Říkali mu Terazky

Říkali mu Terazky https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30871/bmid_rikali-mu-terazky-aneb-sest-pullitr-k6S-30871.png 4 196 28

Černí baroni série

Vyprávění navazuje na slavné Černé barony. Major Haluška řečený Terazky, jako civil rubající někde v lese dřevo, se setkává s bývalým vojínem Kefalínem, nyní již známým spisovatelem. Mezi někdejším nejvyšším pánem na Zelené hoře a "průserářem" jeho pétépácké jednotky nikdy nebylo otevřené nepřátelství a rádi spolu zajdou na pivo, zavzpomínat na staré časy. U šesti půllitrů znovu ožívají postavy a příběhy oné absurdní doby socialismu padesátých let.... celý text

genie
27.08.2017 4 z 5

Kvality prvních "černých baronů" už to pro mě nedosahuje, přesto je to fajn odpočinkové počtení.

Martin1974
15.04.2017 4 z 5

Dobre som sa pobavil, irónia z každého smeru. Autor nešetril obyčajných vojakov, dôstojníkov ale ani civilov. Dvojnásobne ma pobavilo, že cestujúci vo vlaku, nechápali, prečo sa tak škerím pri čítaní...

WeeWar
29.09.2016 5 z 5

ale jo, proč ne, absurdita bolševické blbosti je v některých pasážích až neuvěřitelně uvěřitelná:)

Y2T
18.04.2016 5 z 5

Nasmál jsem se u toho víc, než u samotných Černých baronů.
Vzhledem k tomu, že se při četbě knihy hodí znalost černých baronů, tak bych doporučoval přečíst si nejdříve ty.

Rup
14.10.2014 4 z 5

Ačkoli již tato literatura ztratila onu dráždivou příchuť zakázaného ovoce, stále se jedná o velmi vtipné podobenství ze smutného období našich dějin. I když je to spíše už jen "nastavovaná kaše", stále vřele doporučuju.

Pavelpi
26.09.2014 4 z 5

Když to beru jako pokračování Černých baronů,tak to jde,ale jako samostatná kniha to je už horší.Bude to asi tím,že pokračování je napsané s tak dlouhým časovým odstupem.

SiuxBeast
17.04.2014 5 z 5

Tohle mě bavilo víc než sekery poručíka Hamáčka. Jinak černé barony mám moc rád a tahle knížka je myslím hezky doplňuje

WEIL
02.09.2011

Další vzpomínkky na populární postavy z Černých baronů, tentokrát na Terazkyho.