Profesionální žena

kniha od:


Koupit

Příběh o trnité pouti nezdolné a houževnaté krásky Soni Čechové za životním snem a vlastním sebezdokonalením lze číst několikerým způsobem: jako parodii na dobrodružnou a ženskou brakovou literaturu i jako zdařilou analýzu životních stereotypů současného člověka. Páralova hrdinka začíná jako služtička v pohostinském zařízení v severočeské vísce; myje schody a vykonává podřadnou práci, avšak přes nejrůznější dějové zvraty, únosy a manželství vede její cesta až ke studiu a úspěšné kariéře sekretářky podnikového ředitele. Zásluhu na tom má tajemný neznámý, který na dálku řídí dívčino jednání a vychovává ji nenápadně v "profesionální ženu."...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93427/profesionalni-zena-93427.jpg 3.8206
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno, Severočeské nakladatelství
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (28)

Kniha Profesionální žena

Přidat komentář
Katka2382
21. května

Tuhle knihu jsem přečetla v mládí několikrát a až teď na DK jsem zjistila že jde vlastně o parodii:D.

katallinka
02. května

To bylo tak hloupoučké a naivní až to bylo naprosto geniální. Moc jsem se při čtení bavila.


Allla9
20. dubna

Knížku jsem četla již podruhé a musím říci, že mě bavila.

intelektuálka
10. dubna

Tak znovu po 30 letech - v hlavní roli oblíbená Soňa Čechová ....

" Poctivé podnikání" manželů Volrábových a květinové suaré ...

A dálkově řízená Soňa - překvapí vás, kým je to vlastně řízena ....

Vladimír Páral ve své vrcholné formě - vtipný, zábavný, ironický - a jeho kritika konzumního života - stále čitelný " román pro každého ". Doporučuji.

KnihovniceVěra
21. ledna

Skvěle jsem se bavila na rozdíl od četby v době vydání, kdy jako mladá jsem asi nepochopila, že jde o parodii. Dílo se ve své době zcela vymykalo šedému průměru a přes četné socialistické reálie je nadčasové.

babouk1918
01. ledna

Páralovy knihy jsou osobité a za "totáče" měly své kouzlo. Velmi originální a nevšední způsob psaní vybočoval ze socialistického stereotypu. Mě se jeho knihy a styl psaní líbí dodnes. Samozřejmě tematicky jsou poplatné době, kdy byly napsány, takže Páral se dnes dostal mimo oblast čtenářského zájmu. Dnešní generace si vůbec neumí představit, jak se žilo za socíku a Páral přitom tuto dobu vystihuje velmi barvitě. Profesionální žena je krásně a čtivě napsaná a vždycky mi vyvolá úsměv na tváři, když se k ní vrátím. Za sebe dávám plný počet hvězd.

HaHa11
30.11.2019

Pokud čtete ve správném věku a ve správnou dobu (předrevoluční), oceníte mnohem více než kdykoliv jindy. Mně se to poštěstilo, a proto dávám plný počet.

maryska09
25.08.2019

Knihy mistra Párala mám ráda, tato patří k těm milým. Čtenář jí nesmí brát příliš vážně, jedná se o krásnou nadsázku. Díky za ní

1

Doporučujeme

Stín kapradiny
Stín kapradiny
Život na ostro
Život na ostro
Sběratelé ostatků
Sběratelé ostatků
Panda v nesnázích
Panda v nesnázích