Černá žena od Nilu

Černá žena od Nilu https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2647/bmid_cerna-zena-od-nilu-HUd-2647.jpg 4 57 8

Podmanivý román o "femme fatale" žijící v Egyptě v šestnáctém století před naším letopočtem zobrazuje nejen její fascinující osud, ale předestírá též pestrou fresku života řemeslníků, válečníků, kněží i umělců té doby.

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Schwarze Frau vom Nil , 2000

Paulika419
26.02.2023 5 z 5

Překrásná kniha skvělá Brigitte Riebe.

Květinka008
10.02.2020 5 z 5

Zhltla jsem ji za jeden víkend, přestože jsem ji četla asi potřetí :-) Zkrátka mě vždy pohltí ten svět starověkého Egypta... Úžasný příběh!

danielavachova
28.10.2019 4 z 5

Čtivý historický román,velmi mě zaujal,určitě se podívám po dalším od této autorky.

85098211
19.08.2019 4 z 5

Druhá kniha, která mi pomohla zpříjemnit už i tak dokonalou dovolenou na Krétě ;-). Tentokrát jsem se ale nedokázala až tak úplně nadchnout. Z dob starého Egypta toho už mám poměrně dost načteno a tato kniha se mi zdála o něco málo slabší, než jiné. Příběh jako takový je místy i drsný, což je ale pochopitelné vzhledem k tomu, jaký tenkrát život byl. Autorka však píše dobře a čtivě, proto knize dávám poctivé čtyři hvězdičky a doporučuji milovníkům příběhů z tohoto období.

bekule
24.06.2019 5 z 5

Krásný příběh Sahti - nubijského děvčátka násilím odvlečeného do Egyptského Vesetu v období konce 17.dynastie.Nečekala jsem že tady narazím na osudy mého nejoblíbenějšího faraona Kamose, není mnoho románů věnujících se tomuto období ,většina se odehrává až o dvě stě a více let později. Protože jsem však dříve četla úžasnou trilogii - Vládcové obou zemí - věnovanou této etapě egyptských dějin, raději se ztotožňuji s variantou Pauline Gedgeové.

karamelka33
14.11.2017 5 z 5

Pěkná kniha .Dobře se četla ,autorku jsem neznala a byla jsem nadšená.

ufounek17
05.03.2017 5 z 5

Tak to jsem nečekala...Tato knížka mi vyrazila dech. Určitě si najdu další od této skvělé autorky.

rtesarova88
11.05.2013 5 z 5

Toto je první kniha, kterou jsem z této tématiky četla. Chytila mě natolik, že se k ní ráda vracím.

starověký Egypt historické romány německé romány

Brigitte Riebe
německá, 1953