Říkali mu Terazky aneb šest půllitrů u Jelínků

Vyprávění navazuje na slavné Černé barony. Major Haluška řečený Terazky, jako civil rubající někde v lese dřevo, se setkává s bývalým vojínem Kefalínem, nyní již známým spisovatelem. Mezi někdejším nejvyšším pánem na Zelené hoře a "průserářem" jeho pétépácké jednotky nikdy nebylo otevřené nepřátelství a rádi spolu zajdou na pivo, zavzpomínat na staré časy. U šesti půllitrů znovu ožívají postavy a příběhy oné absurdní doby socialismu padesátých let....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30871/rikali-mu-terazky-aneb-sest-pullitr-k6S-30871.png 4.1147

Černí baroni 2.

Humor, Povídky, Literatura česká
Vydáno, Naše vojsko

Kniha Říkali mu Terazky aneb šest půllitrů u Jelínků

ivoiro
24. listopadu

Tak nějak nevím. Přečíst se to dalo, ale k Černým baronům to mělo daleko.

burg

Mnohem slabší, než první díl. Konec zbytečně moc "socialisticky uvědomělý". Opravdu se mi nechce věřit faktu, že ač je knížka myšlena nadneseně, tak tyhle socialistický kydy VE SKUTEČNOSTI někdo vůbec myslel vážně. Hlavně jsem zůstal s hubou otevřenou při zmínkách o zlých kapitalistech a vykořisťovatelský buržoazní pakáži. Holt jsem ročník, který tyhle časy zažil jen coby malý smrad s plínou na prdeli.

TajemnýSmrad

Knížka je fajn, příjemně se čte a celkově je jedním z důstojných pokračování Černých baronů... Možná bych dal i pět hvězd, jenže ty jsem je dal právě původnímu románu a Říkali mu Terazky je zkrátka o něco slabší...

Merlinit
22.10.2019

Pana Švandrlíka ráda. Ne všechny jeho knížky mají stejnou úroveň, tahle se četla dobře.

DuncanIdaho
13.07.2019

Úsměvná kniha, která vychází ze známějších Černých baronů. Dnes jsou tam vtipné hlavně ty hlášky o "hodných komunistech" a "zlých kapitalistech".

Hani77
03.01.2019

Jako dospívající jsem milovala jsem Černé barony, proto jsem si přečetla i tuto knihu. Ráda bych jí dala 4,5 hvězdičky, protože už mě nechytla jako první díl, ale protože to nejde, dávám jen 4*.

postoran-CZ
21.12.2018

Nakonec dávám 4 hvězdy. Ale spíše by tomu slušelo 3,5 vzhledem k tomu, že Pěti sekyrám poručíka Hamáčka jsem dal taky 4, ale Terazky (jako kniha, nikoliv jako postava!) jeho kvalit nedosahuje. Není to špatné, to vůbec ne (a proto jsem nechtěl dát 3 hvězdy). Jen to už není jako ty dvě předešlé knihy, které jsem četl (a ano, Hamáček vyšel až později, ale četl jsem ho dříve). Čo bolo, to bolo. Jdeme na pivo k Jelínkům.

MaraB
06.10.2018

Kniha doplňuje příběh černých baronů, ukazuje zelenou horu a osudy lampasáků před a po příchodu Kefalina, Voňavky, Cimlana dalších :)

Babičky
Babičky