Dcera čisté krve

Dcera čisté krve https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29865/mid_dcera-ciste-krve-By8-29865.jpg 4 198 45

Černé drahokamy série

Před sedmi sty lety černá vdova prožila mystické vidění a z pavučiny jejích snů a vizí vzešlo starodávné proroctví. Nyní se říše Temnoty připravuje na příchod Královny, která bude vládnout mnohem větší mocí a silou než samotný pán Pekla. Ale Královna je ještě mladá, přístupná všem vlivům a korupci. Kdo ovládá Královnu, ovládá i Temnotu.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Triton

Daughter of the Blood , 1998

bartule
17.01.2017 4 z 5

Nejdříve trochu náročná orientace v postavách a ději,ale potom jedna velká paráda

Hajana
23.07.2016

Z knihy jsem mela stejný pocit jako když jsem začala cist Hru o truny. Prvních cca 70 stran me nebavilo a těžko jsem se orientovala v postavách a ději, zvažovala jsem ze ji něco tu. Nakonec jsem ji docetla a ihned se vrhla na dalsi dva díly a jsem rada. Jak již bylo řečeno neni to klasika žánru, ale urcite se k ni nekdy v budoucnu vrátím. Takže za sebe mohu doporučit.

Samira
03.04.2016 2 z 5

Knihu nechci nikomu hanit, ale mně vůbec nesedla. Dala jsem na velmi pěknou recenzi, zaujala mne i anotace a především vynikající úvod, ale postupně mé nadšení ochabovalo, lapeno v postavách, způsobu vyprávění i ději samotném. Doufala jsem, že se to v průběhu čtení změní, ale nestalo se.
Kniha však musela dát dost práce a jistě si najde mnohé nadšené čtenáře, jen jiné krevní skupiny než je ta moje.

Nikolaoss
11.03.2016 4 z 5

Celou trilogii určitě doporučuji k přečtení, já sama ji nepochybně budu číst ještě několikrát, protože opravdu stojí za to. Na poprvé fascinuje a na opětovné čtení zůstává zajímavým a lákavým oddechovým kouskem. Mezi klasiku žánru se sice nezařadí, ale určitě stojí za pozornost.

petronelka3
23.01.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Ze začátku trochu náročnější na zorientování, ale pokud tomu čtenář dá šanci, tak je to skutečně povedený příběh. Sama jsem to poprvé musela po pár stranách odložit, ale když jsem se o rok později ke knize vrátila a nenechala se zvyklat těžkým začátkem, nemohla jsem se potom odtrhnout

len85hor
04.01.2016 3 z 5

kniha se mi líbila tak napolo, hodně postav, hodně jmen, člověk si musel nějaké pasáže přečíst i dvakrát, třikrát aby pochopil, vůbec jsem se nemohla zorientovat

janca2864
15.11.2015 2 z 5

Zamotaný děj, člověk se v něm ztrácí. Pro mě nic moc. Doufám že ostatní díly budou lepší.

delatrix
29.09.2015 odpad!

Tohle je teda hnusná knížka a především ten konec. Celkově je ovšem hrozná, vůbec bych ji nečetla.

Sadako
08.08.2015

Velmi kvalitní Trololo, na jiné kvality již nezbylo místo. Zmatené softporno oplývající postavami jménem Saetan, Daemon či Lucivar a hromadou hysterických čubek, které se od sebe odlišují tak špatně, že jsem jejich jména raději zapomněla. Hlavní hrdinka plní plán Mary Sue na 110%. Přečetla jsem náhodou kus na návštěvě, tedy nehodnotím, ale byla by to maximálně jedna hvězda za ten nezáměrný humor, jakože brutální scény jsou asi nejvíc, po kastrační jsem se smála snad minutu. A když tak koukám na fotografii autorky, napadá mě vzhledem k sexuálním scénám v tomto neštěstí cosi jízlivého.

ElisR1
25.07.2015 1 z 5

Za mě velké zklamání. Do čtení jsem se musela nutit a málem jsem ani nedočetla...

moira2912
12.06.2015 5 z 5

Tahle kniha je pro mě srdcová záležitost a přestože není dokonalá - má doopravdy daleko k dokonalosti - je plná nápadů - ta magie!!, zvláštního humoru, má skvělé postavy a děj, zamotaný, složitý, poutavý. A bolestný. Mám ji jednoduše ráda.

Lorrainee
10.06.2015 1 z 5

To se proste neda... to je tak uchylny, ze bych to nejradsi upalila na hranici.

julliette
08.12.2014 5 z 5

tak strhující příběh, i když na tu tloušťku to nevypadá, čte se snadno a rychle. Ani jsem stránky nepočítala a bum, byla jsem na konci, škoda, že druhý a třetí díl jsou nedostupné, to čekání, až je vrátí, mě prostě ubíjí, a z toho důvodu čtu jiné knihy, abych se odreagovala

Marillee
22.11.2014 5 z 5

Musím se přiznat, že během prvních 100-150 stran mi několikrát hlavou proběhla myšlenka, že to vzdám, protože jsem knize vůbec, ale vůbec nerozuměla. Přišla mi hrozně složitá a také že je! Jenomže pak jsem se přelouskala přes začátek a už se nemohla od knihy odtrhnout. Pokud jste si zamilovali vyprávění Her o trůny se vším všudy (mám na mysli i násilnosti a další nechuťárny), tahle knížka je přesně pro vás! :)

Nel-ly
11.11.2014 4 z 5

Strašně mě mrzí, že se u nás zatím neplánuje pokračování téhle trilogie...
Kniha je NEUVĚŘITELNĚ originální a zajímavá, ale je vidět, že autorka je ještě nevypsaná. Svět má logické problémy, kdy čtenář není schopen přesně rozeznat v jaké verzi "alternativního" světa se nacházíme, když jsou jednou popisovány věci alá náš středověk, a pak zase oblečení atd. které do něj absolutně nezapadají.
Nápad byl úžasný, všechny ty postavy, ten svět, ta temnota... ale zpracování bylo mírně chaotické a pro čtenáře mohlo působit zmateně (já četla všechny tři u nás vyšlé knihy naráz a díky bohu za to :D)

ráda bych se v češtině dočkala dalších knih od autorky, do dnes jich napsala už mraky

maca5449
06.11.2014 4 z 5

Chvíli mi trvalo zorientovat se v postavách, drahokamech a vůbec v celém politickém systému, ale stálo to za to. Není to kniha pro každého, pokud se člověk přenese přes kastrování mužů nebo znásilňování mladých holek, čeká ho velmi pěkný příběh o tom, jak může ztratit všechnu naději.

Nic pozitivního, nic optimistického. A přesto zanechá hluboký dojem a chcete další díl. Snad jen dát si chvíli oddech.

pobijecmuch
26.06.2014 odpad!

Manipulace se čtenářem, hora zvratků, no prostě knižní zhovadilost. Po přečtení části knihy jsem si oči vyplachoval borovou vodou a přemýšlel, že půjdu k očnímu zkusit přečíst tu jeho tabulku. Na reklamu a rady jiných čtenářů nesmíte dát, protože potom máte na několik nocí pokažené spaní.

Arianne
22.04.2014 3 z 5

Je to podivny a lehce zmateny svet, kde vladnou sadisticke zeny, zneprateluji si muze a pak jsou nuceny je jeste trvdeji ovladat.Ale nic netrva vecne a co se stane, az se ten nejmocnejsi a nejzurivejsi osvobodi? To se dozvime v pristim dile.
Pribeh je zajimavy a celkem neotrely, nicmene styl vypraveni je misty zmateny a az zbytecne komplikovany. Nez se pustim do pokracovani, chce to trochu oddechu.

MiaVanAcid
30.12.2013 1 z 5

rozečetla jsem a nyní odkládám ...nedočteno....pro mne chaos od první strany, nechytlo mne to.

Kate.S
11.12.2013

Nepřečetla jsem ji celou, zdaleka ne. Nevím no, nějak mi to nesedlo. Připadá mi to hodně zmatené, co se týče postav. A ty drahokamy to samé. Možná se ke knize vrátím později, ale momentálně ji zavírám.

sex magie americká literatura dark fantasy fantasy

Anne Bishop
americká, 1955
2010  80%Dcera čisté krve
2010  85%Dědička stínů
2010  88%Královna Temnoty

Kniha Dcera čisté krve je v