Černý korzár

Černý korzár https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/8406/bmid_cerny-korzar-hCy-8406.jpg 4 245 42

Román na pozadí bojů námořních lupičů a korzárů proti španělským koloniím v 17. století líčí příběh italského šlechtice mstícího smrt svých bratří. Napínavá dobrodružná kniha romantického zabarvení, plná nečekaných zápletek a zvratů, vyznívající v oslavu odvahy, hrdinství a pevné vůle zjednat stůj co stůj spravedlivou odplatu. Podle italských originálů "Il Corsaro nero" a "La Regina dei Caraibi" převyprávěl Vladimír Henzl.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Il Corsaro nero , 1899

gacie
20.05.2018 5 z 5

Je zajímavé, že dílo vyšlo již v roce 1899 a i
v dnešní době je stále výborně čtivé. Je to živá klasika, která nikdy nezestárne. Opravdu doporučuji si ji přečíst. Nebudete litovat.

darbujan8924
22.04.2018 5 z 5

skvělá klasika...přečtený jsem to měl během dne

85098211
28.01.2018 5 z 5

Nádherná klasika, ve které nechybí ale vůbec nic ;-). Najdeme zde sympatického hrdinu, dobrodružství, piráty, dějové zvraty, ale i velkou lásku. Prostě skvělá kniha pro čtenáře každého věku :-).

Petrstik
07.01.2018 5 z 5

Další skvost asi nejen tehdejší dobrodružné literatury a milá vzpomínka na dětská léta.

danny_21
01.12.2017 4 z 5

Výborná záležitost a opět vzpomínka na dětská léta, kdy byl nos věčně zabořený do dobrodružství. Pan di Valpenta a di Ventimiglia alias Černý Korzár na tažení za ničemným van Gouldem, který ho připravil o bratry. Pirátská utkání na moři, šermířské souboje, putování džunglí, jaguáři, kanibalové - sakra co víc si mohl kluk přát ? - 85 %

Ventimiglia
09.07.2017 5 z 5

Už profilový obrázek naznačuje, že tohle byla opravdu KNIHA mého dětství. Žádná nebyla tolik čtená, milovaná, citovaná. Některé kouzelné věty dodnes vyplouvají z hlubin. Pán di Valpenta a di Ventimiglia, Van Stiler, Carmaux, Katalánec, Yara... i ta Honorata van Gouldová, i když nutno říci, že ta mě zase tak nebrala. Doplnilo se s působivým seriálem, který tehdy běžel v TV (pozor, nešlo o trapný film s Kabirem Bedi, který představu o Černém korzárovi spíše narušoval), takže se naše dětská domovní parta věčně hádala, kdo bude velitelem lodi... Jedna z knížek, které bych jako dítě četla i při slabém svitu světlušek cucujo, které si milovaní dobrodruzi přivazovali na nohy při cestě pralesem, když stíhali proradného van Goulda. :)

Dervish
05.06.2017 5 z 5

Má nejoblíbenější (a nejvíce čtená) kniha v dospívání. Ten příběh nemá chybu!

Atanone
27.05.2017 5 z 5

Romantika,dobrodružství,exotika.
Četla jsem jako malá,pak jako větší no a teď jako..největší?
Každopádně z mnoha knih,co jsem milovala jako dítě a pak se k nim znova dostala jako dospělá,u téhle kouzlo funguje pořád

joona
23.04.2016 5 z 5

Černého Krozára jsem si znovu přečetl asi po 25 letech a rozhodně neztratil své kouzlo, napětí a hlavně znovu oživil touhu po dobrodružství.

chozeB
06.02.2016 3 z 5

Poprvé po nějakých 26 letech jsem si znova připomněl tuhle kultovní dobrodružnou knížku mého dětství. Díky ní a souběžně hltanému komiksovému Malému pirátovi v Ohníčku jsem jako malej propadl pirátským příběhům a ne indiánkám. S odstupem času můžu říct, že je to rozkošně naivní (stejně jako filmová adaptace) a zjevně s ohledem na dětskou cílovku nekrvavé, a přitom dostatečně čtivé.

wilddog
10.10.2015 4 z 5

Ano tyto knihy "Odvahy a dobrodružství" jsou pro mě také v prvé řadě nostalgickou vzpomínkou na mé čtenářské dětství..

Peleus
07.09.2015 5 z 5

Klasika. Četl jsem to kdysi jako malý.

P.S. Plný počet bodů patří hezké vzpomínce. Podobné knihy se ani nesluší rozebírat nahlížením očima dneška.

svickop
25.03.2015 5 z 5

Nutno přečíst, v žádném případě, a to varuji, nekoukat na jakékoliv filmové zpracování. Ztratíte iluze. Kniha je výborná, je to pohodové čtení, pohodový děj pro pohodovou náladu :-D

stopař
26.12.2014 5 z 5

Kniha mého dětství

MayB2
22.05.2014 4 z 5

Když jsme nevěděli, co si v knihovně půjčit, sáhlo se po něčem z edice KOD. Romantické dobrodružství, jak má být.

Finskej
10.02.2014 3 z 5

Na jednu stranu klasická dobrodružná četba pro děti a mládež a také jsem ji v dětství louskal. Na druhou stranu je nutno říci, že literárních kvalit autora, jakým je Verne, Salgari nedosahuje ani zdaleka a o třídu níž za Mayem pořád ještě pokulhává. Proto je tato kniha už z onoho řádu knih pro děti a mládež, kterou si dospělí s pocitem hříšného provinění spíš nepřečtou anebo nedočtou.

Pavlusa007
18.07.2013 3 z 5

Půjčil mi ji kamarád, jako knihu svého dětství. Prvně jsem četla Smithova "Dravce" a "Monzun", takže mi tahle kniha přišla dost nuda, hlavně po prvních stranách, kdy pořád jen nosili po městě mrtvolu :), ale uznávám, že kdybych ji četla v dětství, tak se k ní asi taky budu vracet.

Simonov
04.07.2013 5 z 5

Klasika, srdcová záležitost, kniha mého mládí.

steppen-wolf
23.03.2013 5 z 5

Přiznám se, že kniha je vrcholem mých "guilty plessures" a její vysoké hodnocení pochází čistě z nostalgie a vysoké citové hodnoty, kterou pro mě má (proto jsem taky knihu nedal do Knihotéky, ani do Doporučených). Zdědil jsem jí po mámě, která jí také jako dítě četla, je to celkem druhá kniha, kterou jsi pamatuji, že jsem jí přečetl celou (první byla Pod plachtami kolem světa od Nikolaje Čukotského); četl jsem jí někdy ve 3. -
4. třídě a přečetl jsem si jí (a tím jsem si naprosto jistý) 6X PO SOBĚ! Dodnes bych si přál, aby mě nějaká kniha takto zhypnotizovala, jak to dokázal pan Salgari.
Objektivně se samozřejmě jedná "jen" o standardní dobrodružný román pro kluky, někde na úrovni mayovek a v rámci pirátských románů nedosahující kvalit takového Pokladu na ostrově. Ale jsou tam šermovačky jako ve Třech mušketýrech (příběh se odehrává circa ve stejné době, takže žádní Piráti z Karibiku), námořní bitvy plachetnic, dobývání španělských pevností a měst i putování středoamerickou džunglí a boje s jaguáry, krokodýly a indiány. Vášnivá romantická láska (která mě jako kluka nudila :)), zrada, pomsta.... Vy by jste to nezbožňovali?
Díky této knize jsem se začal zajímat o námořnictví a plachetnice a dodnes si pamatuju, co je to čeleň, vratiplachta a kosatka, že briga má dva stěžně a fregata tři, kolik děl mohla taková loď ze 17. století unést, a že se v 17. století nosili široké klobouky s péry a kordy (narozdíl od 18., kdy byly třírohé klobouky, paruky a šavle :) ).

Selinute
04.11.2012 4 z 5

Knížku jsem rovněž četla až po zhlédnutí filmu. Je lepší .... film.