Říkali mu Terazky aneb šest půllitrů u Jelínků

Vyprávění navazuje na slavné Černé barony. Major Haluška řečený Terazky, jako civil rubající někde v lese dřevo, se setkává s bývalým vojínem Kefalínem, nyní již známým spisovatelem. Mezi někdejším nejvyšším pánem na Zelené hoře a "průserářem" jeho pétépácké jednotky nikdy nebylo otevřené nepřátelství a rádi spolu zajdou na pivo, zavzpomínat na staré časy. U šesti půllitrů znovu ožívají postavy a příběhy oné absurdní doby socialismu padesátých let....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30871/rikali-mu-terazky-an.jpg 4.2114

Černí baroni (2.)

Humor, Povídky, Literatura česká
Vydáno:, Naše vojsko

MaraB

Kniha doplňuje příběh černých baronů, ukazuje zelenou horu a osudy lampasáků před a po příchodu Kefalina, Voňavky, Cimlana dalších :)

Zelený_Drak

Myslím, že Říkali mu Terazky nadchne spíš čtenáře, kteří četli Černé barony. Já je nečetla, četla jsem jen Pět sekyr poručíka Hamáčka, což mě bavilo víc. Říkali mu Terazky mi přijde jako dílo, které by mohlo po částech vycházet v časopise nebo v novinách. V dnešní době na blogu. Takhle jako kniha mi to připadalo hlavně jako snaha vyždímat ještě něco z Černých baronů.

genie
27.08.2017

Kvality prvních "černých baronů" už to pro mě nedosahuje, přesto je to fajn odpočinkové počtení.

Martin1974
15.04.2017

Dobre som sa pobavil, irónia z každého smeru. Autor nešetril obyčajných vojakov, dôstojníkov ale ani civilov. Dvojnásobne ma pobavilo, že cestujúci vo vlaku, nechápali, prečo sa tak škerím pri čítaní...

WeeWar
29.09.2016

ale jo, proč ne, absurdita bolševické blbosti je v některých pasážích až neuvěřitelně uvěřitelná:)

Y2T
18.04.2016

Nasmál jsem se u toho víc, než u samotných Černých baronů.

Rup
14.10.2014

Ačkoli již tato literatura ztratila onu dráždivou příchuť zakázaného ovoce, stále se jedná o velmi vtipné podobenství ze smutného období našich dějin. I když je to spíše už jen "nastavovaná kaše", stále vřele doporučuju.

Pavelpi
26.09.2014

Když to beru jako pokračování Černých baronů,tak to jde,ale jako samostatná kniha to je už horší.Bude to asi tím,že pokračování je napsané s tak dlouhým časovým odstupem.

SiuxBeast
17.04.2014

Tohle mě bavilo víc než sekery poručíka Hamáčka. Jinak černé barony mám moc rád a tahle knížka je myslím hezky doplňuje

WEIL
02.09.2011

Další vzpomínkky na populární postavy z Černých baronů, tentokrát na Terazkyho.