Černý kocour a jiné hororové povídky

Černý kocour a jiné hororové povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181747/cerny-kocour-a-jine-hororove-povidky-181747.jpg 5 526 42

Mistr a průkopník hororových příběhů vám představuje to nejlepší ze své tvorby. Dokonale napsané příběhy doprovází ilustrace argentinského malíře Luise Scafatiho. "Nežádám, abyste uvěřili tomuto šílenému a zároveň docela obyčejnému příběhu, který vám tu hodlám vylíčit, a ani to nečekám. Opravdu bych byl blázen, kdybych v to doufal, zvlášť když příhodě nemohu uvěřit ani já sám. Přesto blázen nejsem a určitě se mi to nezdálo. Ale zítra mám zemřít, a tak chci dnes ulevit svému svědomí. Rád bych světu předložil, jednoduše, stručně a bez složitého vysvětlování, k čemu došlo v mém domě. Ve svém důsledku mě tento podivuhodný sled děsivých událostí silně potrápil a nakonec docela zničil." Těmito slovy začíná známá próza E. A. Poea - Černý kocour. V této i v ostatních povídkách našeho výběru se čtenář setkává s jinou, temnější realitou, rozum se střetává s nepravděpodobností a objevuje se nadpřirozeno. Poe je právem považován za průkopníka hororových příběhů, který svými texty ovlivnil generace spisovatelů a pro mnohé z čtenářů zůstává dosud nepřekonán. Originální ilustrace známého argentinského umělce Luise Scafatiho výjimečným způsobem dotvářejí atmosféru Poeových příběhů. V knize naleznete tyto povídky: Černý kocour Jáma a kyvadlo Předčasný pohřeb.... celý text

Dionýsos
12.07.2023 4 z 5

Prostě klasika, Poe nezklame. Ale tohle vydání má opravdu nádherné a výjimečné ilustrace. :)

Damato
17.01.2023 5 z 5

U našich v knihovně je kniha Jáma a kyvadlo. Jako malá jsem příběhy hltala, jako starší si je užívám, i když vím, o co jde. Ale je něco lepšího na depku, než Edgar AllanPoe a jeho povídky ??? Není. Takže pokud se plácáte životem, tohle je super čtení, kdy si řeknete- a tak živote ukaž, co se v tobě všechno skrývá....

boxas
15.01.2023 5 z 5

Všechny povídky jsou výjimečně skvělé!
E. A. Poe si právem nárokuje svoje postavení jednoho z mistrů světové literatury.

yellow713
08.10.2022 4 z 5

Ten pocit, který mi vždy po dočtení povídky zůstal v břiše… Asi znamení, že jsou napsané opravdu dobře

Lenka.Vílka
28.09.2022 4 z 5

Knihu jsem neměla v plánu. Vlastně jsem o ní ani nevěděla. Ale náhodou jsem na ní narazila v knihovně a půjčila si jí, protože to je vydání s ilustracemi. Rychle jsem prolistovala a vzala si jí domu. Jo, tohle jsem si chtěla hned přečíst.

Kniha obsahuje povídky Černý kocour, Jáma a kyvadlo a Předčasný pohřeb. Dohromady mi tyhle tři kousky k sobě seděly, takže to nepůsobilo jenom "dáme něco k sobě a lupnem tam pár ilustrací".

Podobně jako v případě knihy Dunwichská hrůza (od stejného vydavatele), i tady to působí, že jde primárně o tu kresbu, ale společně s výběrem dobrých povídek to spolu dobře hrálo. Protože i tady jsou ilustrace vážně krásné.

Všechny tři kousky jsem ve sbírce četla poprvé a vážně se mi libily. Víc v příslušné sekci.

A proč jsem čtyři, když mi průměr hodnocení vyšel mezi čtyři a pět a jindy bych tedy dala pět? Kvůli knize samotné. Její rozměr je hrozný a kvůli tomu se špatně četla. Furt mi to klouzalo v rukách a blbě se držela.

danny_21
06.06.2022 4 z 5

Sbírka obsahující 2 výborné povídky Jamu a Kyvadlo a Předčasný Pohřeb a jednu v lepším průměru a to tu titulní, samozřejmě už obsažené v jiných sbírkách - 80 %

_Knihomolka_
01.10.2021 3 z 5

*POVINNÁ ČETBA*
Už naše paní učitelka v devítce nám o povídkách Edgara Allana Poa říkala a právě nejvíc mě zaujala povídka Černý kocour.
Tato kniha se mi, hlavně tedy povídka Černý kocour, i na ty morbidnosti, líbila. Jsou to originální hororové příběhy, do kterých autor musel zapojit bezesporu hodně fantazie.
Čekala jsem sice, že bude mít o trošku víc stránek, ale to nevadí.

Marcela_Hrubá
05.08.2021 5 z 5

Knížku jsem si moc užila. Četla jsem jí asi před 4 lety a stále je pro mě povídka Černý kocour nezapomenutelná. Ohromil mě styl, kterým Poe píše. Celý příběh Černého kocoura je psaný ze vzpomínek hl.postavy. Ten to vypraví jako nehodu, která by se mohla přihodit každému z nás, vůbec si neuvědomuje svojí temnou podstatu.
Je to opravdu velmi povedená knížka a vřele jí doporučuji !

Hanina61
05.04.2021 5 z 5

Černé kocoury mám doma dva... raději jsem jim to ani nečetla nahlas, mohli by mít noční můry... Ale jinak knížka skvělá, jak tady někdo psal, starý dobrý Poe, prostě klasika... :-)

Booky84
27.01.2021 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a rozhodně nelituji. I když jako velká milovnice koček, jsem první povídku málem ani nedočetla. Naštěstí zvítězila zvědavost, za což jsem velice ráda.

Kontryhelka
02.12.2020 5 z 5

Starý dobrý Poe a jeho nesmrtelné a vynikající povídky, které neztrácí nic z toho nejlepšího ani po 100 letech od svého vzniku. Pořád fascinuje jak čtenáře, tak osoby od filmu a vznikají stále lepší a lepší díla. Já jsem velký fanda pana Poea. Za mně pecka a skvost.

Kate72
25.11.2020 4 z 5

Tři krátké hororové povídky od známého spisovatele. Nejděsivější byl pro mě asi Černý kocour, chudák kocour....

blackoutzuzi
26.10.2020 5 z 5

Tři skvělé povídky, ideální na večer - zachumlat se do deky, zapálit svíčky a naladit se na tu správnou hororovou náladu tady od mistra :) Napínavé, mrazivé a strašidelné čtení, který moc doporučuji!

666Jitka
17.12.2019 5 z 5

Povídky z pera mistra a otce tohoto žánru jsou, jak jinak, než vynikající, jedinečné, napínavé, mrazivé a opravdu "strašidelné" ...

Delphín
17.07.2019 5 z 5

Kdyby mi někdo řekl toto dílo vzniklo v 19. století, nevěřil bych. Pou měl opravdu talent! Do svých knih dal napětí, hluboké myšlenky ale hlavně dokázal zařídit aby čtenář dokázal s hrdinou dokonale cítit. To ne každý zvládne s takovou bravurou. Moje konečné hodnocení? 100% by si to měl každý přečíst. Aspoň tomu dát šanci. Za mě naprostá paráda!

DeepSea21
21.06.2019 5 z 5

Mráz po zádech.

katushah
12.06.2019 5 z 5

Miluju černé kočky. A povídky jsou výborné.

Anna 13
02.01.2019 5 z 5

Neuvěřitelné...
Tleskám mistru hororu, který si při samotném psaní musel procházet peklem...

Jak velký vliv měl na jeho vybroušené úvahy alkohol a drogy? Dokázal by tohle vymyslet natož napsat, kdyby nebyl pod jejich vlivem?
Jeho osud je tragický, ale jeho díla nesmrtelná.

Černý kocour a Jáma a kyvadlo jsou bezpochyby povídky, ze kterých se vám udělá zle, trnete hrůzou a očekáváte nevyhnutelné.
Předčasný pohřeb byl nádherným zamyšlením a měl překvapivou pointu, ale na již zmiňované povídky neměl.

Těším se na Havrana a další jeho díla.

Jeden z mála autorů, co je v maturitní četbě právem a co osloví.

leanechvilova
11.11.2018 4 z 5

Poe byl opravdu geniální autor. Zbožňuji jeho povídky a rozhodně nejradši mám Černého kocoura a Zradné srdce.
Povídky jsou opravdu hororové a jde při nich mráz po zádech.

DarthSoren
27.02.2018 5 z 5

E. A. Poe vždycky patřil k mým nejoblíbenějším spisovatelům. Prvně jsem však nečetl povídky, ale jeho poetický (pro mě) opus magnum - Havran. A i když havran v refrénu vždycky říká "Nikdy víc", já jsem chtěl pořád víc. Proto jsem si zaobstaral i Černého kocoura a jiné hororové povídky. Tahle kniha ukazuje, že je možné se bát i hezky a ze znechucení (v dobrým slova smyslu), které často srší ze stránek se i vy vydáte sondovat vaši vlastní pychologickou stránku. Je to i ta temná atmosféra, která se mi u Poea tak líbí, protože ji dokáže vykreslit jak nikdo jiný.