Černá sanitka a jiné děsivé příběhy

Černá sanitka a jiné děsivé příběhy

povídky, příběhy, dobrodružství

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1016/cerna-sanitka-a-jine-desive-pribehy-1016.jpg 3.7106
Povídky, Literatura česká
Vydáno:, Plot

DiLay

Erotogenní křeček mě dostal asi nejvíc :D

ManželéMannovi

Zajímavé folklorní příběhy.

Mann

Jodgo
27.07.2016

Pribehy samotne ma zaujali, su zabavne a dobre sa citaju avsak tvoria nanajvys tretinu obsahu, zvysok tj. prevazna vacsina knihy su do omrzenia sa opakujuce blaboly kde sa to len tak hemzi narativom, korpusom, syžetom, oralnou transmisii, katartickym efektom a dalsimi vymyslenymi slovami. Ak cakate lahke citanie na skratenie si dlhej chvile vase ocakavania sa splnia na 30% ak cate nudnu ucebnicu o historii a vyvine ...vlastne som uz aj zabudol coho tak sa vase ocakavania splnia na 70%

minimonisek
14.07.2015

Městské legendy se mi líbily. Některé jsem slyšela poprvé, což mě překvapilo. Jiné pro mě naopak byly známé. Sbírka je zajímavá.

wooloong
05.05.2015

Městská legenda - fenomén dnešní doby. Slýchávala jsem je jako dítě u táboráku, vyměňovali jsme si je o přestávkách ve škole, vzájemně jsme se jimi strašili, když jsme se vraceli před setměním "z venku". Byla jsem potěšena, že měl někdo tolik entuziasmu, a pustil se do jejich shromažďování, aby nám předložil jejich soubor.

LordSnape
04.05.2015

Moje první oficiální audiokniha, kterou jsem doposlouchal od začátku až do konce. Příběhy jsou to zajímavé a vzhledem k tomu, že se zajímám o folklor a etnologii, tak se mi to nemohlo nelíbit. :-)

iva23
01.10.2014

Moc jsem se pobavila a dodnes se bavím, když poslouchám, jak se to a to stalo jednomu známému, který to povídal mému známému.

nokid
26.09.2014

Dobré. Jen mi není jasné, kde vzít jistotu, že se skutečně nic z toho nestalo...?

v.e.v.er.ka
30.08.2014

Super knížka spoustu historek znám, spoustu jsem si myslela že jsou opravdu pravda a samozřejmě tam byly úplně neznámé..... Něco pobavilo něco šokovalo... Víc takových knih ;-)

Lidudu
06.08.2014

Dřív si lidi vyprávěli, že se po Praze prohání bezhlavý rytíř, dnes si vyprávíme, že čivavu za čtyřicet papírů odnesl jestřáb =)
Každá doba má to svoje. Černá sanitka je pěkná a přehledná sbírka novodobého folkloru. Lidé vymýšlí příběhy, kterými se straší (například právě černá sanitka, nebo o lomu Amerika a vojáku jménem Hagen) nebo uklidňují a dávají si naději (ta verze o Pérákovi, co dával nacistům na frak). Mě se to líbí moc

Seraphin
21.07.2014odpad!

Zajímavé na téhle knížce bylo jen to, že asi každý zde objevil něco co už slyšel od známých nebo četl jako hoax v emailu. Knížka mi vůbec nepřijde jako nějaké zvláštní umělecké dílo, jen obsahuje přepsané fámy co někdo někdy řekl a předlouhé vysvětlení, že se o žádnou historku nejedná a to může být pro čtenáře velmi náročné, zdlouhavé a nudné. Pokud si chcete přečíst něco strašidelného doporučuji kvalitní hororové knihy nebo pověsti českých měst, hradů, zámků apod. nebo časopis Enigmu.

elin.m
01.11.2013

Kamarádka kosmetičky mojí kadeřnice říkala... že je to skvělá knížka! :)
...a rozhodně nešlo o žádný mýtus! Doporučuji!

mh.mail
10.07.2013

Autor encyklopedicky zpracovává některé typické městské legendy, které jsou vypravěči podávány za zaručenou pravdu. A jako encyklopedii je potřeba knihu číst.

Skjaninka
08.06.2013

Povesti a fámy, ktorých vysvetlenie by som si s radosťou nechala ujsť. Nielenže som o niektorých ani nepočula, ale spústa z nich bola vyslovene smiešna, nelogická a nepochopím, ako také blbosti niekto chce riešiť a rozoberať. Čiernu sanitku zakopávam hlboko do čiernej zemi a obsah tejto knihy bude pre mňa len fámou, ktorá v mojej hlave zapadne do "priahradky" nenávratne zabudnuteľných kníh.

Dáma s hrnstjm
21.05.2013

Ke knize je třeba přistupovat jako k populárně naučné literatuře, tedy pozor! - autor se vás pokusí nenápadně vzdělat ve svém oboru. Petr Janeček shromáždil obrovské množství materiálu - městských legend z různých koutů světa, takže byl schopen definovat shodné znaky a rozšíření legend až k nám do Čech. Je až neuvěřitelné, kolik současných českých děsivých historek - ano, přesně těch, které se staly známému vašeho známého ve vedlejším městě a někomu na druhém konci ČR - vzniklo na druhém konci světa a v průběhu doby se dostalo až k nám. Knihu jsem četla spíš jako odbornou publikaci z oboru folkloristiky a příběhy byly pro mně spíš zábavným ukázkovým materiálem. Naučné pasáže mě bavily, dozvěděla jsem se hodně nových informací. Černá sanitka jako celek měla obrovské štěstí, že došlo k natočení pořadu ČT1 na motivy knih - jinak se obávám, že by tato autorova mravenčí práce nedošla takového rozšíření, což by byla obrovská škoda!

Miss Utahraptor
13.01.2013

Název knihy klame tělem- děsivých příběhů zde mnoho není. Ano, nějaké mohou (hlavně v ústním podání) vystrašit, ale mnohem více zde zmiňovaných "městských legend" spíše pobaví, znechutí, popřípadě donutí k zamyšlení jaktože tomu někdo může doopravdy uvěřit.
Oceňuji rozbor většiny příběhů, uvedení různých verzí a zasazení do kontextu celosvětového folkloru. Kniha je dobře uspořádaná- dle jednotlivých tematických okruhů (auto, VŠ&SŠ, prostředky MHD...)- a doplněná zajímavými ilustracemi.
Jako jednoduchý folkloristický rozbor určitého fenoménu- moderních legend- bych hodnotila 90%, díky názvu jsem však očekávala něco trochu jiného... Bezpochyby ale jde o velmi zajímavou publikaci.

Kikušák
12.06.2012

S kamarádkou jsme si příběhy předčítaly a opravdu někdy to jsme skoro ani nedočetli, jak se nám zvedl žaludek.

koubin007
25.10.2011

Z počátku nudná teenagerovsky ublafaná coolárna, ale později a hlavně po přečtení povídky o čínské restauraci a pavoukem na rýži, musím uznat, že je to prostě jednoduše řečeno: ZÁBAVA!
Možná zde najdete i pár takzvaných pravd, o kterých vás u piva přesvědčoval Franta Vopička, že jsou natuty pravda, a vy, jelikož máte mozek v hlavě větší než pomeranč ze Španělska, jste mu tvrdili, že je to blbost - a vystavovali jste se tak veřejnému posměchu a pohrdání, komentovanému slovy: "no jo, jako vždycky zase nevěříš (úšklebky)". (SPOILER!!!) Prostě "doprdele, já sem vám to řikal, že je nesmysl, aby někdo dával do párků lidský maso a cákal do kebabu :))
Ať už naložíte s knížkou jakkoli, nenecháte si potém aspoň věšet nosy na bulíka.

4xab
09.10.2011

Docela legrace zjistit cim nas v mladi krmili a strasili:-) Nasledny rozbor a amalyza pribehu po chvili zacina byt nudna a opakujici se.

maphiosso
17.08.2011

Je až pozoruhodné, kolik "zaručeně skutečných" příběhů z této knihy (a z dalších pokračování) jsem slyšel od svých známých. Vždycky je s úsměvem poslouchám, případně dokončím historku za ně :-) Jinak klobouk dolů před panem autorem. Pátrání po původu různých fám a legend určitě není žádná brnkačka..