíc okořeněný milostnou linkou. Jednoho Černého opata jsem odhalila celkem lehce, ale jak to tak v dobrodružných příbězích bývá, překvapení tady číhá za každým rohem. Po opětovném přečtení jsem této zábavné detektivce zvýšila hodnocení na 90 %, protože umí opětovně potěšit.

Andrea81
03.01.2017 5 z 5

Poutavý děj, co má spád, žádná zbytečná "omáčka" okolo. Pěkně popsané prostředí i charaktery. Prostě vše, co podle mě, má dobrá knížka mít, tahle má a proto dávám pět zasloužených hvězdiček.

TheTara18
04.12.2016 5 z 5

Velmi napínavá četba. Poslední kapitoly působí strašidelně a napínavě. Bylo mi chudáka Harryho líto, jak dopadl. Za své nekontrolovatelné chování z větší části nemohl. Opět mne velmi překvapil dobře vymyšlený příběh s různými zápletkami. Rozhodně doporučuji a hodnotím pěti hvězdami.

Jara 56
11.10.2016 5 z 5

Krásně napsané, moc se mě líbilo.

Selinute
17.07.2016 5 z 5

Kdysi dávno jedna z mých oblíbených a taky jedna z nejlepších.

Eicherik
03.07.2016 4 z 5

Kniha má přesně ty prvky, které mám rád a které vyhledávám. To jest prostředí a doba v které se děj odehrává. Černého opata je nejlépe číst v čase, kdy na parapet dopadají kapky deště, nebo když je za okny šero a knížku osvětluje svit lampičky. K naprostému vrcholu jeden pentagram schází, ale i tak bych knihu doporučil čtenářům, kteří mají rádi temnou romantiku a staré dobré časy.

Jido
14.03.2016 5 z 5

Začátek knihy se mi moc nelíbil, zdálo se mi, že jsem bez úvodu vhozena do děje, ale po pár stránkách jsem zjistila, že nějaký rozvláčný úvod by spíše uškodil. Kniha se četla moc dobře, děj měl spád, do poslední chvíle jsem netušila, jaké bude rozuzlení. Doporučuji.

jana2285
10.12.2015 3 z 5

Kniha byla poutavá,ale celkem již od první třetiny jsem věděla o co jde. Ale detailní popisování nemělo chybu

Aiwa
21.07.2015 5 z 5

Kouzlo rodového anglického sídla, dva bratři, jedna osudová žena, pár „bizárů“, nějaké to rodinné tajemství, záhada jak z Akt X a k tomu tajemné polorozpadlé opatství, to vše v detektivkovém balení. Perfektní kombinace. Doporučuji také vskutku ehm… interesantní západoněmecké filmové zpracování s Klausem Kinskim.

Shardlake
13.07.2015 4 z 5

Ke knize jsem se dostala zcela náhodně. Kniha se čte velice dobře a děj má spád. Kdo má rád prostředí staré Anglie ať si knihu určitě přečte.

dezlik
07.09.2014

knihu jsem přečetla za jeden den ,moc se mi líbila dávám pět palců

jefff
30.10.2013 5 z 5

Černý opat patří k těm knihám, které když si jednou přečtete, už na ně něj nikdy nezapomenete.

kurcatovium
04.01.2012 4 z 5

Černý opat je výborná detektivka, která však ke konci bohužel trochu ztrácí dech. Napětí a nejrůznější zápletky jsou však budovány velmi dobře a člověk má pořád chuť číst dál.

Godzila.007
10.04.2011 5 z 5

Báječná kniha. Děj se odehrává na starém anglickém sídle, je napínavý a tajemný. Svého času jsem viděla německý film "Tajemný mnich", natočený podle této předlohy. Také pěkný kousek.

detektivní a krimi romány zfilmováno

Edgar Wallace
britská, 1875 - 1932