Radhostův meč

Radhostův meč https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17775/mid_radhostuv-mec-KZ9-17775.jpg 4 376 43

Druhá kniha série Černokněžník. Rogan se z vůle Černoboha vrátil z Lesa věčnosti, knížectví mrtvých, aby ve světě smrtelníků válčil s běsy a temnými mocnostmi. Nejdříve však jako potomek černokněžnického rodu musí vyrvat posvátný Krvavý oheň z pařátů ďábelských Belbohových uctívačů. K tomu bude potřebovat své dědictví, meč válečného boha Radhosta. Pátrání po prastaré zbrani jej zavede daleko na západ, kde kmen Čechů ohrožují Lučané vedení démonickým knížetem Vlastislavem. Černokněžník a jeho druhové, vědma Mirena a vůdce záhrobní vlčí smečky Goryvlad, musí čelit nejen svým vlastním nepřátelům, ale navíc se připletou i do války, která otřese trůnem přemyslovských knížat…... celý text

Romány , Literatura slovenská , Fantasy

Vydáno: , Wales

Radhostov meč , 2004

OSTROVID
24.07.2018 5 z 5

Parádní kniha plná napětí a akce, skvěle zpracovaná fantasy nejen o válce Čechů s Lučany...

špulo
25.06.2018 5 z 5

Ide o to, čo od tejto knihy očakávate. Ak čakáte, že to musí byť 400x lepšie než prvý diel, budete sklamaní. Ak sa bojíte, že to bude horšie, tak nemusíte. A pokiaľ chcete klasického raného Červenáka, tu ho máte...

Elea
06.01.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila o něco méně než první díl. Některé motivy (např. očekávaná zrada) byly hodně předvídatelné a přiblížení se červené knihovně mě také moc nenadchlo.

smazenaryba
31.12.2017 5 z 5

Oproti jednotke ešte lepšie zvládnutý mix akčného fantasy a historických reálií a povestí. Chvíľami tajíme dych pri pekelných obetách a démonických besoch čerpajúcich silu z denného svetla, so záujmom sledujeme osudy ľudí zmietajúcich sa v bitkách klanov a v závere netrpezlivo očakávame stret armád, kde na jednej strane stojí pomstychtivý nečlovek a na druhej dengľavý hypochonder, ktorý je len tieňom svojich veľkých Přemyslovských predkov. Nie, Radhostov meč nie je nijakou hlbokou literatúrou, stále to je onen jednoduchý priamočiary biják, no je to biják uvedomelý, premyslený a svojím historickým zasadením a prepracovaním jedinečný. Neviem, či mi od Červenáka niekedy sadne niečo viac ako to, čo sa vykryštalizovalo v jeho sérii s Čiernym Roganom.

Miro.slav
25.10.2017 5 z 5

Ešte lepšie a epickejšie než prvý diel. Goryvlad je častokrát oveľa lepšia hlavná postava než samotný Rogan. To vlčisko je skrátka úžasné! Rogan nakoniec získava Radhostov meč a vydáva sa do ďalšej rúbačky medzi Slovanmi. Priznám sa, že knieža Lučanov, Vlastislav, Černobogov vlkodlačí obetník, mi bol veľmi sympatický. Odporúčam.

Elkiss
10.08.2017 4 z 5

Nějak mě překvapilo, že i černokněžník může být samaritán. Myslela jsem si vždycky, že tito týpci stojí na druhé straně barikády, než na té dobré. Zrada která v knize byla zmiňována přišla až přespříliš rychle. Myslela jsem, že přijde až v dalších dílech a ne po pár kapitolách. Z knihy mám dobrý pocit, konečná řežba byla něco úžasného, ale přijde mi, že autor knihu "šil horkou jehlou". Tempo mi přijde uspěchanější než u první knihy jakoby to chtěl mít už z krku.

martina1199
28.01.2017 4 z 5

I druhý díl Černokněžníka se mi líbil, jen jedna věc mě trochu zarážela - opakovaně zaznělo, že Rogan neumí svou moc ovládat - že se to potřebuje naučit. Ale pokaždé když ji chtěl nebo potřeboval použít, to dokázal, aniž by pochybil, nebo zaváhal. Jedno či dvě zaškobrtnutí by možná neuškodila, spíš přidala na přesvědčivosti. A co se týče osoby Roganova zrádce, možná nás mohl autor napínat trochu déle :-)

Ale jinak zase super :) Určitě se pustím i do dalšího dílu :)

Ranuncul
21.01.2017 3 z 5

Tento díl o Roganovi mi přišel o dost slabší než ostatní, které jsem četla. Nevím něco tomu příběhu chybělo.

Dant76
15.10.2016 5 z 5

Ještě lepší než Vládce vlků, tedy první kniha o Černokněžníkovi. Tato je zasazena do dávných dob starých slovanů na našem území a je inspirována bojem kmene Čechů s bájným kmenem Lučanů.

Reat
16.08.2016 5 z 5

No jistěže za pět hvězdiček, co taky jiného čekat od knihy Juraje Červenáka, že? Stejně skvělé, ne-li lepší než první díl....ucelené, sevřené...a nápad zasazení do Starých pověstí Českých je úžasný. Číst knihy od Červenáka je prostě jedna z mála životních radostí, které člověk na tomto světě má, a já děkuju osudu, že mě k tomuto rozhodnutí kdysi zavál. Jdu číst třetí díl, dokud ještě nevychladl Radhostův Meč a dokud chrlí Krvavý Oheň......;-)

JohnnieStewe
18.05.2016 5 z 5

Rýchla akcia plná krvi, okorenená mágiou a svojským humorom Goryvlada. Stránky ubiehajú jedna za druhou a tým decentne maskujú lineárnosť deja.

blimba
13.01.2016 3 z 5

Moc me potesilo zasazeni do Krusnohori. Mam tuto oblast rada a je prijmne si predstavovat konkreni mista.

Svářeč
23.09.2015 5 z 5

Oproti předchozímu dílu v mých očích již naprosto dokonalé, jízda od začátku do konce. Černokněžník není tak rozmáchlý jako Bohatýr, ani tak pevně uchycený do daných dobových reálií jako Kapitán Báthory nebo Stein & Barbarič, spíše je to prostě čistokrevná fantasy rubačka, ale přitom to má svoji duši, vynikající postavy, člověk nemá pocit, že by četl něco úplně triviálního. Nemohu si pomoci, od doby původního vydání Červenák vyspěl, posunul se, ale tahle trilogie je pro mne jeho vrcholem. Třetí díl, do kterého se okamžitě pouštím, už na tom snad nic nezmění.

Taji
25.07.2015 5 z 5

Opět skvělý stejně jako první díl.

Gracian1964
08.06.2015 4 z 5

Knihu som precital, vedel som, do coho idem a co mozem ocakavat a presne to som aj dostal. Po dvoch castiach si vsak musim dat od Cervenaka mensiu pauzu a precitat si nieco z ineho zanru. Kazdopadne, bolo to standardne dobre. Tesim sa na trojku. Cest praci!

Rawar
06.06.2015 5 z 5

Opet skvělý, dobrodružný příběh o černém Roganovi. Kterak k bájnému meči, moci nezměrné přišel. A krví luckých psů tento šaršoun zbrotil v bitvě přeslavné, převeliké, na polích turských.

Tam se spolu také utkali dva panovníci znepřátelených rodů. Vlastislav a "Neklan" a jejich souboj se stal jedním z nejintenzivnějších zážitků, který jsem skrze knihu prožil.

Více než kvalitní pokračování, už tak povedeného prvního dílu.

Fuksinka
03.06.2015 4 z 5

Oproti prvnímu dílu více příběhu, méně boje, k tomu i něco pro holky. Chtělo by to nějaký nečekaný zvrat, ale i tak hustoKrutopřísný :-D

1972Sixo
20.04.2015 3 z 5

V podstate na Červenáka dosť slabé. Nejako mi to celé nedržalo pokope aj keď jednotlivé epizódy boli celkom fajn. A koniec dobrý, všetko dobré, na trojku, ale s hviezdičkou.
Booktrack: https://www.youtube.com/watch?v=Ym8JjY4fy-M

Ladys
03.03.2015 4 z 5

Opět strhující četba. Méně metrů vyvržených střev, méně létajících useknutých hlav (soubojů a bitev je zde ale i tak dost, to se nebojte) a více magie. Příběhu to prospělo. A pro mě jako pro Čecha je perfektní zasazení příběhu do českého dávnověku.
Jsem rád, že trilogii vlastním. Právě čtu třetí díl a zatím vypadá skvěle.

Covenant
20.12.2014 5 z 5

Tak akce výborná, ale pár pasáží se vnuceně opakovalo. Např. nejhojnější - rozpárané břicho, vyvalená střeva, kouřící střeva na chladné zemi. Taky mě pobavil název meče - krutější už fakt být nemůže. A to získávání meče samotného je taky docela kýč. A ta romantika...no, ani nemluvit. To jsou všechno, ale detaily, bez kterých by příběh asi nebyl takový, jaký je. A ten je opravdu dobrý. V tomto díle si Ďuro bere hodně z pověsti o Lucké válce. Hezky příběh rozvinul a dodal mu magické rozměry. Bojácný Neklan a statečný Čestmír, jsou hlavními aktéry této epizody. Trochu navíc mi tam přišel Straba. Ale není nic jednoduššího, než seznámit jeho ženu s ústřední trojicí, aby padl i na ní, potažmo na něj, zrak zájmu. Přese všechno jsem, ale velice spokojen a těším se na třetí díl. „Tys to věděla!“