Černé ticho

Černé ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215877/bmid_cerne-ticho-1nI-215877.jpg 4 23 9

Černé ticho je druhou knihou ze série thrillerů finského autora Pekky Hiltunena, ve kterých hraje hlavní roli tajemné londýnské Studio. Jeho zakladatelka Mari si vzala za cíl napravovat spolu se svými spolupracovníky a zároveň přáteli zlo tohoto světa. Ústřední příběh se točí kolem vyšetřování série brutálních vražd, které jejich pachatel uveřejňuje jako tajemné videonahrávky na sociálních sítích. Brzy se ukazuje velmi promyšlené propojení každého aspektu vražedných činů i jejich sdílení na internetu s chorobným uctíváním vrahova idolu popkultury. Tým Studia se tentokrát vydává přímo do nebezpečné akce za dopadením vraha daleko od své londýnské základny. Druhá kniha také odhaluje něco víc ze záhadného dětství Finky Mari a posouvá o něco dál životní zkušenost její krajanky Liy. První vydání.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Argo

Sysipimea , 2014

pine_marten
pine_marten
28.07.2017 5 z 5

Kniha se velmi dobře četla. Děj zajímavý a plynulý.
Osobně se mi kniha líbila víc než předcházející kniha Finské pouto.

Jerry29
Jerry29
20.12.2016 5 z 5

Jsem velký fanoušek této kapely, i osoby, a po přečtení této knihy se bojím, jakým způsobem budu nahlížet na jejich písničky až je někdy zase uslyším. Snad se mi nebudou vybavovat před očima brutální vraždy, prosím! :-) Jinak ale kniha k mému překvapení moc povedená, čtivá a hlavně informace v ní dost přesné. Jo, kdybych byl hnidopich, určitě bych našel pár věcí za které hvězdičku ubrat, ale tahle kniha moc pozitivně překvapila, dojem z ní je kvalitní.

jarin58
jarin58
18.09.2016 5 z 5

Má někdo na půjčení jednu hvězdičku,o tu jednu lepší než předchozí kniha.

martakuche
martakuche
05.02.2016

Ještě lepší napínavé počtení, než Finské pouto.

Kesidi
Kesidi
29.09.2015

Tentokrát povedené - z mě určitě lepší než Finské pouto. Příběh měl spád a konečně se odozvídáme něco víc o Mari.

goldiex
goldiex
15.08.2015 4 z 5

Po průměrném Finském poutu, které bych ani nenazvala thrillerem, je toto pokračování určitě mnohem lepší a napínavější. Také o tajemné Mari se dozvídáme něco víc. Propracovanější postavy i příběh, než tomu bylo v prvním díle.

Hája
Hája
17.03.2015 5 z 5

zajímavé počtení, možná lepší než první díl

Hella
Hella
01.11.2014 3 z 5

Je to zvláštní kniha - chvílemi mi věty připadaly kostrbaté, dokonce naivní a těžce plynoucí a přesto jsem knihu nedokázala odložit, dokud jsem ji nedočetla.

judy1
judy1
25.08.2014

Velmi dobře se čte, má spád a zajímavý nápad. Ke konci možná až příliš rychlé rozuzlení, ale je dobrá.

finská literatura severská krimi finské detektivky severská literatura

Pekka Hiltunen
finská, 1966