Černicové dievčatá

Černicové dievčatá https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408108/bmid_cernicove-dievcata-hQM-408108.jpg 4 14 2

Ema má mamu a aj ona je mama. Zrazu je však sama – jej manžel Tobias nečakane zomrel. Zanechal jej zásuvku plnú starých obrázkov, zápiskov a tajomstiev rodiny a krajiny, s ktorou ju nikdy nezoznámil. Ema sa spolu s deťmi vydá na cestu za minulosťou svojho muža, za koreňmi rodu jej synov, za tajomstvami žien ukrývajúcich spálené duše v hustom černičí. Spolu s liečivými bylinkami v starej záhrade, takmer navlas rovnakej ako bola tá, v ktorej vyrastala, zbiera pradienka jednotlivých osudov a postupne ich spletá do veľkého príbehu o zranených, no múdrych ženách a o každodenných zázrakoch odohrávajúcich sa medzi bylinkovými záhonmi.... celý text

Petras_ka
17.05.2022 3 z 5

Príbeh černicových dievčat je rozprávanie plné vôní, chutí a účinkov liečivých bylín, ktoré pomáhali zoceliť ich spálené duše. Autorka píše veľmi pekne, pre tento príbeh sa doslova hodí výraz kvetnato.
Zaujala ma linka z minulosti a osud Margarete. Súčasná linka už pokulhávala. Vzťah Emy a Tobiasa bol veľmi zvláštny a miestami aj Emine postoje.
Jednotlivé osudy sa pomaly preplietajú a spájajú, ale koniec mi už prišiel trošku nasilu prepojený.

rebciatko
09.03.2021 5 z 5

Černicové dievčatá - názov je krásna metafora.. černicové dievčatá žijú možno aj v tvojom / mojom susedstve... bylinkové záhony a príbehy z prítomnosti i minulosti boli mojou šálkou kávy... príbeh je tak dôveryhodný, že človek rozmýšľa, či sa skutočne aj stal...? možno áno, možno nie.. ktohovie..?

bylinkářství léčivá energie

Zuzana Široká