Říkali mu Terazky aneb šest půllitrů u Jelínků

Vyprávění navazuje na slavné Černé barony. Major Haluška řečený Terazky, jako civil rubající někde v lese dřevo, se setkává s bývalým vojínem Kefalínem, nyní již známým spisovatelem. Mezi někdejším nejvyšším pánem na Zelené hoře a "průserářem" jeho pétépácké jednotky nikdy nebylo otevřené nepřátelství a rádi spolu zajdou na pivo, zavzpomínat na staré časy. U šesti půllitrů znovu ožívají postavy a příběhy oné absurdní doby socialismu padesátých let....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30871/rikali-mu-terazky-aneb-sest-pullitr-k6S-30871.png 4.2132

Černí baroni 2.

Humor, Povídky, Literatura česká
Vydáno, Naše vojsko

Kniha Říkali mu Terazky aneb šest půllitrů u Jelínků

Merlinit

Pana Švandrlíka ráda. Ne všechny jeho knížky mají stejnou úroveň, tahle se četla dobře.

DuncanIdaho

Úsměvná kniha, která vychází ze známějších Černých baronů. Dnes jsou tam vtipné hlavně ty hlášky o "hodných komunistech" a "zlých kapitalistech".

Hani77

Jako dospívající jsem milovala jsem Černé barony, proto jsem si přečetla i tuto knihu. Ráda bych jí dala 4,5 hvězdičky, protože už mě nechytla jako první díl, ale protože to nejde, dávám jen 4*.

postoran-CZ
21.12.2018

Nakonec dávám 4 hvězdy. Ale spíše by tomu slušelo 3,5 vzhledem k tomu, že Pěti sekyrám poručíka Hamáčka jsem dal taky 4, ale Terazky (jako kniha, nikoliv jako postava!) jeho kvalit nedosahuje. Není to špatné, to vůbec ne (a proto jsem nechtěl dát 3 hvězdy). Jen to už není jako ty dvě předešlé knihy, které jsem četl (a ano, Hamáček vyšel až později, ale četl jsem ho dříve). Čo bolo, to bolo. Jdeme na pivo k Jelínkům.

MaraB
06.10.2018

Kniha doplňuje příběh černých baronů, ukazuje zelenou horu a osudy lampasáků před a po příchodu Kefalina, Voňavky, Cimlana dalších :)

Zelený_Drak
21.04.2018

Myslím, že Říkali mu Terazky nadchne spíš čtenáře, kteří četli Černé barony. Já je nečetla, četla jsem jen Pět sekyr poručíka Hamáčka, což mě bavilo víc. Říkali mu Terazky mi přijde jako dílo, které by mohlo po částech vycházet v časopise nebo v novinách. V dnešní době na blogu. Takhle jako kniha mi to připadalo hlavně jako snaha vyždímat ještě něco z Černých baronů.

genie
27.08.2017

Kvality prvních "černých baronů" už to pro mě nedosahuje, přesto je to fajn odpočinkové počtení.

Martin1974
15.04.2017

Dobre som sa pobavil, irónia z každého smeru. Autor nešetril obyčajných vojakov, dôstojníkov ale ani civilov. Dvojnásobne ma pobavilo, že cestujúci vo vlaku, nechápali, prečo sa tak škerím pri čítaní...