Černá neděle

Černá neděle https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8385/bmid_cerna-nedele-Xjs-8385.jpg 4 190 31

Thriller, v němž příslušníci palestinské teroristické organizace chystají za pomoci válečného vysloužilce vražedný atentát na amerického prezidenta. Duševně narušený válečný veterán z Koreje a z Vietnamu, poznamenaný zajetím i problémy v osobním životě, který nenávidí americkou společnost a touží se jí pomstít, se spojí s palestinskou teroristickou organizací. Teroristé využijí jeho touhy zabíjet k přípravě rozsáhlé teroristické akce, při níž má zahynout spolu s americkým prezidentem i tisíce dalších lidí. Po stopě teroristů jdou agenti izraelské špionážní služby, kterým se na poslední chvíli podaří zabránit rozsáhlému masakru.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Alpress

Black Sunday , 1975

adelinka
24.08.2015 3 z 5

už počas čítania som rozmýšľala ako budem hodnotiť - hviezdičky behali raz tri raz štyri....nakoniec dám tri...tiež mám pocit, že chvíľami nič moc - potom ma dej chytil a nevedela som knihu odložiť a zasa som sa vrátila k tomu - nič moc. dej je z plánovania teroristického útoku na niekoľko tisíc ľudí - samozrejme nevinných ľudí a plánu zabrániť útoku.....

vysypanel
06.03.2015

Byla to výborná kniha napsaná poutavě,přečetl jsem za dva dny. Byl jsem překvapen koncem stejně jako někteří jiní, většinou bývá happy end...Zcela vystihuje situaci v americkém systemu - chaos, zmatek , neschopnost improvizace. Tyto vlastnosti jim ostatně přetrvaly dodnes...
Doporučuji k přečtení

luci75
25.11.2014 2 z 5

Tak já zas tak nadšená jako ostatní nejsem. Knihou jsem se musela prokousávat, vůbec mi to neutíkalo. Některá vyprávění o minulosti jsem přeskakovala, přišla mi nedůležitá a nudila mě. Kniha pro mě začala mít spád asi tak od její poslední třetiny, kdy se konečně začalo něco dít. Konec byl rozhodně překvapující. No prostě to nebyl můj šálek čaje.

DennisMoore
14.08.2014 4 z 5

Není to kniha, kterou bych začal číst a neodkázal odložit (v tomhle ohledu mi zkrátka a dobře více vyhovují grafomanské opusy Toma Clancyho), ale je to určitě dobrá kniha s propracovanými postavami, napínavými scénami a strhujícím finišem. Doporučuji také její filmovou adaptaci.

michael4483
26.04.2014 4 z 5

Od Harrisa slabšia záležitosť, ale aj tak drsný a dynamický patriotistický thriller o terorizme, vnútornej hrozbe, tajných službách a jednom maniakovi, ktorý sa rozhodol vziať so sebou do hrobu amerického prezidenta a pár tisíc ďalších. Ak nie ste fanúšikmi žánru, držte sa ďalej, tento román nepatrí medzi autorov vrchol. 75%

Ladys
28.02.2014 3 z 5

CIA, Mossad, teroristi a vyšinutý cvoci. Ale jo. Celkem to mělo spád. I když Černé září řádilo v Mnichově 1972 a američani si to téma hned museli půjčit domů

technolog
20.12.2013

Myslim ze konec byl napsan naprosto idealne. Mam rad stastne konce, ale k romanu ze života by se to nehodilo. Knizku mohu doporucit jako oddechove cteni. Me se libila :)

otula
05.11.2013 5 z 5

Fajn čtení. Docela jsem byl zvědavý, jak kniha skončí - uvažoval jsem, že v reálu by to asi mohlo dopadnout právě tak, jak to autor uzavřel, ale podvědomě jsem tomu nevěřil a čekal jsem nějaký typicky románový happy end.

čuřil
14.01.2013 4 z 5

Četlo se mi to velice dobře. Strhující, dobrá zápletka, tajné služby, velmi dobré a zajímavé zakončení

Moňula7
25.10.2012 5 z 5

Je velmi dobře napsaná. Charakterizoval dobře postavy úplně sem si je do nejmenších detailů dovedla představit. Konec byl neočekávaný a byla jsem velmi překvapená.

Rockwood
17.11.2010 5 z 5

Po pár stránkách jsem došel k závěru, že jsem rozečetl přece jen něco jiného, než jsem původně chtěl. Nevím proč, ale jaksi jsem této knize přisuzoval anotaci, která patřila Červenému drakovi od stejného autora. Ale co už, řekl jsem si že mě to nezabije a koneckonců já rozečtené knihy strašně nerad opouštím. A skutečně jsem toho nelitoval, ba dokonce naopak. Počtení to bylo velice kvalitní, alespoň pro mě, třebaže se jednalo o trochu jiný žánr, než který jsem v mylném dojmu očekával.

Já na tuhle knihu můžu snad pět jen samou chválu. I když možná bych vytknul to, že některé popisy v té knize byly natolik zdlouhavé, že to téměř bylo nudné a zbytečné. Ale na to jsem si velice rychle zvykl a koneckonců to bylo jisté oživení příběhu. Mě osobně se postavy v příběhu jevily tak, že nikdo není hlavní klaďas, ani hlavní záporák, třebaže námět je jasný. Pro mě ty charaktery postav byly tak vykresleny, že s každou z nich jsem cítil sympatie, tedy až na pár teroristů, ale zrovna toho Amerického vyjímaje. A bylo to napínavé jak kšandy až do samotného konce a ten konce byl opravdu luxusní. Ten se mi velice líbil, i když to může znamenat, že jsem morbidní, ale fakt mě to nadchlo. Celá ta kniha.

zfilmováno tajné služby terorismus atentáty

Thomas Harris
americká, 1940