Černé léto 2

Černé léto 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42793/cerne-leto-42793.jpg 4 92 11

Elm Haven série

Píše se léto roku 1960. Chlapce z šesté třídy z Elm Havenu ve státě Illinois spojí mocné a kouzelné pouto, které nerozdělí ani útrapy dospělosti. Jejich přátelství projde ohněm uprostřed kukuřičných polí, v době prvních flirtů s místními dívkami. Z tichých koutů staré střední školy – pevnosti, kde jsou cítit mahagonové rakve – se zvedá neviditelné zlo. Mike, Dale, Duane, Harlen a Kevin se vrhají do války bez hranic a slitování, do války, kde věčný nepřítel vládne noci…... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Perseus

Summer of Night , 1991

gemi
11.08.2020 4 z 5

Násilně a zcela účelově (byznys) utržený apendix díla, které sám autor vydal jako jedinou knihu. Jelikož se jedná o vyvrcholení příběhu, čte se jedním dechem, závěr je strhující. Při popisu hrůzných výjevů čtenáři krom husí kůže naskakují také jména jako King či Barker.

Člověk samozřejmě najde nějaké ty hnidy, pokud se nad tím jenom trošku zamyslí. Předně - děti se tu nechovají jako děti. Někdy jsou přechytřelé, jindy obratné jako akrobati z cirkusu. Je nutno brát to malinko s nadhledem.

Ale ten závěr a vykreslení atmosféry léta, kdy existují jenom kamarádi, zábava a dny jsou nekonečně dlouhé, ten je parádní a zanechá ve čtenáři velmi příjemný pocit s nostalgií k vlastnímu dětství. Kéž by King uměl tak báječné koncovky, potom by jeho jinak skvělá díla byla skutečně dokonalá.

Lenka.Vílka
09.01.2020 5 z 5

Napsat sem komentář je těžké. Hned vás totiž napadne: "Proč jsem si nepřečetl nové vydání v jednoho dílu?! Bylo by to snazší!"

Logicky, děj navazuje přesně tam, kde skončil. A já budu upřímná. Během kapitoly 28 a 29 jsem četla, jako kdyby mělo jít i o můj život (druhý svazek začíná kapitolou 30). Ať už tam nikdo další neumře! Nemyslím, že to je spoiler, kort když to píšu sem, přesto vynechám jméno. Číst o jeho smrti bylo drsné. Takže jsem držela hrdinům palce, aby všechno dopadlo dobře.

S knihou jako celkem jsem byla noc spokojená. A můzu to klidně odpřísáhnout. Není to moje poslední dostaveníčko s Danem Simmonsem.

Cryptkeeper
07.01.2019 5 z 5

Oproti prvnímu dílu daleko svižnější,napínavější. Veškerý hnus a syrovost městečka graduje a jde se do finále. Za mě skvělé zakončení,na které budu eště dlouho rád vzpomínat.

whiolet
09.11.2018 5 z 5

Druhým dílem příběh graduje a končí. Opět to bylo skvělé čtení, jen mi hlava nebere, že 150 stránek tohoto příběhu se muselo vydat zvlášť. To bylo opravdu zbytečné.

danny_21
04.06.2018 4 z 5

Nenažranost vydavatelů nezná mezí, rozdělit Temné léto na dvě části ( 3 a 1/4 ) je na ránu pěstí ...
K Simmonsovi jsem napotřetí přistupoval po jedné výborně ( Terror ) a podprůměrné ( Děti noci ) hodně opatrně. Pro chválené Temné / Černé léto jsem se rozhodl hlavně díky srovnávání s Kingovým To, které tu uživatelé nabízejí a výsledek je hodně solidní. V mých očích je TO sice pořád ještě o kus dál hlavně co se týče soudržnosti a celkového vyznění, u Simmonse velká škoda, že nedokázal do příběhu nacpat víc různých monster ( třeba z egyptské mytologie ), vyvarovat se překombinování děje a béčkové zakončení mě trochu zklamalo. No ale co Simmons opravdu umí, je navození perfektní, husté hororové atmosféry přesně v těch místech, kde je třeba a častokrát jsem opravdu nemohl odtrhnout oči - 85%

ludek.n
05.01.2018 4 z 5

Druhá část románu, který český vydavatel nesmyslně a bezdůvodně rozdělil do dvou samostatných knih. Čtivé a zajímavé v duchu velmistrů žánru, přesto to ale není tak dobré jako S.King. Nějak mi tam chyběla ta jeho mrazivost a postupné zvyšování napětí. Simmonsův děj plyne tak nějak pořád stejně a ani závěrečné drama už mnoho adrenalinu nepřidá. Přesto je to bez debat výsostně zábavné čtení.

mulderka
16.07.2016 3 z 5

Tak ve srovnání se zde vzpomínaným Kingem a knížkou TO je Černé léto o tři řády níž. Docela napínavé, ale... nějak jsem si tuhle partičku kluků nezamilovala. Šustí totiž papírem, nepřipadají mi živí a skuteční... nechovají se jako děti vystavené takto mezním situacím. Celé mi to přijde jako přepis počítačové hry. Obávám se, že k téhle knížce se hned tak nevrátím, a nebude to jenom kvůli odporným záhrobním červům...
A navíc mě děsně otravovalo věčné "ach, ach, uch, uch" - úroveň překladu ani celkově nebyla kdovíjaká, ale tohle...???

Terva
15.11.2015 5 z 5

Kniha je o moc stránek tenčí než první příběh, ale o to více je tu napětí a temnoty. Tohle jedna z knih, které si prostě musíte přečíst. Malá ochutnávka: Bylo jasné, že než se dostanou ke dveřím, červ je zastaví..........

mailo-s
15.03.2015 5 z 5

Vřele doporučuji výborná kiha zvláště pro ty kdož si zamilovali knihu TO od S.Kinga.
Parta dětí se jednoho léta postaví proti nepředstavitelnému zlu. Budete s nimi zažívat Lásky,smutek,radost,strach a SMRT.

Baarbucha
12.02.2015 3 z 5

Zajímavé, ale nijak zvlášť mě to neohromilo. Nějak si nemůžu dát dohromady- červy, Stélu, vojáka. Až moc mrtvých najednou, nikdo z dospělých to neřešil.....

doktorking
11.03.2013 5 z 5

a dokonalé zakončení druhého dílu tohoto skvělého románu,vrchol Simmonsovi tvorby,stejně jako u TO se velice špatně loučilo s hlavními hrdiny..

Dan Simmons
americká, 1948