Černý obelisk

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha popisuje část života lidí žijících v jednom malém německém městě mezi válkami. Vypráví o mladíkovi jménem Ludvík, který prožil první světovou válku a v meziválečném období prodává náhrobky ve firmě Kroll a synové. Firma vlastní černý obelisk kolem kterého se vlastně tak trochu všechno točí...

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/196382/cerny-obelisk-196382.png 4.41001
Orig. název:

Der schwarze Obelisk (1956)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Svoboda - Libertas
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (79)

Kniha Černý obelisk

Přidat komentář
kopik
19. března

Nejlepší Remarque+ jeho Tři kamarádi, čtu to každých 5 let a pokaždé jako poprvé.

Radim.01
16. března

Silný příběh,který naplno ukazuje co a jak vedlo národ do náruče Hitlera. Ono jezdit s trakarem plným peněz pro bochník chleba..

MikulášV
07. března

Naprosto senzační kniha. Plná černého humoru, inflace, vzpomínek na válku a období před ní a hlavně beznadějné lásky. Remarque se tady skutečně vytáhl. Jeho nejlepší kniha!

RHorse
16. února

Tak tenhle Remarque mi dal zabrat. Stylisticky napsané suprově, Remarque prostě umí parádně vyprávět, ale měla jsem problém s obsahem. Asi čteno ve špatnou chvíli, taková ta beznaděj a nezmar, která se táhne celou knihou mi bohužel moc připomínala moje rozpoležení. Takže místo, aby mě to nakoplo, tak mi to ještě přidávalo. Strašně jsem se prala s tím to dočíst, začetla jsem se asi až ke konci, kde se přeci jen začne něco dít.

HenryOsmý
06. února

Hm. Co napsat? Skličující kniha o skličujících věcech. Ten pesimismus byl na mě asi moc pesimistický ...

Markopec
19.12.2018

Sonda do duše ztraceného mladíka v poválečném Německu. V díle jsou přítomny všechny prvky pro autora typické. (Válečný veterán, odpor k válce, marná láska atd...)
Právě díky dokonalé kombinaci všech těchto prvků považuji tuto knihu za to nejlepší, co Remarque kdy napsal.

Ravl
22.11.2018

Kniha, ve které autor ukryl pod zážitky hlavního hrdiny i ostatních postav jasné poselství a zároveň varování pro všechny, kteří si tento skvělý román přečtou.
Jako by Remarque viděl do budoucnosti a zároveň s tím i dnešní nové a přitom stejné -ismi, které mohou přivést Evropu a celý svět k dalšímu utrpení...
Poučíme se?

Jap
17.11.2018

Knížka je to výborná a čte se moc dobře. Klasický Remargue, ale zároveň trochu jiný, vtipnější.