Skleněná těla

Skleněná těla https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277722/bmid_melancholie-sklenena-tela-XbI-277722.jpg 3 423 110

Melancholie / Melanchólia série

Skleněná těla od autorů bestselleru Vraní dívka přinášejí další temný severský thriller, jenž opět zamíří do nejhlubších koutů lidské duše a odkryje její odvrácenou tvář. Švédsko zaplavila vlna sebevražd. Umírají mladí lidé, ze světa scházejí těmi nejděsivějšími způsoby. U všech se našly staré kazety s hudbou z osmdesátých let. Stockholmský detektiv Jens Hurtig zjistí, že všechny patřily jediné ženě. Nedlouho poté začne někdo brutálně zabíjet vlivné osobnosti. Souvislost obou případů je hrozivější, než si kdo vůbec dokáže představit… Skleněná těla vyprávějí napínavý příběh o hudbě, touze a nenávisti – příběh o tom, čeho všeho je člověk schopen kvůli umění a jak extrémní prostředky je ochoten k tomu použít. Skleněná těla jsou návykový román, jehož čtení bolí, ale nejde zastavit.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Glaskroppar , 2014

sandra292
18.08.2016 1 z 5

Propadak, nechutne hloupe. Serie vrani divky daleko lepsi

4xab
14.08.2016 odpad!

U me totalni propadak. Mam blbou vlastnost, sebevetsi kravinu docitam, a tentokrat to bylo ukrutne utrpeni. Nechapu, jak se kniha o nicem, o lidech, kteri jsou znudeni zivotem a nedelaji nic, jen prezivaji a rejpou se v ho..., vegetujou, muze byt bestleselrem???
Na druhou stranu uznavam, sloh dobry.

timelady
05.08.2016 4 z 5

Ze začátku jsem se ztrácela v ději, nicméně po zorientování jsem se nemohla od četby odtrhnout. Námět považuji za originální (i když těžko říct, nejsem zrovna "žrout" severských detektivek), styl a forma rozložení je přehledný a srozumitelný, ale na můj vkus je zde až moc postav.

Landys
02.08.2016 4 z 5

Můžu jen doporučit. :)

Monique82
01.08.2016 1 z 5

Těžko jsem se do ní začetla, nečetla se mi moc hezky. S odstupem se k ní vrátím.

mirunda
29.07.2016 5 z 5

Výborná detektivka, rozjezd sice pomalejší, spousty postav, ale nakonec jsem se zorientovala a hltala každou stranu

bezprezdivky
26.07.2016 odpad!

Naprosto prázdná a umělohmotná kniha. Vše je jen na efekt, ve snaze co nejvíce šokovat čtenáře autoři vrší mrtvé - brutální vraždy a sebevraždy, včetně dětí, sebepoškozování. Tohle číst je jako se jít dívat na veřejnou popravu.

krtek6
23.07.2016 5 z 5

U knihy mi trochu na začátku trvalo než jsem se zorientovala. Jinak opět dost brutální,zvláštní kniha. Ale vzhledem, že jsem četla i předchozí trilogii, u této dvojíce autorů mne to nepřekvapilo. Četla se opět velmi dobře a zajímavé bylo i rozuzlení případu. Slabším povahám určitě nedoporučuji, jinak má ode mne opět jedničku.

Zuziiik
18.07.2016 3 z 5

Rekla bych, že po trilogii Vrani divka je to taková nastavovana kaše.Moc mě to nebavilo a jestli budou nějaké díly, tak je asi číst nebudu.Uz to bylo moc utazene za vlasy......

SimonaP
16.07.2016 2 z 5

moje první kniha od autorů. Vůbec se mi nelíbila, nevím, zdá se mi, že navazuje na předchozí trilogii, protože jsem se neorientovala v postavách, nesedl mi styl vyprávění, zkrátka jsem během čtení necítila vůbec nic, postavy mi byly lhostejné, konec nijaký.

Marty666
05.07.2016 2 z 5

Tak nějak nevím...
Jsem dost velký čtenář, ale tato kniha mě ani neoslovila, nepřekvapila, nenadchla, prostě nic.
Byla zvláštní, je to autorů styl, neupírám jim to. Jen vím, že se k nim vracet nebudu.
Množství postav, do kterých se nedalo ani přes několikeré vracení vžít, pokaždé to bylo, jak když je mi ta konkrétní postava znovu představována a ne že bych se těšila na pokračování jejího příběhu.
Závěr byl nicméně překvapivý.

Nazli
02.07.2016 4 z 5

Divoká jízda s překvapivým závěrem. O sebevrazích se mi četlo lépe než o zneužívání dětí, šílené to napsat, ale tak to je..

KristinaK
01.07.2016 3 z 5

Nevím pořádně, jaký dojem na mě knížka udělala. Jsem celkem velký čtenář, ale ty rychlé kapitoly plné filozofie o životě a smrti, mě docela mátly a nemohla jsem se do půlky srovnat s celkovým příběhem a návazností kapitol. Je to velmi smutný příběh, mrazí mě z něj a nedoporučuji slabším povahám.

smoldo56
19.06.2016 4 z 5

Po všetkých tých nadšených komentároch som to čakal o niečo lepšie :) Ale nesklamalo. Každopádne knihu treba brať skôr ako taký výlet do duše samovrahov, než detektívku, v opačnom prípade sa začnete baviť až v trištvrte príbehu. Čo som však nepochopil, je, že niekto tu písal, že sa to neuzavrelo, či čosi také. Mne príde príbeh uzavretý až dosť a neviem si predstaviť o čom budú ďalšie časti (aj keď viem - o samovraždách). Sklenené telá sú totiž prvou časťou novej trilógie.

Lindulinek
10.06.2016 5 z 5

Silný příběh. Závěr pro mě překvapivý. Doporučuji

kikies
08.06.2016 5 z 5

O řád lepší než předchozí trilogie - ani odtrhnout jsem se nemohla! Jak jsem u Slabosti Viktorie Bergmanové volala po trochu větším prožití, propracovanosti a uvěřitelnosti, tak jsem se dočkala. Působí to na mě, jako kdyby autor (autoři) konečně uzrál. Ano pořád to je místy nechutné, dosti brutální, jde to na hranu a vůbec se to nebojí skočit chvílemi i za hranu, ale rozhodně je to moc dobré. Brutalita a sonda do duší všemožných pomatenců mi nevadí, chci něco nového, něco odlišujícího se - a to jsem dostala :-)

Cleopatra
03.06.2016 5 z 5

Dlouho jsem váhala, zda do tohoto žánru zabrousit. A když už tedy ano, tak rovnýma nohama přímo do hlubin! A musím uznat že jsem nešlápla vedle. Tak trochu "Tarantinovský" styl psaní mě nadchl. Sice jsem chvilku rozdýchávala tu plejádu psychopatů, ale musím uznat, že se mi knížka moc líbila. Zajímavý námět, dobře zpracovaný, krátké kapitoly nenudily a měly spád. Za mne plný počet hvězd. Asi jsem pro sebe otevřela další vrátka......

Zrzavá_Tereza
30.05.2016 2 z 5

Tak já nevím... Nechci být za věčného kritika, ale mě tohle nenadchlo.
Ano - je to pochmurné, je to někdy nechutné, je to chvílemi bolestivé.. Ale tak nějak mám pocit, že tihle dva autoři se snaží člověka zaujmout spíš nechuťárnami než svým spisovatelským nadáním.
Ale když to tak vezmu kolem a kolem - jako výlet do duší narušených lidí dobrý. I když já radši to napětí, no.

Izu
19.05.2016 3 z 5

V polovině knihy jsem ji už chtěla odložit. Téma sebevražd mladých a metalová hudba mě neoslovily. Nicméně nakonec se kniha četla dobře. Vraní dívka se bude překonávat těžko.

lalaserka
07.05.2016 4 z 5

Chvilku mi trvalo než jsem se zorientovala v přítomných osobách. Abych pravdu řekla, tak předchozí 3 díly od těchto autorů se mi líbily o trochu víc. Ale jinak dobré čtení.

detektivní a krimi romány thrillery

Erik Axl Sund
švédská