Dcera čisté krve

Dcera čisté krve https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29865/mid_dcera-ciste-krve-By8-29865.jpg 4 198 45

Černé drahokamy série

Před sedmi sty lety černá vdova prožila mystické vidění a z pavučiny jejích snů a vizí vzešlo starodávné proroctví. Nyní se říše Temnoty připravuje na příchod Královny, která bude vládnout mnohem větší mocí a silou než samotný pán Pekla. Ale Královna je ještě mladá, přístupná všem vlivům a korupci. Kdo ovládá Královnu, ovládá i Temnotu.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Triton

Daughter of the Blood , 1998

Aaaannnn
23.09.2023 3 z 5

Jediná myšlenka kterou mám po dočtení prvního dílu je, jak já to proboha zvládnu dočíst, ty další díly? Ne že by to bylo úplně zle, ale těch nechutných věci je tam na můj vkus přespříliš.. ale uvidíme, třeba se to zlepší. :-)

Finskej
20.08.2022 3 z 5

Mé hodnocení se vztahuje k sérii The Black Jewels v originále, protože nemám odvahu vyzkoušet českou verzi. Co mi ji sebralo? Výše uvedená oficiální anotace. Proč? Je to nehorázný blábol. Vůbec nechápu, že se někdo nestyděl ten canc napsat, protože to říká prdlajs, nikdo, pokud už neví, nepochopí a navíc je to ještě nepřesné.
A nyní už ke knize: první díl je úvodem do dlouhé série (v roce 2022 celkem už 11 dílů) a jako takový je třeba ho číst. Ono se to postupně rozjede, myšleno celý cyklus, nicméně ze začátku mu to trochu trvá.
Za druhé, není to čtení pro každého. Reálie onoho vesmíru jsou, kromě magie, což je ten fantasy podíl, založeny na imaginární matriarchální společnosti a zneužívání sexuality (občas dost drsném).
Za třetí, není to špatné, dlouhodobě celé sérii dávám 3 až 3,5 hvězdičky, nicméně kdo si chcete přečíst opravdovou pecku (jako fakt pecku) z pera této autorky, zkuste https://www.goodreads.com/series/99557-the-others, což suverénně patří mezi nejlepší současnou urban fantasy vůbec.

Peta1607
28.07.2022 4 z 5

Ze začátku hodně zmatené, spousta postav, ale pak skvělá fantasy, ač vystavěná na trochu perverzní matriarchální společnosti. Kniha se dobře čte, má spád a kupodivu mě po dlouhé době v knize nerozčilovala žádná hlavní postava, určitě se pustím do dalšího dílu.

JK96
29.05.2022 odpad!

Nedočetla jsem to ani do poloviny. Když opomenu, že příběh je stále o ničem, nedokážu překousnout tu přemíru úchyláren, na kterých je zřejmě postavená celá kniha.

Nikidree
30.07.2021 2 z 5

Necelou první třetinu jsem hodně tápala nad světem i jeho pravidly, a hlavně co to vlastně čtu. Různé postavy, různá místa a občas odlišný způsob vyprávění. Někdy to na mě působilo až lyricko-psychologicky (existuje vůbec něco takového?), naštěstí to však většinou bylo "normální" vyprávění.
První polovinu jsem si nebyla jistá, zda je to kniha pro mě. Způsob jak funguje svět mi přišel hodně ujetý až zvrácený a nemohla jsem se do toho dostat. Ovšem jakmile se hl. hrdinka objevila víc, začalo mě to celkem bavit.
Rozhodně to není typické fantasy. Vyskytuje se tu dost násilí a brutality, ale i velmi hezké momenty, převážně s hl. hrdinkou. Styl psaní není špatný, ale buď vám sedne nebo ne. Jak jsem již napsala, některé úseky se trochu vymykaly.
Hodlám pokračovat dál, zajímá mě, jak se to bude vyvíjet. Musím však přiznat, že se pro mě nejedná o knihu, kterou bych zhltla jedním dechem.

AniDi
22.01.2021 4 z 5

Ze začátku pro mě velmi zmatené, hodně postav a současně více linií příběhů. Kniha je velmi zajímavě a poutavě napsaná, děj má spád, hlavní hrdinka je úžasná. Ale rozhodně to není žádná pohádka, některé věci pro mě byly až hrozně brutální, až skoro přehnané. Těším se na další díl.

denniys
04.12.2020 4 z 5

Kniha má poměrně chaotický začátek a je trochu těžší se zorientovat..není to tím, že by v ní bylo nějak hodně postav nebo byl děj až tak složitý - spíše to působí, jako by sama autorka nevěděla, jak nám svůj svět představit a v úvodu tápe...příběh sám o sobě se mi moc líbil a na další díly se těším..baví mě hlavní hrdinové - záporáci, kteří vlastně záporáci nejsou..a nejvíc se těším až všem Čarodějka ukáže svou celou moc..

HoneyH
18.10.2020 5 z 5

Kniha na mě velmi zapůsobila svým zadumaným charakterem. Mám z ní zvláštní pocit. Jako by z ní dýchalo něco temného a zároveň mě k sobě připoutávala něčím světlým. Rozhodně stojí za přečtení.

barbb8k
03.08.2020 5 z 5

Ze začátku bylo trochu obtížné se zorientovat v takovém množství postav a jmen. Ale i tak, když u čtení zaplete mozek a lehce nad tím zapřemýšlíte, všechno hned pochopíte.

Do děje jsem se začetla hned od prvních pár stránek a neputil mě až do konce.
V knize se toho vždy děje tolik, že prostě musíte číst dál, abyste se dozvěděli, co se stane.

Hlavní hrdinka je mi neskutečně sympatická, protože i když je ještě hodně mladičká, její myšlení a uvažování je podobné dospělému člověku.

Romantická linka v se v tomto díle ještě tolik nevyvíjí, ale i tak je naprosto úžasná. Sice to není normální romantická linka, kterou známe z ostatních knih, přesto je velmi krásná.

BlueIvy
18.04.2020 2 z 5

Psychadelický zážitok toto..

gabice4
15.10.2019 3 z 5

Začátek knihy pro mě byl zmatený....... Stále jsem se neorientovala v tom, kdo co je a proč to tak je. Konec už me vtáhl do sveho příběhu.

Morganna
05.07.2019 5 z 5

Prvých 50 strán bolo náročných, úplne nový svet nepodobný ničomu čo som kedy čítala, ale potom som pokračovala bez pauzy, rovno presedlala na druhú a tretiu. Milujem celú sériu, ku koncu som aj plakala. :-)

RavenKate91
22.08.2018 2 z 5

Z počátku jsem se moc nechytala, ale potom se to rozjelo a velmi mě děj vtáhl.
Možná s větším odstupem se k četbě někdy vrátím, ale zatím jsou jen smíšené pocity. Stále na mě čekají ještě dva díly...

Devil-Ivet
08.07.2018 3 z 5

Bylo to dost zmatené, neuspořádané a chaotické. Některé postavy se mi pletli a dost dlouho jsem nevěděla, o co v té knize jde. Když jsem se dostala tak daleko, že jsem se konečně chytla, docela mě to začalo bavit. Tak trochu jsem si oblíbila Daemona a Saetana. I přes kladné hodnocení a doporučení mé kamarádky, hodnotím jen třemi hvězdičkami. Zas tak dobré to nebylo.

Ryorka
06.07.2018 1 z 5

Nechci to až tak úplně hanit, ale v mnoha ohledech mi to přišlo jako psychedelické bláboly nevybouřeného čichače toluenu. Dávám jednu hvězdu za to, že hlavní dějová linie mě to donutila dočíst.

Dani3
21.05.2018 1 z 5

Tak tohle byla velká slátanina.
Čarodějnice tu zotročují a mučí muže, muži ničí malé nevinné děti a všichni čekají na mocnou královnu se safírovýma očima.

Musím říct, že mi to hodně nesedlo, bylo to chaotické a roztahané. Navíc postav tady bylo, jak hub po dešti a velmi špatně jsem se v nich orientovala. Taky logika tu dost pokulhávala, jakákoliv jiná kniha bude lepší než tato.

Lika007
05.10.2017 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale bylo docela těžké se do toho začíst. Nejsem si jistá, zda bych ji dočetla, kdybych sebou měla na dovolené i něco jiného. Takhle jsem neměla moc na výběr.

Ailee
07.08.2017 3 z 5

Bylo dost náročné se zprvu zorientovat ve všech názvech a množství postav. Teprve po zvládnutí základů, když se děj zaměřil jen na užší výběr, mohl si čtenář víc všímat detailů. Ale po celou dobu se prakticky vůbec nic nedělo a jen se popisovaly pocity postav a sem tam se zabrousilo do strohé minulosti. Tajně doufám, že je to pouze hodně dlouhý předvoj pro druhý díl, který bude lepší.

*Pájuše*
21.06.2017 4 z 5

Jsem mile překvapena. Je to klasická, nefalšovaná, čistokrevná fantasy a přece… něco víc! Tomuto žánru má kniha hodně co nabídnout. Ze začátku, jak je tu často zmiňováno a vytýkáno, je problém orientovat se ve spoustě postav. Autorka čtenáře přímo hodí doprostřed a dělej, jak umíš. Vše vysvětluje až v průběhu děje. Některé pasáže v knize jsou… ech, zvrácené. Ale ne natolik, že by vás to odrazovalo od čtení. Na to, kolik má kniha stran, se četla velice rychle. Co mě ale celkem mrzelo, je skutečnost, že kniha, ač se motá kolem jedné hlavní postavy, není tou postavou, která vypráví celý děj. Zrovna u téhle postavičky bych opravdu chtěla vědět, co se jí honilo hlavou. :D

Calla2002
20.06.2017 5 z 5

Waw...já jsem ten konec opravdu nečekala jsem docela šokovaná...a jsem při tom nadšená protože takhle knihy většinou nekončí takže jsem docela vystresovaná :-D
jsem napjatá jak to bude pokračovat. Obecně děj byl....zajímavý byl takový trochu zamotaný ale jsem velice ráda že jsem si to přečetla a těším se až si přečtu další díl
řekla bych že to stojí za to si to přečíst :-)

sex magie americká literatura dark fantasy fantasy

Anne Bishop
americká, 1955
2010  80%Dcera čisté krve
2010  85%Dědička stínů
2010  88%Královna Temnoty

Kniha Dcera čisté krve je v