Černobílé idoly i jiní 2

Kniha Černobílé idoly i jiní 2 navazuje na svou předchůdkyni a v první části sdružuje většinu těch nejzajímavějších textů z Cibulkových kalendářů pro filmové i televizní pamětníky, tentokrát z let 2011 a 2012.

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119858/cernobile-idoly-i-jini-2-119858.jpg 4.625

Kniha Černobílé idoly i jiní 2

IvonaK
17.10.2018

Tak tady narozdíl od prvního vydání byly o takzvaných nehercích v celku zajímavé informace. Třeba bych vůbec neřekla do Lumíra Blahníka že byl jako kluk takový.

01.06.2018

Knižní skvost od Aleše Cibulky. Z této knížky dýchá ta pravá atmosféra stříbrného plátna. Hned se pouštím do další knížky.
Jsem ráda, že lásku k černobílým filmům zdědila i moje mladší dcera. Probíráme spolu, který herec(čka) se nám v tom či onom filmu líbil(a). Tuto knížku začíná číst, a tak máme opět co rozebírat.

janina pako
03.11.2016

Moc krasna a zajimava kniha, povedla se panu Cibulkovi.

agatha2
24.09.2016

Pro mě opět velmi milá záležitost, jsem moc ráda, že jsem opět díky panu Cibulkovi mohla nahlédnout do životů mých oblíbených černobílých hrdinů.....je to pěkné pohlazení po duši listovat touto knihou a vzpomínat na tu a onu hvězdu, kterou mám spojenu s tím či oním filmem, mám je všechny moc ráda....

minirock
04.03.2013

Už jsem pár knížek o našich prvorepublikových filmových hvězdách četl a musím uznat, že tento dvoudílný počin Aleše Cibulky patří k těm lepším. Líbí se mi na něm to, že seznamuje čtenáře s umělci, o kterých se tolik nepíše a nejsou tudíž tolik známí. Neuvádí žádné podrobnosti, ke každému jen nějakou zajímavost, vzpomínku kolegy nebo postřeh z osobního setkání. Nakonec životní příběhy bratrů Blahníkových (dvojčat z filmu Nebe a dudy), dnes již téměř zapomenutého herce Wiléma Prunera - studenta Pošusty z Cesty do hlubin študákovy duše a režiséra Františka Čápa. K tomu krásné, mnohdy neznámé fotografie z domácích archivů uvedených herců. Byl jsem velmi mile překvapen, krásná a zajímavá kniha.