Černý opat

Černý opat https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64243/cerny-opat-64243.jpg 4 137 34

Kdo se skrývá za kutnou a vraždí? Seržant Puttler nemá opravdu lehkou práci.

Jara.v
15.03.2024 5 z 5

Wallace je prostě jednička. Čtivý příběh ze staré Anglie a trochu duchařiny k tomu. Nemám slov a doporučuji přečíst. Celou dobu je udržováno napětí a děj nenechá vydechnout. Takové knihy mám nejradši.

heavy66
08.12.2022 4 z 5

Číslo tři mezi mými oblíbenými wallaceovkami. Temná anglická gotika, staré rodinné sídlo, prokletí šlechtického rodu, ztracený poklad, podzemní bludiště a vraždící přízrak. Samozřejmě nesmí chybět krásná dívka v nesnázích. Atmosférické, napínavé, zábavné!

Luigi1
14.09.2022 4 z 5

Těžká páce pro seržanta Puttiera

Luigi1
13.09.2022 4 z 5

Tak v tom sklepení to nemělo chybu.

lampernaqui
20.06.2022 3 z 5

Tohle byla první kniha od autora, ale jeho dílo spíš znám z filmových (převážně starých německých) zpracování. A přiznám se, že u těch jsem se bavil víc. Čekejte jednoduchou detektivku, který Vás provede místy příznačnými pro gotický román. Opuštěné ruiny, podzemní chodby... a k tomu záhadný přízrak Černého opata, který se po letech začal znovu zjevovat.

p0stm0derna
23.04.2021 5 z 5

Milý čtenářský deníčku: hned po Mrtvých očích nejlepší můj Wallace zatím. Je tam co chci od Angl. Detektivky. Anglii, tajemno, zloplány, šílenství, historické lokace. I láska se vlezla.

Prazub
10.03.2021 5 z 5

Přečetl jsem doslova jedním dechem. To jsem v životě na detektivky moc nebyl. Wallace je neobyčejně čtivý. Úžasné!

jprst
08.01.2021 5 z 5

Klasická detektivka, ze které přímo dýchá Anglie té doby, tajemná atmosféra, gradující děj a napětí, co si víc přát? Už jen pohodlné křeslo, skleničku dobrého pití (může být i trochu více) a recept na příjemně strávený večer je na světě.

m_martina
18.05.2020 5 z 5

U knihy jsem se dobře pobavila.

4444913
08.04.2020 5 z 5

Dokonalá detektivka z anglického venkova počátku minulého století.(Zdánlivě)bohatá slečna zaslíbená podivnému majiteli panství,(zdánlivě)nepříjemný a podezřelý mladší syn,rozlehlé panství s tajuplným opatstvím plus garnitura dalších postaviček od hrabivé slečny,vyděračského zaměstnance,podvodníka atd.Wallace ve vrcholné formě.Pomalý úvod představující jednotlivé osoby,střed rozvíjející motivace jednotlivých hrdinů a dramatický vrchol v rozvalinách opatství-romantika na druhou a i když už člověk Wallaceovek znalý tuší jak to(přinejmenším)s Dickem Alfordem a okouzlující Leslie dopadne vůbec to nevadí.Jeden je spokojený že to tak skončilo.Romanticko-detektivní klasika která ctí pravidla žánru.

maryzka
11.12.2019 3 z 5

Kniha je lepší- romantická s hororovými prvky, než sešitové vydání ,, nakladatelství Ivo Železný".

Tirisa
07.12.2019 5 z 5

Skvělá detektivní jednohubka, u které jsem se skvěle bavila a nechtěla jsem od ní odcházet. Rozhodně doporučuji k přečtení!

Atanone
17.10.2019 3 z 5

Klasický Wallace. Oddechová krimi-romantika. Co na tom, že se výsledek rýsuje hned od začátku.. je to pro mě vždy sentimentální záležitost

angloumene
22.07.2019 4 z 5

Černý opat má trochu pomalejší rozjezd plný zasnoubení a sňatkové politiky, jenže pak se vše pořádně rozjede. Tajemný přízrak, bájný poklad, detektiv a nejasná rodinná historie dohromady tvoří čtivou, zábavnou detektivku. Prostě ideální letní čtení.

Jenny055
23.03.2019 4 z 5

Očakávala som trochu viac. Vadilo mi, že z podvodníkov sa nenápadne vyvinuli postavy ochotné pomáhať , stále som od nich očakávala nejaký podraz a nič. Zdalo sa mi, že nečítam detektívku, ale ženský román. Ale možno, ak si prečítam jeho iné knihy, prídem im na chuť. Nemôžem povedať, že by som si čítanie neužila.

85098211
01.03.2019 5 z 5

Moje první kniha od Edgara Wallace a jsem fakt nadšená! Dlouho jsem se tomuto autorovi obloukem vyhýbala, aniž bych dokázala vysvětlit, proč vlastně - a teď to sama nechápu ;-). Kniha je dobře napsaná a čtivá, ožívá zde stará dobrá Anglie. Dick a Leslie jsou moc sympatičtí a celý příběh zajímavý. A protože jsem se po celou dobu výborně bavila, dávám hodnocení nejvyšší a určitě se zase po nějaké době vrhnu na další autorovu knihu :-).

Alíša236
31.12.2018 4 z 5

Já mám tyhle staré, naivní, detektivní příběhy moc ráda.
Nenáročné, odpočinkové, nedlouhé, napínavé a k tomu tolik oblíbené meziválečné období...

Hotovson
02.11.2018 5 z 5

Skvělej a napínavej závěr ve sklepeních opatsví.

Naias
16.12.2017 3 z 5

Z knihy Sherlock Holmes & ti druzí som sa dozvedela, že „Wallacovy romány až nápadně někdy připomínají – na vyšší řemeselné úrovni ovšem – ony šestákové sešitky, je to tatáž naivní, až primitivní psychologie, siláctví ve výrazu, bizarní romantika a laciná fantazie“. A veruže hej. Prvá polovička Černého opata síce vyznieva ako detektívka, ale tá druhá je sťa vystrihnutá z gotického románu. Máme tu tajuplnú atmosféru, kopu vzrušenia a odsýpajúci dej plný zvratov, ale pátranie, chúďatko, dostalo na frak (akú funkciu tu mal vlastne detektív zo Scotland Yardu sa mi nepodarilo pochopiť). Dohromady to netvorí detektívny, ale senzačný román. So záhadou, napätím, spádom a predvídateľným koncom.

Finn123
27.07.2017 4 z 5

Jako vždy.Typické dílo Edgara Wallace.Má vše,co k dobré napínavé knize patří.Autor je jistota!

detektivní a krimi romány zfilmováno

Edgar Wallace
britská, 1875 - 1932