Hlasy v bouři

Hlasy v bouři https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475053/bmid_hlasy-v-bouri-Tls-475053.png 4 717 198

Černá zima série

Clare si vybavila zimu. A opuštěná auta u krajnice, hračky poházené na silnici. Vybavila si nekonečnou vánici a hrůzu, kterou nedokázala vysvětlit. A pak už nic… Když se probudila, ležela celá rozbolavělá a vyděšená v prastarém, ponurém domě, připomínajícím spíše starodávné šlechtické sídlo. U postele seděl neznámý mladý muž a tvrdil, že měla ve vánici autonehodu. Našel ji a přinesl do svého domu. Clare by ze všeho nejraději utekla, ale je až příliš slabá a vánice za okny stále nepolevuje. Uvěznila je v domě a Clare nezbývá než čekat. Mladík se k ní chová mile, ale Clare si není jistá, nakolik mu může důvěřovat? On tvrdí, že jsou v domě sami, ale ona má pocit, že vidí a slyší věci, které naznačují, že kolem někdo slídí a čeká na příležitost. Napětí stále stoupá a s ním i pocit, že se z nich stala lovná zvěř. Clare dochází k závěru, že její nehoda nebyla náhodná. Venku za dveřmi na ni něco číhá, něco čeká, až opustí bezpečí kamenných zdí… něco strašného, nelidského a krutého.... celý text

Literatura světová , Horory , Romány

Vydáno: , Fobos

Voices in the Snow , 2020

Princezna22
Princezna22
24.06.2023 4 z 5

Tak tohle byla jízda. Příběh od začátku do konce se četl sám.. Záplatka super,koukala jsem jak puk do stěny. Příběh by se mohl ale více rozvinout asi bych tam i přidala více toho mrazivého. Za mě 4/5 na tu 5 tu si nechávám kdyžtak v záloze na další díly a knížky. A teď směle do dalšího dílu...

vlkove
vlkove
11.06.2023 4 z 5

Vlastně proč ne, ve výsledku mě kniha bavila. Příběh není nikterak složitý, občas se mi zdálo, že kniha nedrží souměrné tempo ale vše zachraňuje styl psaní autorky, která prostě zbožňuje staré strašidelné domy.
Těším se na další díl.

Didi15
Didi15
09.06.2023 4 z 5

Tak za mě docela dobrý , fajn námět, který bych já sice zpracovala o kapánek jinak, ale čte se to prostě dobře. Určitě si dočtu i další díly , protože potřebuju vědět, jak to přeci dopadne :)

SilvieSisinka
SilvieSisinka
25.05.2023 4 z 5

Můj první přečtený horor,napínavé až až.Tohle bych nechtěla nikdy zažít osobně.Tesim se na pokračování.

Pavlína2019
Pavlína2019
21.05.2023 5 z 5

Výborná záležitost!!
Tento druh knih nevyhledávám, ale u této autorky dělám naprostou výjimku.
Tohle se mi opravdu tak líbí!
Píše tento žánr skvěle.

Povedlo se mi přečíst druhý, třetí a čtvrtý díl. A až teď teprve první. :-)
A začátek příběhu jsem si nemohla nechat ujít.

Děj se mi ohromně líbí, celá série je skvěle napsaná, jako vy byl člověk přímo tam.

Rozhodně si nenechte ujít tento první díl, ale v žádném případě ani ty ostatní.
Jsou nabité akcí, adrenalinem a napětím o mnoho více než tento.

Uvažovala jsem, jak příběh může pokračovat a autorka ho vymyslela fakt skvěle poutavě a zajímavě.

V každém případě doporučuji!

monika3332
monika3332
15.05.2023 4 z 5

Hlasy v Bouři, jsou chytlavé a už se těším na pokračování.
Tuto autorku jsem četla poprvé a rozhodně ne naposled :)

KnihomolkaKatka
KnihomolkaKatka
05.05.2023 5 z 5

Tahle kniha je vážně pecka. Přesvědčila mě, že si mám přečíst i autorčiny Strašidelné domy. Styl psaní mi sedí. Je čtivý a o napětí není nouze. Do této série autorka přidala i trošku romantiky, ale je to nenásilné a pomalé a tak jako na pozadí. V popředí je spíše opravdu to nebezpečí a boj o přežití. Těším se na další díly.

Duchoslp
Duchoslp
26.04.2023 3 z 5

Apokalypsu jako žánr úplně nemusím, ale v podání Clare a Dorrana se mi docela líbila. Knížka se čte opravdu dobře. Oběma jsem celou dobu držela palce a jsem zvědavá na další díl

janina74
janina74
17.04.2023 5 z 5

Hodně zajímavá kniha.

Veronika_mad
Veronika_mad
11.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Skvělý a napínavý příběh! Už mám rozečtený druhý díl :) Začátek měl velmi pomalý rozjezd. Clare vidí vyzáblé na můj vkus až moc dlouho sama. Jako v každé hororové knize nechybí rozdělení hlavních hrdinů, které výjimečně nekončí smrtí jednoho z nich :) Ale celkově je kniha velmi povedená. Doufám, že si takovou laťku udrží i další díly.

Stanas513
Stanas513
23.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Tak zase nevím, co si o této knize mám myslet. Tak trochu mi připomíná "Apokalypsu Z", u níž jsem přečetla dva díly a třetí jsem už nějak nedala. Oživlé mrtvoly a do toho milostný románek. Pořád jsem čekala, že se alespoň dozvím, jak to všechno vzniklo a proč. Ale možná to nebyl ten pravý záměr autora. Královna hororu se snaží o hrůzostrašný děj, ale já jsem spíš uronila slzičku v té citové záležitosti...
V podstatě se mi kniha četla dobře a líbila se mi. Mám připravený druhý díl, tak uvidím.

kniha
kniha
20.03.2023 5 z 5

Kdybych tušila, jak skvělá je tato série, vzala bych si dovolenou a přečetla ji celou naráz. Autorka vtáhne do děje a nepustí.

Metla
Metla
19.03.2023 3 z 5

Růžová knihovna v kulisách izolovaného panského sídla, sněhové bouře a čehosi znepokojivého uvnitř i v okolním světě. Znáte to: ona je atraktivní, kurážná, byť poněkud zmatená, on je tajemný, silný, citlivý, pohledný... zpočátku to skřípe, ale časem ( ! spoiler:-) ) dojde i na něžný, nevinný polibek. Taková roztomile starosvětská romantika, která může nepříjemně překvapit ve všední realitě ukotvené osoby, co neholdují příšerám ani apokalyptickým scénářům.
Pro mě lehce pošahaný, snesitelný průměr. Za povedenou atmosféru přihodím 5% a jestli se v knihovně vynoří další díly, možná sérii dočtu. Pokud ne, žádná škoda. 55%

mondulinecka
mondulinecka
18.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Darcy umí skvělou atmosféru, čte se moc dobře. Slaďárna v podobě Clare a Dorrana mi nevadila, Nicméně jak zde již bylo zmíněno, rozuzlení mě také zklamalo. Vyzáblé zkroucené postavy by byly ok, první mě napadlo, že se Darcy pustila do zombíků, což by mi nevadilo, to já ráda :D .. každopádně Dorranova matka s hmyzíma nohama už byla opravdu moc. No snad bude druhy díl opravdu lepší.

emilieselden
emilieselden
15.03.2023 3 z 5

Kniha byla čtivá a napínavá ale samotné rozuzlení mě zklamalo. Asi proto, že už jsem četla i Duch domu Ashburnů. Nevím, jestli se budu pouštět do pokračování.

Nikusha
Nikusha
10.03.2023 3 z 5

Ten začátek se zbytečně natahoval. Asi chápu, že chtěla vytvořit napětí, ale bylo to kapku nudné. Pořád mi to evokovalo "strašidelné domy", ale ke konci se to hezky rozjelo. V podstatě mě to bavilo celou dobu. Navíc teď s manželem sledujeme The last of us, takže načasování bylo perfektní :D Hodnocení dávám nižší, ale rozhodně si přečtu celou sérii. Od autorky jsem přečetla snad všechno, tak u toho zůstanu.

netopýrek1985
netopýrek1985
06.03.2023 5 z 5

Páni to byla jízda. Jen aby to mezi Clare a Dorrianem dopadlo dobře.

Dixinka
Dixinka
26.02.2023 5 z 5

Super romntárna a oddychové čtení. Četla se sama.

ELENtheKNIHOMOL
ELENtheKNIHOMOL
23.02.2023 2 z 5

Co jsem to proboha právě přečetla?
Opravdu nerada hodnotím knihu špatně, ale tady nemám na výběr.

Kdo je tato autorka a co provedla s Darcy Coates?
Tohle bylo tak přehnané a trapné, spíše úsměvné než hororové.
První polovina příběhu mě bavila,popisnou část a budování atmosféry zvládla Darcy na jedničku. Byla jsem napnutá co z toho vzejde a otáčela stránku za stránkou poháněná zvědavostí.
Od druhé poloviny,když jsem se dozvěděla co to "něco" jež je sleduje je,jsem jen valila oči a obočí mi vystřelovalo až na vrch hlavy.
Tvory,které tu autorka stvořila bych neobsadila ani do scifi.
Tohle byla absolutní blbina.

To už jsem si rovnou mohla pustit film Žraločí tornádo nebo Návrat vražedných rajčat.

Omlouvám se Darcy,ale za mě absolutně ne.
2 hvězdy za první polovinu knihy,která měla potenciál a 3 hvězdy dolů za ploché postavy a velmi kýčovitý milostný románek zasazený do... no,něčeho co mohl být dobrý příběh.

Patouska
Patouska
13.02.2023 3 z 5

Bohužel to nemůžu považovat za horor, na který jsem se moc těšila. Kniha je fajn, ale to je asi tak vše. Čtu další díl a ten je mnohem lepší, takže doporučuji se prvním prokousat :)

americká literatura horory

Darcy Coates
australská
2019  80%Duch domu Ashburnů
2019  76%Tajemství sídla Craven Manor
2021  83%Kořist
2020  85%Přízraky domu Carrowů
2021  71%Hlasy v bouři

Kniha Hlasy v bouři je v